SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciag, przedramiona

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1746
ostatnio wzielem sie za porzadne cwiczenie martwego i oczywiscie wystapil problem slabego chwytu. Chcem szybko zwiekszyc moc w przedramionach w jaki sposob to zrobic, jaki chwyt stosowac w MC by zwiekszyc sile chwytu, dotychczas podnosilem nachwytem.
Mam sile w plecach i nogach ale chwyt puszcza
standardowe cwiczenie nadgarstkow typu 3x max podchwytem nie daje rade
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 385 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5882
Tak jak mowi Dziko jedna reka nachwytem druga podchwytem magnezja i jechanna z koksem ;)cwiczenia na silniejszy uchwyt z reguly nic nie daja wszystko przychodzi z czasem

"If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize." Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Trzymanie sztangi, trzymanie krążków (np. 20kg), zwis na drążku jednorącz/oburącz, jest tego mnóstwo, ale jak dla mnie najlepszym ćwiczeniem na chwyt są hardkorowe szrugsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1746
to nie takie proste cwiczenia znam szukalem duzo w necie tylko trening moze cos w stylu trenowanie po kazdym treningu i np neiwiem kazdego dnia inne cwiczenia inna ilosc powtorzen??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Dorzuć sobie ze 2x w tyg po treningu kilka serii np trzymania sztangi. Załóż np. 80kg na sztangę i trzymaj kilkadziesiąt sekund w serii.
Zainwestuj w magnezję, jak nie masz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1746
chodzi ci o tryzmnanie w taki sposob jak w mc? i moglbys przedstawic jak wyglada twoj trening przedramion na wzmocnienie uchwytu w mc?

Zmieniony przez - Blud w dniu 2009-01-05 17:49:18
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
<yes> Tak jak w szrugsach
Różne trzymania sztangi/krążków, zwisy na drążku, kiedyś tez ktoś pisał o podciąganiu na ręczniku niby banalne ćwiczenia, a bardzo dużo dają

EDIT: Ja nie trenuję przedramion, wystarcza mi ciąg+szrugsy, no i jeszcze kilka innych ćwiczeń typu wiosła, podciągania itp. gdzie mocno zaangażowany jest chwyt i chwyt jak imadło, a jak pojawiają się jakieś problemy z utrzymaniem sztangi (obecnie takowe mam, a właściwie to miałem) to dorzucam 2-3s trzymania sztangi i mi pomaga

PS. Może niech ktoś jeszcze się wypowie, np. Sene - on ma chwyt jak imadło

Zmieniony przez - _ANIMAL_ w dniu 2009-01-05 17:54:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1746
Dzieki za wyrazenie swojej opini, dam soga jesli moge przez najblizsze 4 tygodni bede robil taki trening: trzymanie sztangi tak jak przy szrugsie poki ciezar z rak wypadnie, trzymanie krazkow w palcach tez az z reki wypadna, sztangielka albo sztanga podchwytem tu nei jestem pewnien jeszce moze wogule nie bede robil oraz lamana nachwytem, bede robil te wszystkie cwiczenia jako jedna serie potem znow wyszystkie od nowa i tak poki nie dam rade reka ruszyc mysle ze bedzie dobrze. Namotalem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
dobre jest też nawijanie ciężarka na kij od szczotki, nieźle po tym przedramie rozsadza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Hehe nie musisz się aż tak katować, wystarczy 4-5s
Maggot - Też dobre ćwiczenie

PS. Maggot - PaO odpisuj na wiadomości jak się dobijam do Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 689 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20220
Przede wszystkim stosoj chwyt przemienny - jedna reka nachwytem, druga podchwytem - przynajmniej w ciezkich seriach.
Warto kupic magnezje w kostce - wydatek rzedu 5-7zl, a wystarczy na bardzo dlugo - chyba ze bedziesz uzywal magnezji do kazdej serii i w wiekszosci cwiczen :)

III miejsce w MP 2009r, 2011r
II miejsce w PP w WL 2009r, 2010r

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Tak jak Dziko poza tym dodam jeszcze, że ważna jest sama technika złapania. Gryf chwytamy bliżej palców a nie na środku dłoni. Włączenie tych trzech składowych(chwyt przemienny, magnezja, technika chwytu) da Ci od razu możliwość utrzymania ciężarów 200kg i więcej...

Co do ćwiczeń to mi najlepiej wchodzą solidne szrugsy/power szrugsy zarówno nachwytem jak i chwytem przemiennym(szerokośc taka jak w mc). Duże ciężary, 3-5serii po 12-8powt i powinno być okey
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JUŻ NIEDŁUGO EUROPEJSKA LIGA ARMWRESTLINGU 2009

Następny temat

SEBASTIAN WINIARSKI POWRACA DO FAP

WHEY premium