SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krav maga-prawda jest bolesna :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja Kravke traktowałem kiedyś jako marną sztukę walki, tak jak większość ale tak naprawdę mało kto bierze pod uwagę, że zawiera ona w sobie elementy typowo pod ulicę. Jak poszedłem na zajęcia, to trener cały czas powtarzał, że to nie sport. Tutaj uwzględnia się liczbę przeciwników, sprzęt, inne przedmioty itp. A co do tych sportów walki. Ja osobiście czułbym się pewniej stosując proste techniki bokserskie, niż skomplikowane chwyty i dźwignie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 326
Bawią mnie niektóre posty w tym temacie. Nie chcę obrażać wszystkich, ale wielu z was to anonimowi nic nie znaczący eksperci, którzy po 2 miesiącach treningu wiedzą już wszystko o danym stylu. Skąd wiecie,
że dana technika nie jest przydatna? Obił was ktoś i na tej podstawie wyciągacie wnioski? Każdy kto poważnie zajmuje się sportami walki wie, że techniki są bardzo trudne do wykonania jeżeli przeciwnik jest obeznany w temacie lub ma po prostu szczęście. Każda technika posiada swoje wady i zalety, niektóre rzeczy można kontrować szybciej inne wolniej. Niektóre techniki trzeb trenować miesiącami, żeby zaczęły wychodzi, co jest widoczne na przykład w boksie, gdzie wyczucie czasu i szybkość reakcji odgrywają jedną z najważniejszych ról. Zrywanie rąk kiedy przeciwnik dusi przy ciągłej "pracy" jest cholernie trudne do zrobienia, ale czy oznacza to, że technika jest nieskuteczna? Apeluje do was, trochę więcej pokory i szacunku do każdego stylu !! A jeżeli ktoś na prawdę ma jakieś wątpliwości i uważa sie za wielkiego znawce to mam dla Ciebie propozycję. Zaproponuj sparing
swojemu trenerowi. Jeżeli masz odwagę obsmarowywać swój klub na forum to pewnie masz odwagę sparować z trenerem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Bawią mnie niektóre posty w tym temacie.

Mnie również... Zastanów się czy jednak np. Twój do nich nie należy...

anonimowi nic nie znaczący eksperci, którzy po 2 miesiącach treningu wiedzą już wszystko o danym stylu

Ty za to jesteś tak jawny, że nie wie nikt czy cokolwiek trenujesz...

Skąd wiecie,że dana technika nie jest przydatna?

Np. Jeżeli mamy np. technikę duszenia gilotynowego to czy jest przydatna podczas dystansowego ataku przeciwnika lewym prostym? Zresztą chłopie, co Ty myślałeś, że od wróżki? Oczywiście każda technika jest przydatna ale nie w każdej sytuacji.

poważnie zajmuje się sportami walki wie

A jaka jest granica między poważnym a nie poważnym zajmowaniem się SW?

żeby zaczęły wychodzi, co jest widoczne na przykład w boksie

W boksie tych technik nie masz wcale dużo...

wyczucie czasu i szybkość reakcji

Chyba muszę zmienić szkoleniowców, bo właśnie się dowiedziałem, ze wyczucie czasu jest techniką...

Zrywanie rąk kiedy przeciwnik dusi przy ciągłej "pracy" jest cholernie trudne do zrobienia, ale czy oznacza to, że technika jest nieskuteczna

Jeżeli założy pełne duszenie a Twoja obrona nic na to nie pomoże to chyba jest nieskuteczna -.-.

Jeżeli masz odwagę obsmarowywać swój klub na forum to pewnie masz odwagę sparować z trenerem.

Ja mam dla Ciebie propozycję. Sam to zrób i skończ mądrzyć w internecie obrażając użytkowników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 760
srutu tutu i gadanie o du.pie maryni ! Krav maga jest doskonala na ulice, i nie chodzi tu tylko o sama technike ale tez o sposob myslenie i sformowaną przez treningi psychike. Duzo jednak zalezy od trenera a tu sie pojawiaja czesto problemy.Ten system obronny jest po prostu skomercjalizowany i niektorzy wykorzystuja to by napelnic swoje kieszenie, pratycznie niczego nie nauczajac. Przyznaje, kraver moze miec ciezko w pojedynku z kims ogarnietym z jakies walki sportowej no ale jakie jest prawdapodobienstwo ze zostanie przez takiego zaatakowany? mam kolege kickboxera(z jakims tam tytulem) - i powiem wam ze jest on ostatni do bojki....najslabsze pieski najglosniej szczekaja! Do trenujacych kravke moge tylko jeszcze dodac - starajcie sie na treningach i wszystko potrzebuje swojego czasu:) zmeczeni? nigdy! gotowi? zawsze! pozdrawiam
CzarnaSroka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 86 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 834
moim zdaniem gdy by krav magi uczyli tak jak w wojsku czy sluzbach spycjalnych to byl by to skuteczny system. Reasumujac to czego sie mozna nauczyc na treningach (caly system treningowy dla nas normalnych ludzi) krav magi jest stworzone ze wzgledu na legendy i fascynacje (sam slyszalem rozne historie ze jednym ciosem mozna wgniesc nos do czaszki i zabic:P ) tym stylem, tylko p oto zeby zarobic kase komercja jak wszedzie:) osobiscie trenowale ju-jitsu (japonskie-2 lata) i mysle ze szereg dźwigni,rzutów czy uderzen znalazlo by ciekwasze zastosowanie niz KM i kosztowalo mnie 35zl/za miesiac:):

Zmieniony przez - Dzodzu_18 w dniu 2008-07-08 15:59:15

this is a war
and
we are soldiers
any time any place

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
moim zdaniem gdy by krav magi uczyli tak jak w wojsku czy sluzbach spycjalnych to byl by to skuteczny system.

Żołnierz ma inne priorytety-i inne cele. Przykładowo-w czasie szarpaniny, po co ma on dążyć do np. rzutu, jeśli może się wyrwać i wyciągnąć pistolet z kabury? Jego szkolenie jest więc ukierunkowane pod ten drugi wariant-co dla cywila jest bezużyteczne, bo ilu cywili nosi ze sobą spluwę?

osobiscie trenowale ju-jitsu (japonskie-2 lata)

Japońskie jujutsu poza Japonią praktycznie nie występuje. W Polsce 99% szkoł jujutsu to style wtórne, zbudowane na bazie m.in. judo i aikido.

mysle ze szereg dźwigni,rzutów czy uderzen znalazlo by ciekwasze zastosowanie niz KM

KM kopiuje użyteczne techniki z innych styli. Wilk (dawniej działał tu, teraz jest moderatorem na BF), instruktor KM, pisał kiedyś, że podczas szkolenia miał wprowadzane techniki z aikido-nikyo, sankyo i kotegaeshi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 86 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 834
jezeli znasz sie az tak dobrze to powinnienes wiedziec ze judo czy aikido wywodza sie z ju-jitsu:) a nie odwrotnie:P wydaje mi sie ze to co mialem na treningach odbiega od tego co uczy aikido cz judo jest to raczej polaczenie tych 2 stylow gdyz rzuty i walka w parterze tez byly (judo), a o dzwigniach i stojce mowilem:P Zreszta trenowal mnie czlowiek ktory jest w rejstrze polskiej akademi ju-jitsu i ma 8 dan w tej sztuce i co jak sie myle jest to 3 wynik w polsce ( heh a na jednym z pokazow widzialem goscia ktory jako jedyny Polak mial 9 lub 10 dan dokladnie nie pamietam, ale stray juz byl:P). Wiec wiedzial bym czego sie ucze. wiadomo odbiega to napewno od tego czego mozna sie nauczyc w japoni ale z tego sie to wywodzi:)

Ps. wiadomo ze zolnierze maja inny priorytet ale napewno maja tez szereg zachowan bez uzycia broni do obrony wlasnej i glownie o to mi chodzi
pozdrawiam

Zmieniony przez - Dzodzu_18 w dniu 2008-07-08 16:42:51

Ps2.:) a tak na marginesie to z tym japonskim chodzilo o to zeby ktos nie myslal ze brazylijskie,

Zmieniony przez - Dzodzu_18 w dniu 2008-07-08 16:45:09

this is a war
and
we are soldiers
any time any place

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 102 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 760
Do obrony wlasnej,tak ! ale celem jest czesto drugiego napastnika wyeliminowac a nie go w jakims stopni uszkodzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 86 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 834
nom wlasnie czarnySroku:) o to mi chodzilo ze po to powstala KM a to co jest dane nam jest to slabsza przerobiona wersja dla zdobycia kasy

Zmieniony przez - Dzodzu_18 w dniu 2008-07-08 16:55:39

this is a war
and
we are soldiers
any time any place

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W DOMU !!!!!!!!!! :-D tak czy nie???????

Następny temat

MUAY THAI

WHEY premium