SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

krav maga-prawda jest bolesna :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15874
"nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast piesci zastosowac znacznie mocniejszy cios lokciem" Pan janek z monopolowego da ci sie zatakowac lokciem i dopusci cie na taki bliski dystans, apropo tego zebys trzymał dystans z kims od bjj, nie wiesz czesto z kim walczysz , ktos cie chce dla przykladu napasc to nie ma na czole napisane bjj albo judo. Jeszcze jedna sprawa, konsekwencje ataku, doswiadczonemy zawodnikowi ciezko bedzie zaatakowac krtan no ale powiedzmy ze na kims zielonym ci sie udaje atakujesz krtan , kolezka umiera po pierwsze wiesz jak w naszym kraju jest traktowana obrona konieczna , po drugie ja bym nie chcial miec na sumieniu człowieka dlatego ze chcialby mi zabrac telefon komorkowy. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 697 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5107
Cyt. xxxkkkxxx Dokladnie o tym mowilem ze sparing KM raczej moze przypominac trening poszczegolnych elementow takich jak boks czy zapasy ale nigdy nie bedzie to KM w pelnym tego slowa znaczeniu.
I tutaj się różnimy. Dla mnie sparing (zadaniowy, mma itp.) jest nieodzownym elementem KM wręcz esencja tego systemu i bez niego KM byłaby kolejnym superskutecznym, jedynym prawdziwym systemem nauki walki bez walki. Nie wiem jakie masz doświadczenia ale ja zawsze spotykałem instruktorów KM dla których sparing był ważnym jak nie najważniejszym elementem metodyki.
Co do kolan i łokci w sparingu to przy odpowiednim wyposażeniu w sprzęt ochronny można a nawet należy włączyć te elementy do sparingu jednak nie wyobrażam sobie efektywnego treningu w zakresie atakowania krtani, oczu itp. Mało tego z własnego doświadczenia wiem jak trudno zastosować w sparingu dźwignie na palce rąk. Tak więc podtrzymuje swoją opinię, że reagujesz tak jak trenujesz i dlatego niektórych technik nigdy nie zastosujesz.

Mój blogo-dziennik: http://www.sfd.pl/temat425050 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 470 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15874
Apropo lokci zeby nie bylo ze wychodze za kogos kto nie uwaza ze jest to wazne , chodzilo mi konkretnie o łokiec z skron po drugie po drugie jezeli stoicie twarza w twarz to dla mnie nieralne jest wejscie w kogos odrazu łokciem atakujac skron. Mozecie mnie wyprowadzic z błedu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 697 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5107
Masz rację. Łokcie stosuje się w określonych sytuacjach. Przede wszystkim bliski kontakt, zwarcie i parter. Ja równiez nie wyobrażam sobie sytuacji w której z dystansu czy nawet pół dystansu atakuję łokciem. Jest wiele innych skuteczniejszych ataków.

Mój blogo-dziennik: http://www.sfd.pl/temat425050 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 649
To jest wlasnie KRAV MAGA , bez zbednych ruchow (skutecznie)
http://pl.

UDAWANA SILA POKAZUJE TWOJA SLABOSC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 649
Wyzej filmik capoeira vs krav mag

UDAWANA SILA POKAZUJE TWOJA SLABOSC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 233 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6933
taaa

a tu tkd VS KM






nie mam na celu obrażania KM ale dawanie takich filmików to porostu
d****IZM

Zmieniony przez - BST_Bjj w dniu 2008-11-11 00:40:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
kravat skad wiesz ze to jest km vs capo?
bo ktos tak na youtube napisal? :D
jak dla mnie to ejst capo vs box
gdyby bylo KM to powinna byc jajecznica polaczona z wydlubanymi oczami

moge sie mylic ale to ejst scena z filmu poprostu walcz :D :D :D

nie kumam was (KM'owcow) jezlei KM jest takie super hiper mega extra NAJ to co tak placzecie i sie orbazacie jak ktos napisze inaczej?
nie znacie swojej wartosci?
macie kompleksy?
ze tak latwo was urazic/ponizyc
jak ktos napisze ze BJJ/box jest nieskuteczny nawet 1000 razy to nikt kto trenuje owe style nie wuierzy a wam jak sie napsize ze KM jest nieskuteczne to odrazu sie gotujecie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 721
Widzialem juz ten filmik na youtube kiedys... i hmmm nie jestem pewien czy to w ogole bylo podpisane KM.
Ja z KM zrezygnowalem po 8 miesiacach. Grappling zdecydowanie daje mi wiecej satysfakcji i ... 5 treningow w tyg jest tanszych od 2 KM wiec..

No i takie pytanie.. zakladajac ze oba systemy sa rownie skuteczne i dobre to.. kto bedzie lepszy ten kto cwiczy 5x w tyg czy ten co cwiczy 2x w tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
W zależności od tego jak są prowdzone treningi, jak ktoś się angażuje w to co robi, jak szybko łapie techniki, jaką ma kordynację itd. ... To może się okazać że ten mający 2x w tyg. będzie lepszy :) Jest zbyt dużo zmiennych żeby odpowiedzieć na to pytanie w łatwy sposób ...
Oceń raczej sam na swoim doświadczeniu. Bo moje mi mówi że może nie być żadnej różnicy...a może być też ogromna w jedną bądż drugą stronę.
Gdybanie IMO na takie tematy nie ma sensu.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W DOMU !!!!!!!!!! :-D tak czy nie???????

Następny temat

MUAY THAI

WHEY premium