SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klata w fbw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 649 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10136
Bukaw z tym dotykaniem klatki sztangą jest bezsensu
Guetta czemu tak twierdzisz w wiekszosci artykułow jakie czytałem jest napisane aby sztanga dotykała klatki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Dokładnie,gryf ma dotykać klatki,nie uderzać,a dotykać,czym gryf niżej tym mięsień lepiej pracuje,zresztą to się czuje samemu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
TAK CHODZI MI O SIŁĘ W WYCISKANIU PRZEDEWSZYSTKIM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
no to na FBW jak chcesz się trzymać schematów to wiele nie zdziałasz...Masz dla przykładu tutaj kawałek o zwiększaniu siły w wyciskaniu autorstwa Mawashi:

Cykl 2 - zwiększamy siłę

Czas trwania 8 tygodni
-Odpoczynki między seriami i ćwiczeniami - w ćw.1 i 2 - 3 min., w ćw. 3-4 - 2 min.
-Ciężar w ćw. 1-2 obliczamy na podstawie swojego rekordu (CM) i wykonujemy go na ściśle określonych ciężarach. Ćwiczenia wykonujemy poprawnie technicznie - bez odbijania, mostkowania, etc.
-Jeżeli w miarę trwania treningu dobrany początkowo ciężar będzie zbyt lekki, spowalniamy ruch ćwiczenia, zatrzymujemy ciężar na klatce na 1 sek, lub skracamy o 30-40 sek przerwy wypoczynkowe miedzy seriami.
-Ćwiczenia 3 i 4 to ćwiczenia uzupełniające, ciężar dobieramy tak żeby wykonać założoną ilość powtórzeń bez załamania ruchu.

---------------------------------------------------------------------------
1) Wyciskanie szt. na ławce płaskiej 40%CM 2 s-10 powt; 60%CM 1 s-5; 80%CM 5 s-4
2) Skos góra 60% CM 4 s - 5 powt.
3) Wyciskanie wąsko 4 s - 8 powt.
4) Rozpiętki poziom 3 s - 8-10 powt.
---------------------------------------------------------------------------

Po zakończeniu cyklu 2 wykonujemy jeden lekki trening klatki piersiowej - 2 dowolne ćwiczenia w 3-4 seriach i 8-10 powtórzeniach, ciężar dobieramy tak żeby swobodnie z zapasem 2-3 powtórzeń wykonać plan, lub w ogóle go pomijamy w naszym tygodniowym rozkładzie treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
TAK CHODZI MI O SIŁĘ W WYCISKANIU PRZEDEWSZYSTKIM

Więc jeśli chodzi Tobie o to, najprościej będzie zastosować przez jakiś czas program wyciskaczy, podgonić kilogramy w górę
i potem wrócić do treningu stricte kulturystycznego.
Zresztą przy odpowiedniej diecie na takim programie też mięśnie
ładnie rosną.
Najbardziej standardowy program to klatka 2 x w tygodniu -
raz ciężko i raz lżej.
Startujesz od niższych ciężarów i co tydzień lub dwa dokładasz.
Na koniec cyklu ( 6 - 10 tygodni, zależy jaki plan wybierzesz )
bijesz nowy rekord.

Zmieniony przez - Darek62 w dniu 2008-07-27 15:06:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
Ok. W takim razie zastosuję ten plan wyciskaczy ;) ( 1) Wyciskanie szt. na ławce płaskiej 40%CM 2 s-10 powt; 60%CM 1 s-5; 80%CM 5 s-4
2) Skos góra 60% CM 4 s - 5 powt.
3) Wyciskanie wąsko 4 s - 8 powt.
4) Rozpiętki poziom 3 s - 8-10 powt. )
Tylko moglibyście mi powiedzieć jak wplątać go do FBW ? albo w ogóle z niego zrezygnować? Już sam nie wiem ;p Mógłby ktoś napisać jakby to miało wyglądać z poszczególnymi partiami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Nie bardzo rozumiem ten program: jak procentowo wygląda dodawanie
ciężaru na z tygodnia na tydzień ? Mógłbyś to dokładniej napisać ?
Poza tym niemożliwe jest wpleśc ten plan w FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
No właśnie wiem że nie jest możliwe wprowadzenie tego planu i dlatego piszę żeby ktoś mi doradził w jaką stronę się pokierować ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
SpiNNer pisałem Ci to już kilka postów temu,że jeśli chcesz się trzymać dalej sztywno FBW to ja jakoś nie wyobrażam sobie tego i dałem Ci już wcześniej radę co robić.Trzymasz się tego jakby to był najlepszy program,jak już masz doświadczenie,zmień rodzaj treningu,trenuj po dwie partie (duża i małą) na dzień,co drugi dzień,a jak później będziesz chciał to wróć sobie to FBW-proste,prawda?Przecież nic strasznego Ci się nie stanie,a zyskasz nowy balast doświadczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Napisałeś, że priorytetem jest dla Ciebie siła klatki.
Więc napisałem kilka razy: ZDECYDOWANIE najlepszym sposobem będzie zastosowanie któregoś z programów wyciskaczy.
2 x w tygodniu, raz ciężko raz lekko.
Zajrzyj do działu "Wyciskanie, dwubój i trójbój" - nikt nie doradzi Tobie lepiej niż tam ( jest tam m.in. mistrz Europy
czy świata weteranów i który w lekkim treningu trenuje z ciężarem 200 kg czy goście, którzy przy wadze ciała 70 kg
wyciskają około 170 kg ).
Jak poszukasz znajdziesz też kilka gotowych planów dla początkujących.
Potrenujesz tak 8- 10 tygodni, poprawisz swój wynik na ławce
i wrócisz do FBW czy przejdziesz na split.
I ponawiam pytanie, na które nie odpowiedziałeś: JAK W TRENINGU,
KTÓRY CHCIAŁEŚ ZASTOSOWAĆ ZWIĘKSZA SIĘ CIĘŻARY Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ ?

Zmieniony przez - Darek62 w dniu 2008-07-28 17:50:52

Zmieniony przez - Darek62 w dniu 2008-07-28 17:51:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący - mały zestaw pytań

Następny temat

Czy warto ćwiczyć ?

WHEY premium