SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw 5x5 by Traktor, klata nie idzie...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2232

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

21

Waga

81

Wzrost

193

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

9 miesięcy

Uprawiane inne sporty

rekreacyjnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full siłownia

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

fbw Traktora 5x5

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

105, 105, 62,5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
Cześć
Od marca zacząłem regularnie ćwiczyć na siłowni. Na początku miałem jakiś badziewny plan, o którym nawet nie będę wspominał :p. Dopiero od sierpnia zacząłem po ogólnym rozeznaniu robić fbw 5x5 by Traktor żeby budować "bazę". Plan wyglądał tak: naprzemiennie z jedynym dniem przerwy A/B:
A
-przysiad 5x5
-wyciskanie na prostej 5x5
-wiosłowanie 5x5
-pompki na poręczach 3x max

B
-przysiad 5x5
-wyciskanie w staniu 5x5
-klasyczny MC 5x5
-podciąganie nachwytem 3xmax

Plan bardzo przyjemny i bardzo dobrze mi się robi wszystkie ćwiczenia. Zauważyłem progres w przysiadach, czy MC. Niestety coś nie chce z miejsca ruszyć klata, co zaczęło mnie martwić. Ogólnie w marcu zaczynałem z głębokiego dna jeśli chodzi o wyciskanie na płaskiej. Od sierpnia (gdy zacząłem 5x5) dołożyłem to 7,5 kg by robić 5 serii po 5 powtórzeń wynikiem z ankiety (62,5kg). Wydaje mi się, że to trochę mało, a nie ukrywam chciałbym coś dołożyć mięsa na klacie :p. Staram się technicznie wykonywać to ćwiczenie, ale nic nie pomaga. W związku z powyższym proszę o radę co robić dalej:

I. Kontynuować i się nie przejmować

II. Zmodyfikować plan (dołożyć jakieś ćwiczonko na klatę), albo zmienić lekko plan na taki (który zawiera ćwiczenie bezpośrednio na klate w A i B):

A.
- Podciąganie nadchwytem 3x max
- Przysiad ze sztangą na karku 5x5
- Pompki na poręczach 3x max
- Wyciskanie leżąc 5x5
- Wiosłowanie w opadzie 3x10
- Uginanie ramion sztangielkami 3x10


B.
- Podciąganie nadchwytem 3x max
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Przysiad ze sztangą z przodu 5x5
- Wyciskanie hantli na skosie 5x5
- Wyciskanie w staniu sprzed głowy 5x5
- Wyciskanie francuskie 3x10

III. Podzielić trening i odpuścić już ogólnorozwojówkę (może push/pull/legs.

Dodam, że staram się trzymać dietę tyle na ile mogę (przybyło prawie 10kg od marca), również się wysypiam jak na razie :p
Wyniki w ankiecie to nie maxy, a docelowe serie planu 5x5

Z góry dzięki za pomoc i sry za obszerność tematu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
ciekawe gdyby szlo slabiej w plecach czy nogach tez bys sie przejal .. :) podstawa przy wyciskaniu technika. lopatki sciagniete mostek barki bez ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Masz sprzeczne cele kolego.
Z jednej strony piszesz o mięsie na klacie - rozbudowie jej, a z drugiej o wyniku w kg. Kiedy trenujesz metodą ciężkoatletyczną nie ma mowy o przyrostach, jest to zbyt mały tonaż, poza tym zbyt mało powtórzeń, by uświadczyć pożądanej pompy mięśniowej, która dla rozrostu jest kluczowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
Czyli chcąc rozbudować klatkę powinienem zwiększyć liczbę powtórzeń w wyciskaniu nie przejmując się tym, że nic nie dorzucam kg? Dobrze rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
postawić na technikę. 1 ćwiczeniem klatki nie rozbudujesz, potrzeba wielu kątów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
to lepiej zmienić ten mój początkowy plan na ten co podałem, czy wcisnąć gdzieś jeszcze jakiś skos? pytanie tylko gdzie :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
na zmiane. raz plaska raz skos. mozesz plaska wywalic calkiem i robic porecze pod klatke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
A może w treningu B dołożyć skos, żeby co trening coś na klatę było?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
mozna sprobowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
a ma znaczenie w którym miejscu go wcisnę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
moze po barkach ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chude rączki, brzydki brzuch - sztanga idzie szybko w ruch ;]

Następny temat

fbw na redukcji

WHEY premium