SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena FBW pod mase(traktor zajrzyj :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1522
Witam, ze wzgledu na problem z bicepsem (lewy jest strasznie słaby w porównaniu do prawego, wcześniej tak nie było) postanowiłem zastosować się do poleceń traktora i zrobić trening z samych podstawowych ćwiczeń, tylko nie wiem czy nie lepiej po prostu zrobić sobię przerwę (miesiąc?) i dać odpocząć bicepsowi - może sam wróci do normy, czy robić ten plan :

A
przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wiosłowanie 5x5
pompki poręcze 3x max
brzuch 3x
przedramię 3x (dorzuciłem bo po prostu lubie robić przedramię)

B
przysiad 5x5
wyciskanie stojąc 5x5
mc 1x5(5x5)
drążek podchwytem 3x max
łydki 3x
jest to plan który bodajże zamieścił gdzieś traktor i mam co do niego pare pytań. Czy jest to plan typowo masowy? Pytam ze względu na małą ilość powtórzeń, czy nie jest on nastawiony bardziej siłowo... i co do pompek na poręczach - robić je nachylonym(dolna partia klatki) czy prosto (triceps) ?
W tym planie nie ma w ogóle bicepsu oprócz podciągania na drążku, więc obwód ogólnie ramienia jest dużo zmniejszony, lecz nie wiem czy to wystarczająco. Poza tym - nie robiąc osobno bicepsów będą one w ogóle rosły?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na masę/redukcje to jest dieta z dodatnim/ujemnym bilansem kcal.

FBW 5x5 plan treningowy dobry do jednoczesnego budowania masy i siły (warunek: dieta z dodatnim bilansem kcal).

Pompki na poręczach w przypadku twojego planu są traktowane jako ćwiczenie na triceps.

W tym planie nie ma w ogóle bicepsu oprócz podciągania na drążku, więc obwód ogólnie ramienia jest dużo zmniejszony, lecz nie wiem czy to wystarczająco. Poza tym - nie robiąc osobno bicepsów będą one w ogóle rosły?

Biceps jest mocno zaangażowany w trakcie wykonywania wiosłowania sztangą i mc.

W tym planie skup się przede wszystkim na pierwszych trzech ćwiczeniach w obu planach(A i B), które są podstawą w tym treningu. Pozostałe ćwiczenia są tylko dodatkiem(można je wykonywać ale nie trzeba).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1522
plan sam w sobie jest zdatny do użytku ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
jest, na przedramie nie jest ci potrzebne oddzielne ćwiczenie.

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1522
a jak z bicepsem? rozwija się tak jak powinien mimo braku osobnego cwiczenia? niby chcialem im dac odpoczac ale pytam z czystej ciekawosci czy się rozwijają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
drązek podchytem i wiosło angazują biceps.
skup się na największych grupach, a bicepsie i przedramieniu.
pozdro

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
REDcamper
drązek podchytem i wiosło angazują biceps.
skup się na największych grupach, a nie na bicepsie i przedramieniu.
pozdro

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1522
dobra dzieki, sogacz leci.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW by Traktor, problem

Następny temat

Czy ćwiczyć po 12-16 godzinach w pracy?

Wiecej