SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

klata w fbw

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
gautatyr ale jak mam rozłożyć te ćwiczenia? Przecież nie wrzucę tylu ćwiczeń na jeden dzień w FBW ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
No tak,ja sugeruję się moim treningiem klatka+biceps.Może zrób progresja na płaskiej,rozpiętki na skosie w górę i pompki w kolejne dni zaczynając od tych ćwiczeń...Jak dla mnie to treningi wszystkich partii podczas jednego treningu odpadają.Jakoś nie jestem przekonany do tego to może i dobre jak ktoś zaczyna ale później no cóż...zresztą nie jestem ekspertem,nie mnie osądzać.No i weź pod uwagę to,że może dlatego Twoja klatka nie chce "ruszyć",może to właśnie przez taki trening.Poza tym jak wrzucisz sobie,dwa,a nie jedno ćwiczenia na tą partie w swój trening to chyba zbyt wielka odskocznia od reguł BTW nie będzie,a sam zaobserwujesz jakie efekty,spróbuj.



Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-26 13:49:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
Jakieś inne rady ? :P uważam że 2-3 ćwiczenia po 3 serie na klate 3 razy w tygodniu będzie za dużo ... i nie zdążę się zregenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Z takim podejściem...no cóż próbuj.

Z atlasu ćwiczeń:

Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni.

No i przy Twojej intensywności 2 dni na regenerację spokojnie wystarczy...

No ale jak chcesz się trzymać sztywno dalej FBW to nie wiem jak ruszysz klatkę.Sukcesów jednak życzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Jakieś inne rady ? :P uważam że 2-3 ćwiczenia po 3 serie na klate 3 razy w tygodniu będzie za dużo ... i nie zdążę się zregenerować.

Oczywiście, że nie zdążysz i jedynym efektem będzie przetrenowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5816 Wiek 26 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40957
Bukaw z tym dotykaniem klatki sztangą jest bezsensu

autor ćwicz i ćwicz ten sport do łatwych nie należy i nic nam nie będzie rosło tak szybko jakbyśmy tego oczekiwali
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Jeszcze jedno SpiNNer bo widzę,że się nie zrozumieliśmy,ja pisałem żebyś robił te ćwiczenia w kolejne dni,w każdy dzień treningowy inne,a nie co dwa dni zestaw po 3 ćwiczenia...Raz robisz ławkę,w kolejnej sesji rozpiętki,w następnej pompki na poręczach i znów wracasz do ławki,a każdą sesję treningową rozpoczynasz od treningu klatki żeby mieć na nią jak najwięcej sił...Aha i u góry pomyłka BTW,to przez to,że siedzę teraz przy diecie

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-26 17:28:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4195
A nie lepiej np. w każdy dzień treningowy rozpiętki z 1 serię jako rozgrzewka ? i na zmianę płaska i poręcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Seria rozgrzewkowa to seria rozgrzewkowa.Rozpiętki to znakomite ćwiczenie izolowane i szkoda je pomijać czy używać dla samej tylko rozgrzewki...Poza tym Ty chcesz budować masę,trenujesz FBW,który jest programem ogólnorozwojowym dla osób które zaczynają przygodę z kulturystyką lub osób,które miały długą przerwę w ćwiczeniu,nie wiem czy ruszysz klatkę tym sposobem,trening stricte masowy byłby lepszy.Nie musisz się trzymać przecież schematów i po obserwacji swojego ciała za kilka tygodni wyciągniesz wnioski sam.Spróbuj zrobić przez dwa tygodnie na każdej sesji osobne ćwiczenia tak jak pisałem.Jeśli nic to nie da zrób na klatkę w jednym dniu 3 ćwiczenia,3 serie,8-12 powtórzeń.Więcej klatki już w danym tygodniu nie ćwicz.Moim zdaniem to powinno pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
SpiNNer

Napisz jednoznacznie czy Tobie chodzi o siłę w wyciskaniu czy
o coś innego, bo już zaczynam się gubić ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący - mały zestaw pytań

Następny temat

Czy warto ćwiczyć ?

WHEY premium