SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

janusz121 - dziennik 2012 (kickboxing + siła + wydolność)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Janusz, proszę nie ujawniaj tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
vixen3 - z tym do Cokty musisz:)

Cokta - ok nie będę ujawniał:) nawet nie opisuję co tam robię ale muszę przyznać że jest dobrze:)

27.05.2012

były lekkie zakwasy w nogach ale nie przeszkodziło to w długim chociaż mało intensywnym spacerze po lesie:) oprócz tego dużo oglądania SW

---------------------------------------------

28.05.2012

- kickboxing - kondycja - w skrócie tylko opiszę, cały trening to była praca na workach (ręce, następnie ręce + nogi) i na tarczach (same nogi) w systemie 1 min pracy/ 1 min przerwy.
- Od razu po treningu zrobiłem sobie interwały - 10 x minuta szybko/minuta wolno, ostatnie 2 szybkie minuty to już piekło:) ledwo ledwo zrobione

---------------------------------------------

29.05.2012

Przyplątał się do mnie pies, wielki, piękny malamut, cały dzień się nim zajmowałem więc zamiast treningu (planowane było podciąganie + 60 minut spokojnego biegu) zrobiłem kilka godzin marszu w towarzystwie psa:)

Suplementacja:
Magnez + B6 - 1 tabletka ( 1. dzień z 60. )

---------------------------------------------

30.05.2012

Trening:
- kickboxing - kondycja
na początek dosyć ciężka rozgrzewka, rozpoczynająca się od zwykłego biegu, krążeń itp, następnie po minucie wyrzutów nóg, sprawli, różnych ćwiczeń których nazw nie znam, po tym bieg bokserski w miejscu i na sygnał przyspieszenie albo sprawl
główna część treningu to były obwody składające się z 5 stacji, praca wyglądała tak że najpierw pracowaliśmy po 2 minuty i w tym było 6 przyspieszeń na sygnał, następnie po przejściu wszystkich stacji minuta i w tym 4 przyspieszenia na sygnał, a po tym 30 sekund w tym 2 przyspieszenia na sygnał
Stacje były takie (opisuje w tej kolejności co ja robiłem):
1. skakanka
2. praca na worku (ręce + nogi)
3. walka z cieniem
4. bieg bokserski w miejscu
5. przeskoki przez piłkę lekarską
Na koniec 6 sprintów przez długość sali. Ale tego nawet nie poczułem więc chyba nie ma tragedii z wydolnością:)
Rozciąganie we własnym zakresie.
W następnym tygodniu technika i lekkie sparingi. Szkoda że lekkie bo by się powalczyło coś. Przed wyrobieniem stopnia chce się wybrać na grupę zaawansowaną na prawdziwe sparingi.

Sen:
o 1 zasnąłem a pobudka była 4.30, nie wyspałem się no ale trudno, trzeba było się psem zająć, na szczęście nie wyspanie nie odbiło się na treningu

Suplementacja:
Magnez + B6 - 1 tabletka ( 2. dzień z 60. )

--------------------------------------------

31.05.2012

Trening:

- bieg interwałowy
rozgrzewka - 2 km spokojnego biegu
interwały - 5 x 100m sprint/100m trucht + 5 x 50m sprint/50m trucht + 5 x 200m sprint/200m trucht
rozbieganie - 2,5 km spokojnego biegu, w tym jakieś 100 m marszu
rozciąganie - lajtowo 1 x 15 s
warunki - po 200 m rozgrzewki zaczął padać deszcz ale jednocześnie słońce świeciło więc tęcze mogłem podziwiać, ale po chwili przestało. Jakoś w połowie się zachmurzyło a przy ostatnich 2 interwałach wiał zayebiście mocny wiatr, który bardzo utrudniał bieg.
wrażenia - ciężko w chvj, czyli dobry trening:) pierwsze 200 m po zaledwie 50 metrowym truchcie strasznie ciężkie do zrobienia ale dałem radę zrobić 5:) dziś były chyba najcięższe interwały jakie kiedykolwiek robiłem. Chociaż z treningu na trening są ciężkie:)

Sen:
23.30 - 8.00

Suplementacja:
Magnez + B6 - 1 tabletka ( 3. dzień z 60. )

Jutro siłę zrobię, podciąganie, pompki, rzuty piłką lekarską.
W sobotę i niedzielę do szkoły, tylko 2 dni ale mam na nie strasznie dużo nauki.
Psa niestety już oddałem:/ myślałem że zrobię z niego biegacza.

Chyba wszystko ok opisane więc wracam do nauki;)

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2012-05-31 21:26:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
Zawijasz tego psa? czy tylko przybłęda, trochę z nim pobyłeś i poszedł dalej:P?

Napisze tu coś Cokcie; jak masz trenować boks żeby potem przejść na KB, to od razu to zrób xD bo w boksie jest troche inna stójka(ustawienie nóg) czy jakoś tak. Lepiej od razu KB ćwiczyć jak już i nogi dokładać, niż potem się meczyć z tym że pozycja jest zła:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Lepiej robić coś, niż nie robić nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak się nazywa człowiek nóż?
-Janusz.

Jutro siłę zrobię, podciąganie, pompki, rzuty piłką lekarską.
Przed siebie? Czy w ziemię, z całej siły?
Ja się bawiłem trochę rzucając takim ciężkim kamieniem, w ziemie. Niszczy kondycyjnie jak cholera :D

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Boksero - chciałbym ale nie ma warunków a w dodatku matka ma alergię:/ pies już w schronisku jest, ogłoszenia w necie i prasie lokalnej są tak że właściciel się powinien znaleźć, wątpię żeby ktoś tak zayebistego psa wyrzucił.
Ustawienie nóg jest trochę inne, jak się nie mylę to rozstaw nóg w kb jest węższy niż w boksie i chyba pod innym kontem się ustawia. Ale za to pracę rąk można zayebiście opanować.

Cokta - najlepiej byłoby wbić na to i na to:)

Venc1Lq - haha:) dobre;)
Przed siebie, tak jakby wyprowadzać cios prosty. Ale w ziemię też spróbuję;) A z kamieniem to mi dobry pomysł podsunąłeś, będzie progres ciężaru w rzucaniu;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
ja widziałem jak Pudzian na treningu rzucał właśnie jakąś piłką lekarską w ziemie, u mnie to ćwiczenie nie do zrobienia bo rodzice nawet o mc mi sapią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Na dworze się robi takie ćwiczenia bardziej :P

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
vixen3 - ćwiczenie podobno bardzo dobre na wzmocnienie siły ciosu;) zobaczymy co z tego będzie, a lepiej je wykonywać tak jak Venc1Lq pisze, na dworze, ewentualnie piwnica

Venc1Lq - ja to własnie na dworze robię:) każdy trening na świeżym powietrzu wydaje mi się lepszy:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test do straży

Następny temat

PLAN TRENIGOWY I pytanko

WHEY premium