SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

janusz121 - dziennik 2012 (kickboxing + siła + wydolność)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Jak umiesz, to nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Cokta - na pewno inne te kontuzje mieliśmy bo mnie nawet to nie bolało tak bardzo, głównie jak dotykałem. A na schodach to bolało jak na uczelni wszedłem na 4 piętro;) tak po domu chodziłem w miarę normalnie (chociaż się oszczędzałem i kuli nawet używałem żeby nie przeciążyć). Jak się uda to już dziś będą sprawdzone przysiady i dla pewności dipsy;) tak se pomyślałem że jednak przerwa była i po niej technika też mogła się zepsuć i może dlatego przed kontuzją nic a dopiero po kontuzji odczułem

13.06.2012

Trening:

- kickboxing - egzamin - egzamin zdany, stopień dostałem 5.
Trening trwał 2 godziny, prowadził go trener kadry narodowej i wyglądał tak:
rozgrzewka - dużo biegania, więcej niż zazwyczaj, wymachy, krążenia, przeplatanka itp
technika w powietrze - front kicki, side kicki, roundhouse kicki, kolana, ciosy proste
technika w parach - różne kombinacje bokserskie (nie pamiętam wszystkiego ale proste w różnym tempie; unik przed prostym + hak), połączenie nóg i rąk, same nogi, pół dystans
sparingi - 4 po minucie i jeden 2 minuty, w przerwie 10 przysiadów i 10 pompek, każdy spraing z inną osobą, 3 z kolegami podobnymi wzrostem ale lżejszymi (tu szło lajtowo, ja większość czasu nacierałem:) ), 1 z koleżanką (tu tak delikatnie) a ostatni nie dość że najcięższy to z kolegą o głowę wyższym (też nie najgorzej, porządnie nie udało się dostać, raz w głowę, raz w jakoś w żebra i jednego kopa w żebra, ja starałem się być blisko i na korpus atakować), nie były to sparingi na 100 % więc też nie ma co oceniać ale chyba nie najgorzej:) najgorsze że cieszyłem się bo miała być walka 3 x 2 min no i się zawiodłem:/
podsumowując - trening zayebisty, oprócz zdania egzaminu dużo rzeczy powtórzyłem, kilku nowych się nauczyłem, teraz tylko czekać na dyplom i legitymację:)

Dieta:
I - jajecznica z 2 jaj na boczku z pomidorem i ciemnym pieczywem, kiwi
II - jajecznica z 2 jaj na boczku z pomidorem i ciemnym pieczywem, kiwi
III - karkówka przyrządzona w jakimś specjalnym woreczku i piekarniku, fajna wychodzi bo cały tłuszcz sie wytapia z ryżem brązowym 100 g i brokułem, pomarańcza
IV - ta sama karkówka z ryżem brązowym 100g i brokułem (przed treningiem)
V - banan, ser biały ze śmietaną i szczypiorkiem, ciemne pieczywo
Dieta chyba najlepsza jaką kiedykolwiek miałem;)

Suplementacja:
Magnez + B6 - 1 tabletka ( 16. dzień z 60. )
Rutinoscorbin - 4 tabletki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
No to GRATULACJE! wiedziałem że Ci sie uda

Kolejny krok - mistrz Polski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Dzięki:)

Jeszcze trochę muszę pracy w to włożyć ale może kiedyś się uda;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Zayebiście! Wiadomo że nie ma tak słodko, żeby tylko jeść, spać i trenować, ale może kiedyś kto wie.

Nagraj jakiś filmik jak nakuhwiasz w worek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Ostatnio nie było czasu na wpisy, dużo nauki, ale trzeba to nadrobić;)

Cokta - "może kiedyś kto wie" - zayebiście by było;) może bym coś nagrał;) mają robić highlight mojego klubu, jak będzie to podrzuce;) może mnie też będzie widać.

14.06.2012

Trening:
skakanka 5 x 3 minuty

-----------------------

15.06.2012

Trening:
bieg - 40 minut

Rozchorowałem się coś, wieczorem czułem się okropnie i bolał mnie brzuch. W nocy pojawiły się jeszcze wymioty.

-----------------------

16.06.2012

Pomimo choroby i nie wyspania zdecydowałem się jechać do szkoły, rano ledwo przeszedłem 100 m na przystanek. Ale później leki zaczęły działać i jakoś dożyłem do wieczora.

-----------------------

17.06.2012

Na szczęście nie musiałem iść do szkoły:) pół dnia odpoczywałem, drugie pół robiłem przej**ane zadania.

-----------------------

18.06.2012

Trening:
kickboxing
przez większość treningu były ćwiczony podstawowe akcje, odskoki, doskoki, wykroki, zakroki, uniki, zwody, proste, proste łączone ze zwodami, low kicki
główna część treningu to takie kombinacje:
lewy prosty + prawy zwód + lewy prosty + prawy low kick
lewy + prawy prosty + lewy zwód + prawy prosty + lewy low kick
najpierw każdą akcje po 2 minuty
później przez 3 minuty na przemian z partnerem dowolnie wybraną z tych dwóch

-----------------------

19.06.2012

Trening:
bieg - 28 minut

-----------------------

20.06.2012

Trening:
kickboxing - dalej technika
powtórka tych dwóch akcji z poprzedniego treningu
podwójny lewy prost + prawy low kick
lewy prosty + prawy sierp z odskokiem + lewy low kick
prawy prosty + lewy sierp z odskokiem + prawy low kick
partner uderza 1 cios, ja oddaje 2
ja uderzam 1 cios, partner oddaje 2
1 minuta jak najszybciej lewy + prawy prosty
1 minuta jak najszybciej lewy prosty
zabawa polegająca na tym że ja uderzam tylko lewą ręką i partner prawą a na sygnał zmiana
jak wyżej tylko że nogi
sparing na same ręce
sparing na same nogi
sparingi po 3 minuty bez przerwy pomiędzy, reszta po 2
Ćwiczyłem z koleżanką ale kilka razy dość mocno dostałem:)

-----------------------

21.06.2012

Trening:
skakanka 5 x 3 minuty
wskakiwanie na murek (na oko 50-60 cm) 3 x 1 minuta
rzuty piłką lekarską 20 na rękę

Suplementacja:
Magnez + B6 - 1 tabletka ( 21. dzień z 60. ) - miałem przerwę krótką bo przez problemy z żołądkiem nie mogłem przełykać nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Dodam jeszcze że od niedzieli ruszam z BPSem, mam już dokładną rozpiskę co i jak, wstawię zaraz albo jutro jak mi się nie będzie chciało;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
no to wstawiaj chociaż nie wiem co to jest :D no z tym workiem to mógłbyś nagrać :D Też myślałem nawet niedawno o kb ale kontuzja z plecami nie wiem czy pozwoli albo chociaż tradycyjny boks <marzy>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Waszek to jest Bezpośrednie Przygotowanie Startowe tak jak Janusz pisał na poprzedniej stronie

powodzenia na bps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
Waszek1995 - już Ci vix wytłumaczył co to BPS;) lecz kontuzję i wbijaj na coś bo warto.

vixen3 - dzięki;)



Ok wstawiam BPS z którym startuję od niedzieli. Może się tak przytrafić że będzie przerwa w trakcie jakbym miał wyjazd jakiś albo coś;) układałem go biorąc informacji z netu i patrząc na to co robię na treningach w klubie.


Część I - kondycja, wytrzymałość

Tydzień 1
1 seria podciąganie siłowo + 1 seria podciągania technicznie + 1 seria dipsów + 1 seria zwykłych pompek
1,5 - 2 km wolnym tempem
3 x 3 minuty szybko/ 1 minuta wolno
1,5 - 2 km wolnym tempem

Tydzień 2
1 seria podciąganie siłowo + 1 seria podciągania technicznie + 1 seria dipsów + 1 seria zwykłych pompek
1,5 - 2 km wolnym tempem
5 x 2 minuty szybko/ 1 minuta wolno
1,5 - 2 km wolnym tempem

Tydzień 3
1 seria podciąganie siłowo + 1 seria podciągania technicznie + 1 seria dipsów + 1 seria zwykłych pompek
1,5 - 2 km wolnym tempem
3 x (4 x 15s sprint/15s trucht)/1 minuta wolno
1,5 - 2 km wolnym tempem

Tydzień 4
1 seria podciąganie siłowo + 1 seria podciągania technicznie + 1 seria dipsów + 1 seria zwykłych pompek
1,5 - 2 km wolnym tempem
bieg pod górkę z obciążeniem 6 do 10 razy
1,5 - 2 km wolnym tempem

Część II - siła

Tydzień 5
3 serie podciągania siłowego
3 serie dipsów
Stacje 3 x 5 minut / 1 minuta przerwy
- uderzenia w worek
- ruska siła / thrusters / podrzut
- uderzenia młotem w oponę
- wyskoki na murek / sprawle / wyrzuty nóg
- uderzenia w worek
Rzuty piłką lekarską po 10 na rękę

Tydzień 6
3 serie podciągania siłowego
3 serie dipsów
Stacje 5 x 3 minuty / 1 minuta przerwy
- uderzenia e worek
- ruska siła / thrusters / uderzenia młotem w oponę / podrzut / high pull
- wyskoki na murek / uderzenia młotem w oponę / sprawle / uderzenia młotem w oponę / wyrzuty nóg
Rzuty piłką lekarską po 20 na rękę

Tydzień 7
3 serie podciągania siłowego
3 serie dipsów
Stacje 7 x 2 minuty / 1 minuta przerwy
- uderzenia w worek / uderzenia młotem w oponę / uderzenia w worek / itd
- wyskoki na murek / ruska siła / sprawl / thrusters / wyrzuty obu nóg / podrzut / wyrzuty pojedynczo nóg
Rzuty piłką lekarską po 30 na rękę

Część III - szybkość

Tydzień 8
1,5km wolnego biegu
6 x sprinty 50m / 100 m truchtu + 6 x 10m zrywów
1,5 km rozbiegania
2 serie podciągania siłowego
2 serie dipsów

Tydzień 9
1,5 km wolnego biegu
15 s sprint/45 s trucht x 3
10 s sprint/50 s trucht x 3
5 s sprint/55 s trucht x 3
1,5 km rozbiegania
2 serie podciągania siłowego
2 serie dipsów

Mam nadzieję że nigdzie błędów nie porobiłem;)

Co do stacji, każda " - " to jedna minuta, po tym następuje przejście na następną stację bez żadnej przerwy pomiędzy

Zmieniony przez - janusz121 w dniu 2012-06-22 16:57:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test do straży

Następny temat

PLAN TRENIGOWY I pytanko

WHEY premium