SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jakie serie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1416
mam pytanko o to jak powinny wygladac serie.. cwicze sobie na mase spradwdznym treningiem(zaczerpnietym z tego forum:) i robie 4 serie po 10 powtorzen np wyciskanie na plaskiej lawce, przsiady ze sztanga itp.. ale kiedy bylem na silowni ktos mi zwrocil uwage ze powinienem zmieniac liczbe powtorzen tzn 12-10-8-6 wraz ze wzrostem obciazenia,czy faktyczie to jest skuteczniejsze przy robieniu masy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
przy robieniu sily i masy tak naprawde do jedyna skutecznia metoda a reszta jest gledzeniem . Oczywiscie na poczatku treningow(rok, poltora) dziala wszystko.

Zmieniony przez - mucia w dniu 2005-12-20 05:33:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 511 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7950
To zmniejszanie liczby powtórzeń przy zwiększaniu ciężaru się nazywa progresją. Po prostu dorzucasz parę kg co serię (lub np co drugą serię) to zmusza mięśnie do coraz cięższej pracy w każdej kolejnej serii. Czy tak się powinno robić? Nie ma odp Jako ktoś chce to robi jak nie to nie, możesz spróbować, zobaczysz, czy Ci będzie odpowiadał taki trening. Ale pamiętaj, że to znacznie zwiększa intensywność, więc uważaj. Ale jeśli ćwiczysz od niedawna, to nie ma jakiejś wielkiej konieczności stosowania tego

**** SFD Fight Club ****
Wielkie ambicje rodzą wielkie sukcesy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
Wiec ten trening po 10 powtorzen to na pewno NIE JEST sprawdzony trening.
A odpowiadajac na Twoje pytanie - tak jest to skuteczniejsze przy robieniu masy niz brak progresji? A dlaczego? Poczytaj. Oczywiscie trenuj kazda grupe RAZ w tygodniu i nie cwicz wiecej niz 4 razy w tygodniu( przy treningu masowym)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 776 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3259
możesz jeszcze zastosowac progresje negatywna której jestem osobiscie zwolennikiem
czyli jedna seria rozgrzewkowa a potem 6-8-10-12
albo nawet 6-6-10-15
po prostu masz na poczatku więcej siły i od razy dajesz mięsnia do wiwatu a później je tylko dopompowywujesz

Psychika jest jak haszysz, wydaje sie byc twarda i nieplastyczna ale po dostarczeniu odpowiedniej porcji energii łatwo daje się modelowac.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1416
dzienx za pomoc,na ostatnim treningu wlasnie probowalem progresji i faktycznie bardziej meczy miesnie,podoba mi sie ten sposob cwiczenia bo sie pompuje ze az skore z plecow zrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Rozex - nie ma czegos jak progresja negatywna To się nazywa regresja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 776 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3259
wrzuc na luz madralo pisałem przed siódma i jescze pol spałem wazne że wiadomo o co chodzi
ale swoja drogą rzeczywiscie sformułowanie progresja negatywna jest juz prawie oxymoronem i biorac pod uwage że tekt który pisałem nie był opezja ani nawet epiką nie powinienem był uzywac tego zlepku słówek

Psychika jest jak haszysz, wydaje sie byc twarda i nieplastyczna ale po dostarczeniu odpowiedniej porcji energii łatwo daje się modelowac.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Możesz progresją, możesz stałym, a nawet regresją. Nie ma ogólnych zasad.

Jednak każda metoda oddziałowywuje całkiem inaczej.


pzdr.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 310 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9481
pytal czy skuteczniejsza jest metoda progresji czy stalego obciazenia i dostal odpowiedz, ze jest skuteczniejsza. A cwiczyc bedzie jak zechce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja bym nie był taki pewny czy skuteczniejsza...

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fotka mięśni

Następny temat

jak zejsc z 10% do 5-7% tłuszczu?

WHEY premium