SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw z podwójnym planem? rozpoczęcie masowania po pół roku redukcji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 524
Witam. Jestem endomorfikiem i przez ostatnie 6 czy 7 miesięcy robiłem redukcje. Co prawda nie zredukowałem do idealnej sylwetki, ale zaczyna się zima czyli dobry czas na masowanie i przydały by się jakieś zmiany. Przez cały czas wykonywałem jeden plan fbw 3 razy w tygodniu, a w połowie redukcji dodałem pół godzinne interwały na rowerze stacjonarnym co drugi dzień. Obecnie zrezygnowałem z interwałów, ponieważ za bardzo męczyły mi nogi. Chciałbym się zapytać jak to jest z tymi zmiennymi planami fbw. Czy to jest w pewnym sensie obowiązkowe? Z czym to się wiąże?
Ćwiczę w prywatnej mini siłowni przez co mam ograniczony dostęp do zasobów. Mój obecny plan, który w trochę innej formie znalazłem gdzieś na tym forum wygląda tak:
1. przysiady ze sztangą na barkach
2. rumuński martwy ciąg
3. wyciskanie sztangi na prostej ławeczce do szyi
4. wiosłowanie końcem sztangi
5. wyciskanie żołnierskie
6. podciąganie na drążku do klatki podchwytem
7. co drugi trening łydki wspięcia na palcach ze sztangielkami

Może macie jakiś pomysł na 2 zestaw ćwiczeń? Mógłbym, robić te 2 zestawy na zmianę?
Co do sprzętu mam drążek, stojak do przysiadów, i ławeczkę z możliwym skosem górnym, ale niestety ćwiczę sam przez co zrezygnowałem z wyciskania na skosie, bo na tej ławce przy skosie trzeba podnosić sztangę z ziemi, a jak jest prosta już nie. Jeśli jednak w 2 zestawie byłoby ważne umieszczenie wyciskania na skosie to dam sobie radę(mogę podnieść wysokość uchwytu sztangi, co powinno pomóc). Mam jeszcze kilka rzeczy na tej mini siłowni, np. takie prowizoryczne wyciągi, czyli linkę, "kółko" przymocowane w suficie i hak, na który można założyć obciążenie. Niestety jak pamiętam jest tylko jeden hak. Mam prostą sztangę i łamaną. Do tego sporo hantli.

Mam też kilka propozycji/pytań co do zamienników niektórych ćwiczeń.
1. przysiad ze sztangą z przodu
2. jakiś inny martwy ciąg
3. wyciskanie na skosie lub na prostej do klatki zamiast do szyi
4. inne wiosłowanie, np. hantlami lub sztangą w opadzie
5. ?
6. podciąganie do klatki nachwytem

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 524
Ponawiam, żeby temat był znowu widoczny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
rozumiem ze robiles fbw 6-7 miesiecy?

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 524
Tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
możesz ruszać z treningiem dzielonym

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 524
Przez to, że nie mam za dużo czasu wolnego bardziej odpowiada mi fbw. Aktualnie mam czas na 3 treningi w tygodniu i ogólnie koncepcja fbw bardziej mi pasuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
a jak postępy? i przede wszystkim jak dieta

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
no ok ale to nie masz czasu na przestrzeni tygodnia ze woisz trenowac 3 x w tyg czy na przestrzenia dnia ze nie masz czasu wiecej niz 1godzina np???

oraz j/w

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
ogólnie lepiej zrób teraz trening dzielony na dwa zestawy musisz isc do przodu. fbw 2 zestawy abo split push pull góra dól itp

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
napisz jak postępy

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 524
Robiłem cały czas redukcje czyli postęp nie za duży, ale sylwetka znacznie się poprawiła. 15 kg mniej. Nie mam czasu ogólnie w tygodniu, bo studiuje i czasami pomagam rodzicom w pracy. Dietę miałem z niskim węglem. Aktualnie jeszcze nie ułożyłem diety na masę, staram się po prostu jeść więcej i więcej zdrowego węgla.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW DO OCENY

Następny temat

Mam przyrosty na FBW

WHEY premium