SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw A i B

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Hello.

Mam kilka pytan, lecz najpierw ankieta

Waga : 90
Wzrost : 175
Cel treningowy : masa
Staż treningowy na siłowni : nieprzerwane 4miesiace
Uprawiane inne sporty : nie
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full
Dieta : zbilansowana 3k
Zażywane suplementy : kreatyna, bcaa, beta, przedtreningowki
Ostatnio przerabiany plan: fbw
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach seria 8p klasyczny martwy ciąg - 140, wyciskanie na ławce leżąc- hantla 35


Stopniowo doszedlem do takiego planu:
rozgrzewka + 2cw na brzuch po 4seri/superserie


dzienA:
1. przysiad - 5s
2a. prostowanie n - 5s
2b. uginanie n - 5s
2c. lydki - 5s
3. podciaganie - 5s
4 . wioslowanie - 5s
5. wysikanie na skosie - 5s
6. rozpietlo - 5s
7. wyciskanie zza glowy smith - 5s
8. unoszenie - 5s
9a. bic - 3s
9b. tric- 3s
9c. przedramie - 3s


dzienB
1 wykroki - 5s
2a prostowanie -55
2b martwy na prostych -5s
3 podciaganie maszyna- 5s
4 wioslowanie -5s
5 wyciskanie sztangi na skosie - 5s
6 rozpietli z krzyzowanie brama - 5s
7 wyciskanie rzolnierskie - 5s
8 tyl barkow -5s
9a szrugsy -3s
9b bic- 3s
9c tric -3s

pytania:
1) 2cw nie wiem z czym zamieniac (prostowanie)
2) chce wywalic bica i trica, na korzysc aero
3) co pozmieniac w planie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 146 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1687
1.w fbw sam przysiad na nogi czworoglowe powinien wystarczyć jeśli robisz go odpowiednio ciężko.

2. Łapy możesz wywalić gdyż przy plecach i wyciskaniach pracuje Ci Bic i tric.
3. Ja bym dał po 1 ćwiczeniu na partie
Zamiast skosu górnego w jeden dzień zrób Płaska.
Bazuj na ćwiczeniach wielostawowych tj martwy ciąg, przysiad, wyciskania. Tyle w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Czy możecie sprecyzowac idee treningu A i B? Ja myślałem, że są to treningi, które obejmują zupełnie inne partie mięśniowe w podczas treningu A i inne podczas B by wydłużyć czas regeneracji względem typowego treningu FBW gdzie sie wykonuje te same ćwiczenia podczas każdej sesji treningowej i czas regeneracji jest krótszy. A tu widze w dzień A i B trening wszytskich partii ciała. Jak się nazywa system treningowy gdzie np. A to klatka + ramiona a B to Nogi +grzbiet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Przywor a testowałeś już ten plan na siłowni ? Objętość jest bardzo duża ile zajmuje Ci taki trening?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
mario mario
Czy możecie sprecyzowac idee treningu A i B? Ja myślałem, że są to treningi, które obejmują zupełnie inne partie mięśniowe w podczas treningu A i inne podczas B by wydłużyć czas regeneracji względem typowego treningu FBW gdzie sie wykonuje te same ćwiczenia podczas każdej sesji treningowej i czas regeneracji jest krótszy. A tu widze w dzień A i B trening wszytskich partii ciała. Jak się nazywa system treningowy gdzie np. A to klatka + ramiona a B to Nogi +grzbiet.


Myślisz raczej o treningu dzielonym gdzie każdą partię trenuje się w osobny dzień, a w fbw z kilkoma zestawami nie do końca chodzi o to żeby trenować różne partie ale żeby różnicować ćwiczenia w ramach tej samej partii np w klatce piersiowej w treningu A ławka pozioma a w B skos.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Hej,
ostatnie 3 albo 4tygodnie robilem wszystko po 4serie, wychodzilo 90min z rozgrzewka i schlodzeniem. Teraz z 5seriami tez tak wychodzi.


Zmieniony przez - przywor w dniu 2017-02-21 08:23:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Skoro taki czas to jest ok.
Ramiona jak wyrzucisz to chwile zaoszczędziś więc krótkie aero może wskoczyć.
Które prostowanie chcesz zamienić?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Regeneracja prawidlowa i w DT jestem wypoczety, sila ladnie idzie ale masa slabiutko. Chodzi o prostowanie nog siedzac na maszynie, mamy tylko 1 na silowni i nie wiem czym to zastepowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
To spróbuj podbić dietę do góry powinno ruszyć skoro siła idzie.
Próbowałeś syzyfek kiedyś ? Dobre ćwiczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1202 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17052
Ciekawa odskocznia. jakie cwiczenie polecasz na zewnietrzna strone ud- m. obszerny boczny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Przysiad przedni bądź tylni ale ze stopami ustawionymi na szerokość barków lub nieco wężej musisz sam dojść do optymalnego rozstawu, generalnie im wężej staniesz tym mocniej zewnętrzna część czworogłowego będzie pracować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty do joggingu

Następny temat

Creatine powder 500 g activlab

WHEY premium