SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

elleth na redukcji. Start ponad 80 kg...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
Czytam Was już od jakiegoś czasu. Niedawno się zarejestrowałam, w końcu odważyłam się napisać.
Postanowiłam w końcu wziąć się za siebie. Raz a porządnie, bo ile można zaczynać od nowa.
Mam 26 lat. W czerwcu 2011 zostałam mamą. Ciąże zaczynałam z wagą 93 kg, doszłam do 105. Potem chodziłam na aerobic i stosowałam diete soutch beach i zeszłam do około 80 kg. W tej chwili nie wiem ile waże, bo moja waga zastrajkowała (przeciążenie?).
Jaki jest mój cel: waga się nie liczy. Chce chudnąć powoli, ale stale, zachować skóre w jako takim stanie. I zmieścić się w ciuchy rozmiar 40.
Ale główny cel to być zdrową i aktywną. Dla siebie i dla córki, zeby jak najdłużej cieszyła się zdrową mamą w pełni sił.

Dosyć tej gadaniny, czas na konkrety:
Wiek : 26
Waga : między 80 a 84 kg
Wzrost : 169
Obwód w biuście(1) : 107
Obwód pod biustem : 90
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 95 (bardzo ciężko było zmierzyć, podejrzewam, że to nie dokładny wynik)
Obwód na wysokości pępka : 108
Obwód bioder (3): 113
Obwód uda w najszerszym miejscu: 64
Obwód łydki : 42
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda, pośladki
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) od dwóch tygodni chodzę 2 razy w tygodniu na pilates, wcześniej chodziłam na aerobic i zumbe. Od niedawna mam karnet na siłownie, ale wstydze się iść na siłownie (nie moge się przełamać), więc ćwicze w strefie cardio i robie 2-3 obwody na takich urządzeniach :
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka na mleku z bananem
Co lubisz jeść na obiad : makarony, pulpety mięsne
Co jako przekąskę : słodycze jestem uzależniona od cukru, próbuje walczyć, jogurty
Co jako deser : jw
Ograniczenia żywieniowe : jestem bardzo wybredna, wielu produktów nie lubie. Dodatkowo ograniczają mnie finanse, nie mogę sobie pozwolić na ekstra drogie produkty.
Stan zdrowia: ech...Mam zdiagnozowane PCO, właściwie miałam je zdiagnozowane przed ciążą, po ciąży na usg wyszły pęcherzykowate jajniki, ale ginekolog nie zlecił badań horomonów, obecnie jestem w trakcie umawiania się do endokrynologa. Nie przyjmuje żadnych leków. Opinie lekarzy są sprzeczne. Teoretycznie przy pco powinno się brać tabletki hormonalne, jednak w ciąży miałam cholestaze, co wg. niektórych lekarzy jest dużym przeciwskazaniem dla hormonów i jestem w kropce. Po ciąży badałam wyniki wątroby (aspat, alat, fosfataza) są w porządku.
Dodatkowo mam wade wzroku (-3,5 ale mogłam rodzić naturalnie, więc i ćwiczyć pewnie też moge)
Spora część mojej nadwagi to efekt odstawienia tabletek anty i stymulacji owulacji.
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: nie lubie aerobiców i biegania. Kocham pilates, dla rozrywki chodzę na zumbe, próbuje się przełamać, zeby wejść na siłownie.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : czasem magnezin i czasem tran
Stosowane wcześniej diety : co jakis zas różne ograniczenia kaloryczne, 2009 miesięczna przygoda z dukanem, poczętek tego roku (jakies 4-5 miesięcy) Soutch beach - schudłam koło 15 kg wróciło może ze dwa.

Ogólnie mam ogromny problem z jedzeniem odpowiedniej ilości wartościowego jedzenia.
Póki co nie jestem na diecie, raczej chciałabym się przygotować, rozpisać sobie plan zmian żywieniowych (więcej wody, zero słodkości, itd), bo wiem, ze jak coś zaczne zbyt szybko to się zniechęce.

Mój dzisiejszy dziennik posiłków. Nie mam wagi kuchennej, więc na oko. Ogólnie porcje nie są duże.


Uploaded with ImageShack.us
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
czystą miską naprawdę dużo można zdziałać
Prawda. Jak mnie łokieć wyeliminował z siłowni na ponad miesiąc to przy czystej misce i tak coś tam schodziło. Rób tak jak próbujesz spacery, w miarę możliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
No i zdjęcia sylwetki. Masakra...






Miniaturki nie będą mnie tak koleć w oczy...

Zmieniony przez - elleth86 w dniu 2012-11-24 01:21:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witamy

Na sam początek odsyłam Cię do obu dzienników Shrimp, a także Arkony, Aneiko i anister. Przeczytaj od deski do deski i napisz, czy stać Cię będzie na taki wysiłek. Bo przed Tobą minimum rok bardzo ciężkiej pracy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
Zanim napisałam przegladałam wątki. Widziałam ile dziewczyny wlozyly pracy. Podziwiam. Poczytałam podwieszone wątki. Zrobiłam notatki nawet. Dziś przełamałam się i poszłam na siłownię. Będę wybierać mniej oblegane godziny. Bo to takie głupie bezsensowne uczucie że wszyscy się patrzą i myślą jak można się tak zapuścić.
Wiem że nikt nie dysponuje czarodziejska mocą. Czeka mnie ciężka praca. Dlatego nie chce robić szybko a solidnie się przygotować. Rozpisać jadłospisy itd. Nie spieszy mi się. Ale potrzebuje pomocy kogoś kto przez ten pierwszy etap poprowadzi mnie za rękę. Wy wydajecie się być najsensowniejsze.
Dzienniki oczywiście przeczytam tylko dopadła mnie złośliwość rzeczy martwych i zasilacz padł od lapka a na telefonie ciężko się czyta i pisze też więc trochę bez ładu napisałam.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Saida za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 4025 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49869
Hej! Oczywiście, że będzie tylko lepiej Z własnego doświadczenia wiem, że z czasem odchudzanie schodzi na dalszy plan i wówczas ciała najbardziej się zmienia. Powolutku, a w tym co tutaj robimy odnajdziesz siebie i zobaczysz jak można się zmienić tylko dzięki pokonywaniu własnych granic
Zawsze poszukuję tutaj Świeżynek, które wyglądają podobnie jak ja wyglądałam rok temu i powiem Ci, że nawet mi przykro gdy tyle się poddaje ... no, może, że poddaje, to za dużo powiedziane, bo dziennik nie jest jedynym dowodem na walkę o siebie. W każdym razie, ja do teraz wspominam te moje nieudolne próby pompek czy burpee ze stówą w pępku i słowo Ci daję - będzie cool

No to POWODZENIA! Nie myśl - zapytalaj

I'm not beautiful like you. I'm beautiful like me.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
Dzięki za odzew :) jutro pędze po nowy zasilacz bo na telefonie masakra czytać. Wierzę że dam radę. Myślę że mam mocna motywację. Wiem że potrafię być silna. Ponad rok walczyłam o ciążę, więc ten rok powalcze o siebie. Poczekam na sugestie szefowych odnośnie diety i do dzieła.
Wczoraj pokonałam pierwsza przeszkodę. Weszłam na siłownię. I stwierdziłam że mam wszystko gdzieś jestem tam dla siebie i zdrowia a nie by myśleć czy ktoś się patrzy czy nie.
Gadula jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
Hej
Mamy bardzo podobne wymiary, życzę powodzenia
Spróbuj na siłownię chodzić wcześnie rano jeśli możesz - zazwyczaj wtedy jest b. mało ludzi.
Ja się ostatnio przełamałam i zaczęłam chodzić na typowo męską pakernię, więc wszystko jest możliwe

ahaa, i dobierz sobie porządny biustonosz, bo szkoda Twojego biustu


Zmieniony przez - aineko w dniu 2012-11-25 18:47:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
Rano nie bardzo mogę bo nie mam z kim dziecka zostawić. Ale dam radę. Koniec bzdurnych wymowęk. Nie mogę wstawić dzienników bo pisze z telefonu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66964
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4930
Złośliwość rzeczy martwych. Najpierw zasilacz, potem modernizacja sieci. Ale teraz juz bede codziennie.
Od poniedziałku nie ćwiczyłam. Dziś lece na siłownie. 15 minut orbitreka, plus ćwiczenia na tych urządzeniach i godzinka pilatesu.
Ale postanowiłam zrezygnować z tych urządzeń i zacząć robić trening dla początkujących z tego forum, tylko musze się go najpierw nauczyć.
Jedzonko na jutro zaraz wkleje.
Ciągle nie wiem jak z tymi węglowodanami.I mam problem z ilością białka.


Za mało białka. Muszę dodać coś zamiast ej szynki na drugie śniadanie. Może pałkę z kurczaka.I kalori jakoś mało. No ale jeszcze tłuszcz do smażenia i sałatki dojdzie. No i jutro dzień bez ćwiczeń.




Zmieniony przez - elleth86 w dniu 2012-12-10 14:51:07

Zmieniony przez - elleth86 w dniu 2012-12-10 14:52:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasze 'zdrowe' kosmetyki :-)

Następny temat

interwały

WHEY premium