Koronawirus bardzo mocno dotknął branżę fitness. Siłownie w większości krajów na całym świecie zostały zamknięte i nie wiadomo, kiedy będą mogły funkcjonować jak dawniej. Zawody kulturystyczne sezonu wiosennego zostały odwołane bądź przełożone na inny termin. Jednym słowem wszyscy miłośnicy fitnessu mocno cierpią z powodu ograniczeń.

Jakby tego było mało, największa sieć siłowni na świecie właśnie ogłosiła, że zamyka ponad 30 klubów w całych Stanach Zjednoczonych. Właściciele Gold's Gym właśnie ogłosił na swojej oficjalnej stronie w mediach społecznościowych, że zostali zmuszeni do zamknięcia na zawsze ponad 30 siłowni należących do firmy.

Oto oficjalna informacja klubu:

“Gold's Gym jest jednym z najbardziej godnych zaufania klubem fitness od ponad 50 lat i absolutnie nigdzie się nie wybieramy. Zamknięcia klubów związane z COVID-19 spowodowały, że ponownie oceniliśmy rentowność niektórych firmowych lokalizacji i podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu na stałe około 30 siłowni. Wiemy, że wyjdziemy z tego silniejsi i gotowi do rozwoju. Ta decyzja dotyczy tylko siłowni należących do firmy, głównie na rynkach w St. Louis, Alabama i Colorado Springs i nie ma wpływu na żadną z naszych siłowni będących własnością franczyzy. Skupiamy się i zawsze będziemy skupiać się na naszych członkach w prawie 700 siłowniach w 29 krajach na całym świecie i czekamy na powrót, gdy tylko będzie to bezpieczne dla naszych klubowiczów, członków zespołu i społeczności.”

Nie tylko Gold's Gym cierpi z powodu koronawirusa. Wiemy, że wiele innych siłowni na całym świecie może również niebawem zostać zamkniętych na stałe...

Komentarze (6)
AdamZx

Super mozna podziekować politykom za taki stan rzeczy , u mnie jest tylko jedna mała siłownia a właściciel co roku narzeka że zwija interes a teraz moze to zrobi oby nie

0
anubis84

Aż tak na polityków bym nie zganiał winy, jest epidemia i tyle, jak epidemia grypy hiszpanki co politycy temu winni, jakby nie ograniczenia to by powymierało polowe społeczeństwa z braku pomocy medycznej.

0
mysia888

studia personalne działają.do roboty

0
Gats 2

1,5 miesiąca kwarantanny i plajty.
Papierowe biznesy na kredytach.

0
skorupski

Teraz chyba większość takich interesów opartych na franczyźnie, no chyba prócz MC Donalds tam trzeba mieć zabiezpieczenie w pewnej kwocie.

0
domosos

U mnie też czekają, aż tylko się coś ruszy bo kiepsko u nich, dzierżawy obiektu nikt im nie umarza.

0