SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nasze 'zdrowe' kosmetyki :-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drogie Panie,

Jak wiemy, prawdziwa Lady zwraca uwagę nie tylko na to, co je i ćwiczy, ale także i na to, czym się smaruje, kremuje i namaszcza


Jak wiecie, w tym dziale zdecydowanie odradzamy stosowanie kosmetyków z parabenami, fenoksyetanolem, silnie pachnących i konserwowanych ze względu na fakt, że ich stosowanie może przyczyniać się do zaburzeń kobiecej gospodarki hormonalnej (ksenoestrogeny) oraz reakcji alergicznych.


Patrząc na sklepowe i apteczne półki, przeglądając kolorowe czasopisma, oglądając reklamy w TV można się pogubić...





Dlatego Wasze moderatorki zdecydowały się na założenie tematu, który (mamy nadzieję) będzie pomocny przy wyborze kremu, balsamu, szamponu czy innego kosmetyku pod względem składu, jakości i ceny

Każda z Was może zgłosić tutaj kosmetyk, który uważa za godny polecenia lub który odradza, jednak zachowane muszą być następujące zasady.

1. Zgłaszany kosmetyk musi być "czysty", czyli nie może zawierać substancji hormnopodobnych, alergenów itd.
2. Należy podać pełną nazwę kosmetyku oraz producenta
3. Zdjęcie kosmetyku i jego cena
4. Skład (bezwzględnie!)
5. Opis wg producenta
6. Opcjonalnie, można dodać własną opinię


Oczywiście zachęcamy do dyskusji i wymieniania się opiniami

Poza znanymi markami aptecznymi, mile widziane będą również kosmetyki tańsze, które pojawiają się coraz częściej w drogeriach, jak również w aptekach





ZAPRASZAMY


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-11-23 13:23:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dobra to ja podam to co znam
pierw kosmetyki KIBio ceny nie podam bo nie znam polskich

Pianka do mycia twarzy


skład:
Peppermint floral water: boosts micro-circulation and tones the skin.
Essential oil of cedar: cutaneous disinfectant known for its antiseptic properties.
Essential oil of lemon: purifying and astringent.

MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER*, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, ALCOHOL*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, BENZYL ALCOHOL, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL OIL*, LAURYL GLUCOSIDE, ARGAN OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERS, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, MENTHA VIRIDIS (SPEARMINT) LEAF OIL*, CEDRUS ATLANTICA BARK EXTRACT*, SODIUM BENZOATE, DEHYDROACETIC ACID, SORBIC ACID, LIMONENE, CITRAL.

Pianka nie powoduje w ogóle uczucia suchości skóry, delikatna, fajnie sie rozprowadza. Do tego to orzeźwiające wspomnienie mięty

Tonik do twarzy

Argan plant oil: protects and repairs. Contains the antioxidizing power of vitamin E.
Rose floral water: soothes and softens.
Essential oil of lemongrass: revitalizes and stimulates; has an antiseptic action.

ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, AQUA/WATER/EAU, BENZYL ALCOHOL, ARGAN OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERS, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL OIL*, DEHYDROACETIC ACID, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL, CITRONELLOL.

O ile w przypadku pianki, w ogóle nie ma sie uczucia ze stosuje sie środek do mycia, to w przypadku toniku tak , chociaż może to zasługa watki . Myje i zostawia skórę świeżą i mięciutką

Zmieniony przez - obliques w dniu 2012-11-23 13:25:37

Zmieniony przez - obliques w dniu 2012-11-23 13:36:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 367 Wiek 52 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41797
ja zaczelam od lata robic wlasny krem do ciala(jak wiecej dam wody to balsam bedzie)
daje 15g masla macadamia lub avocado, 3 g emulgatora(mam z oliwy z oliwek) 5g olejku z migdalow-wszystko podgrzewam w miseczce, ok 50ml-100ml wody destylowanej-po trochu dolewam i energicznie mieszam az zrobi sie fajny krem
na koniec daje ok 8 kropli olejku zapachowego-ja daje pomaranczowy, chociaz ostatnio kombinowalam z woda rozana i tez fajne
przy codziennym stosowaniu szybko schodzi i mozna robic kolejny o innym zapachu
jeszcze daje kilka kropli skwalanu i oleju rozanego, mozna jeszcze dac z kapsulki wit A i E
wszystko jest natulane i wiem co mam w kremie, a przygotowanie duzo czasu nie zajmuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olejek do regulujący do twarzy Dr. Hauschka
(Dr. Hauschka, Gesichtsöl)



Cena: 85 PLN wg google. Ja zapłaciłam 65PLN na allegro

Skład:
Anthyllis vulneraria (przelot pospolity), Prunus Armeniach (morela), Prunus dulcis (migdałowiec zwyczajny), Arachis hypogaea (orzech ziemny), Daucus carota (marchew zwyczajna), Hypericum perforatum (dziurawiec zwyczajny), Triticum vulgare (pszenica zwyczajna), Calendula officinalis (nagietek lekarski), Melia azadirachta (miodla indyjska), Buxus chinensis (olej z jojoby), Parfum (Essential Oils)

Opis producenta:
Naturalna pielęgnacja na dzień o działaniu regulującym. Olejek do twarzy dzięki specjalnie dobranym wyciągom olejowym pomaga skórze w regulacji produkcji sebum. Poprawia elastyczność porów skórnych, przyczynia się do widocznego wysubtelnienia obrazu skóry. Stany zapalne ulegają złagodzeniu, skóra wygładza się, ulega normalizacji i promieniuje zdrowym blaskiem.

Moja subiektywna opinia
Kosmetyk wydajny, zgodnie z zapewnieniami producenta łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ewentualnych 'niespodzianek'. Ne wysusza przy tym skóry, zapewnia nawilżenie i miękkość. No i buteleczka taka, jakie lubię: szklana, estetyczna, dobrze wygląda w łazience
Ale... Zapach Dla mnie tragedia. Używam tylko na noc, bo mam wrażenie, że zajeżdżam... Stogiem siana Zapach mnie rozczarował i nie wiem, czy z tego względu kupię go ponownie.
Jak dla mnie- na dzień się nie nadaje, bo to jednak olejek, a tłusty pychol nie wygląda zbyt estetycznie
Cena też mogłaby być trochę niższa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
ja bardzo polecam wszystkie kosmetyki z Biochemii Urody (biochemiaurody.com), kupuje się półprodukty i samemu "miksuje" się kremy itp. Ja mam krem łagodzący z lukrecją, tonik z hydrolatu z kocanki, olejek arganowy, żel hialuronowy i jakieś maseczki
Stosuję od kilku miesięcy (gdzieś od maja - czerwca chyba) i bardzo poprawiła mi się cera, rozjaśniła, poznikały plamy (mam skłonność do wielkich czerwonych plam na całej twarzy). Kosmetyki są naturalne i nie drogie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Również polecam Biochemię Urody, ale uwaga...trzeba uważnie czytać skład, bo trafiają się kremy, czy sera z jakimś złym składnikiem. Ja polecam wszystkim
KREM ROZJAŚNIAJĄCY AZELO/BHA
Cena: 29,50 zł + Hydrolat z kwiatu kocanki 100% EKOLOGICZNY i konserwantu naturalnego eko (19,90 + 7,90 dzielone przez 7, bo na tyle kremów mają starczyć), czyli koszt jednego kremu to ok. 33 zł

Najpierw moja opinia: wyleczył mnie z trądziku, którego nie miałam, jako nastolatka, a pojawił się nagle ze 2 lata temu i trwał rok....oba policzki i czoło całe w krostach...próbowałam wszystkiego, a grudy pod skórą nadal się pojawiały, dopiero po tym kremie wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku. UWAGA: przynajmniej ja na początku miałam wrażenie, że grudek mi przybywa, ale regularnie je wyciskałam i wyciskałam...blizny szybko znikają po tym kremie...no i u mnie po tygodniu już była lekka poprawa, a potem coraz lepiej...i teraz znowu mam idealną cerę, a jak mi raz w miesiącu coś wyskoczy to bardzo szybko znika. Nie mogę bez tego kremu żyć




"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336119
Od 2ch lat kupej komplet tego co stosuje właśnie tam. Obecnie preparat wzmaniający włosy i serum na starość 3rosse. Firma solidna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Oj nie zdążyłam edytować mojej wypowiedzi i wkleić opisu producenta. Mam to zrobić tutaj, czy każdy sobie znajdzie na stronie i przeczyta? Od razu mówię, że opis jest dłuuuuugaśny.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
A ja Wam polecam kosmetyki firmy TORF CORPORATION
www.torf.pl
Nie piszę o konkretnym kosmetyku, ponieważ jest ich zbyt dużo. Większość przetestowałam na sobie i jestem zadowolona. Zachęcam

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Polecam jeszcze olejek pod oczy z PROVIDA ORGANICS, obie wersje tj. z awokado i z mleczkiem pszczelim są super. Sto razy lepsze od kremów pod oczy. Mam 28 lat i zero zmarszczek pod oczami.
Cena: 38 zł (mi wystarcza na ok. 3 miesiące codziennego stosowania rano i wieczorem, mojej siostrze wystarcza na pół roku, ale ona chyba nie używa na dzień)

Nadaje się do wszystkich typów skóry. Działa przeciwzmarszczkowo.

Skład: Persea gratissima, sweet almond oil, grape seed oil, tocopherol acetate (Vitamin E).

Pojemność: 30 ml
Certyfikat: BDIH




Można go kupić tutaj: http://www.zdrowekosmetyki.com.pl

Zmieniony przez - Agnese w dniu 2012-11-23 18:20:53

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4938
A jednak polecę Wam kilka moich ulubionych kosmetyków:

Harmony, nawilżające mydło borowinowe do odnowy biologicznej



Skład:
borowina tołpa.®, oliwa z oliwek, gliceryna, naturalne olejki eteryczne z drzewa różanego, ylang-ylang, szałwii i bergamotki

Cena: 9 zł

Wygładzający balsam antycellulitowy



Skład:
torf tołpa.®, witamina E, nawilżająco-regenerujący olej z owoców avocado, łagodząca alantoina, gliceryna

Cena: 30 zł

Serum wypełniające biust



Skład:
borowina tołpa.®, unoszący biust kompleks lipoaminokwasów, ujędrniający ekstrakt z owoców kigelii afrykańskiej, wzmacniający ekstrakt z orzechów laskowych

Cena: 48 zł


Zmieniony przez - Aldhissla w dniu 2012-11-23 18:45:30

1% dla Aldhissli - Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc, proszę o wpisanie w deklaracji podatkowej numeru KRS Fundacji Dobro Powraca: 0000 33 88 78 oraz wskazanie jako cel szczegółowy: Monika Spirydowicz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] Rozstęp mięśni brzucha (diastasis recti) w ciąży i po porodzie.

Wiecej