SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobranie cwiczen na plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Podciąganie na drązku nie jest koniecznością dla pleców. Najpierw MC potem Wiosło i potem Drążek.

I ja i wielu innych powtarzam to poraz kolejny !!!
****A MAC MC NIE DZIALA TYLKO NA PROSTOWNIK !!!!!!!!!!!!
Zrób sobie zwykly MC nie rób na koniec powtórzenia tak jakby płynny szrugs. na 90% wystąpia zakwasy kaptura i bocznego barka.
Poza tym ja po mocnym MC czuje cały dzień jak był miał plecy posiniaczone od góry do dołu. MC jest podstawa kazdego planu masowego/siłowego/i kazdego innego. Jako ćwiczenie wzmacniające prostownik oraz całe plecy! Samym MC mozna miec ogromne plecy. Tylko trzeba uzywac do tego ciezaru a nie jakis aerobik czy cos w tym stylu. Podstawą wielkich , silnych i dobrze zbudowanych pleców jest MC! od góry do doły. Koniec Kropka.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 211 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9978
o to mi chodziło, mc obciąża większość mięśni - nie tylko pleców i to jest jego największa zaleta! żadne ćwiczenie izolowane go nie zastąpi!

Ciupelek SOG leci
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
Podciąganie na drązku nie jest koniecznością dla pleców. Najpierw MC potem Wiosło i potem Drążek.

chcesz miec szerokie plecy? Drążek jest koniecznością.
Powiesz pewnie ze widziałeś wielu którzy są szerocy a nigdy drążka nie robili... i co z tego? A ja widziałem paru koksów ode mnie z siłki którzy nigdy ciągu nie robili a prostowniki mają lepsze niż nie jeden amator martwego ciągu...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1339 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16534
"Ludzie są poprostu tępi"

ciupelek k***a nie obrazaj mnie co?!
siedze w tym gównie juz pare lat, a ze sie spytalem, wcale nie znaczy ze nie wiem do czego jest MC i nie ptrzebuje umoralniacza...

teść z oma na mecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4421
apropo podciągania według mnie panowie mają racje. chcąc mieć szerokie plecy łap sie za drążek. a co do mc jeżeli potrafisz go dobrze wykonać to go możesz robić ale jak masz sobie krzywde robić to sobie odpuść. mc nie działa na same prostowniki a jeżeli chodzi właśnie o nie polecam wyprosty tłowia. chyba ze jednak głównym priorytetem jest siła...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Barthez84 -widzę ,że plan na plecy miales niespecjany, pewnie mc nie ćwiczyles nigdy więc okresowo unoszenie tułowia z tejże ławeczki mozesz wykonywać, wspieraj to ćw. tzw. kołyską.

natomiast paln twój na plecy [najszerszy] też nie był rewelacyjny, trzeba sobie bowoem zdac sprawę, ze faktycznie podciągania na drązku tak naprawde i na dłuzsza metę nie zsastąpi nic, jesli chodzi o szerokośc tego mięsnia, podobnie niezastąpionym, wiecej w sferze grubości[bo m. plecow to nie jeden mięsień, a takze nie układają się jak bicepsy] sa wiosłowania.

a martwy ciąg jest tym samym dla prostowników, a także wogóle wszytskich mięsni prostujących i stabilizujących kręgosłup- od góry do dołu, w mniejszym lub wiekszym stopniu].

Ciupełek, masz pierwsza uwagę, nie powinienes w ten sposób okreslać ludzi[czy to ogólnie czy indywidualnie], poza tym co post twój to jakies przekleństwo[a], mam nadzieję, ze juz wiejej sie z tym nie spotkam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1339 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16534
dzieki apokalipsa za sprostowanie...
wiesz MC cwiczylem swego czasu, ale chcialem znalezc zlternatywne cwiczenie. wiem ze nic nie zastapi MC, ale po to sa takie przyzadu jak laweczka na prostowniki, zeby na niej cwiczyc, co nie? zobaczymy jak sie planik ulozy w najblizszych 2 m-cach, pozniej zdam relacje czy warta byla ta laweczka zachodu, czy tez nie...

co do drazka to owszem masz racje, akurat robie teraz zmiane planu i zamiast drazka wsadzilem wyciag, tak dla odmiany, zeby nie popasc w rutyne.

wioslowanie-niezastapione. tym razem postawilem na sztange-zobaczymy jak bedzie...

dzieki i pozdrowka!

teść z oma na mecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no ja ci mogę juz powiedzieć, ze różnica jest kolosalna- ogolnie rzecz biorąc jak pomiędzy ćw. izolowanym a podstawowym[wieleostawowym].
żeby to lepiej zobrazować to mniej wiecej taka jak pomiędzy; prostowaniem ud na maszynie siedząc a przysiadami ze sztannga na barkach.
albo w efektywności jak pomiedzy pracą za pomocą sierpa a kombajnu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Hmm a może ktoś powie jakim ćwiczeniem w takim razie zastąpić Martwy Ciąg? Bo wykonywanie tego samego ćwiczenia przez parę ładnych lat na treningu pleców zaczyna się powoli nudzić a i może to jakiś bodziec dodatkowy by był Skoro to główne ćwiczenie na prostowniki i NIE TYLKO to dołożyć/zwiększyć intensywność pozostałych a na prostowniki zamiast MC rzucić 1-2 izolowane?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

superseria

Następny temat

Jaki kąt ławeczki??????

WHEY premium