SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny - dziewczyna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1214
Dieta redukcyjna. Cel diety to zbicie tłuszczu z brzuszka ponieważ jest on nieproporcjonalnie większy od reszty ciała. Oprócz diety wieczorem będe robić a6w.Chciałabym dorzucić jakieś areoby ale nie znam się na tym za bardzo. CZY RANO PRZED SZKOłA MOżE BYć "ROWEREK" Z PODPARTYMI łOKćMI/łOKCIAMI (nie wiem jak to sie pisze)?? JEżELI TAK TO ILE MINUT POLECACIE??

Mam 17 lat, 175cm wzrostu i ok 61kg.
Wyliczyłam swoje zapotrzebowanie kaloryczne przy średniej aktywności fizycznej i wyszło ok 1200kcal. (61kg*24=1464; *0,9 kobiety=1318; *1,1-1,2aktywnosc fizyczna=ok 1500; * 0,8=1200kcal)

Ułożyłam sobię diete.Nie wiem czy jest ona dobra ale ogólnie mam kiepskie warunki, ponieważ dojeżdzam do szkoły ponad 40km i mam przez to rozwalony dzień.Przeważnie wstaję o 5 rano a wracam 15,30 17,30 19,00 (w zależności od dnia)
Dietę ułożyłam na dzień w którym wracam o 15,30.Jeżeli powrót będzie późniejszy to poprzestawiam sobie kolejnośc 5 i 6 posiłku.

Posiłek1 - 5,30 - 200ml kakao lub 200ml mleka z musli - ok 180kcal
Posiłek2 - 9,00 - 1 kromka chleba razowego, margaryna, plasterek sera żółtego, topionego lub polędwica sopocka - razem ok 180kcal
Posiłek3 - 11,00 - jabłko - ok 50kcal
Posiłek4 - 13,00 - jak posiłek nr 2 - 180kcal
Posiłek5 - 15,30 - 10dag ziemniaków lub 5dag ryżu,10dag gotowanego kurczaka lub wątróbka drobiowa,surówka - ok 250kcal
Posiłek6 - 18,00 - jak posiłek nr 2 (zamiast sera, wędliny może byc 1 ugotowane jajko) lub 200ml mleka z musli - ok 180kcal
Posiłek7 - 20,00 - jogurt owocowy z łyżka otrębów - ok 100 kcal

Razem - 180+180+50+180+250+180+100=1120kcal

Czasem napewno dołoże jakieś jabłko, herbate (cukier ok 50kcal), ryż ma więcej kalorii niz ziemniaki więc dzienna dawka kaloryczna będzie się wachać.

Bardzo proszę o ocenę. Z góry dziękuję. (będą sogi)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1922
Ojciec mojego kolegii przeszedł na tę diete (zgodną z grupą krwii). Nie zmieniał ilości jedzenia zjadanego. Po jakimś czasie schudl i waga stała mu się utrzymuje. Tak więc moim zdaniem trzeba w diecie (nazywacie tu nie tylko odchudzanie ale przedewszytkim prawidłowe jedzenie) uwzględnić również tę preferencje. Przecież chodzi o to żeby zjadane produkty idealnie dopasowac do poszczególnej osoby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Nie bardzo ta dieta. Na podstawie czego ja ukladalas? Brak zdrowego tluszczu, produkty przetworzone, brak warzyw. Obliczone zapotrzebowanie nawet ok ale jak wyglada btw? Chyba nie najlepiej.

Zmieniony przez - domer w dniu 2006-02-24 11:00:26

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1214
Ułożyłam ją z takich produktów jakich lubie.(sugerowałam się troche dietą dziewczyny [https://www.sfd.pl/temat158622/] oraz tabelą http://www.optymalni-centrum.com/tabele_btw.htm; jeżeli chodzi o wartości kaloryczne to raczej orientuję sie co ile ma kalorii ponieważ przez długi okres czasu stosowałam diete 1000kcal tylko że jadłam wszystko) Jeżeli chodzi o warzywa to surowki i sałatki do obiadku.
W diecie nie uwzględniłam ryb ponieważ nie przepadam za nimi.
Co byś proponował zmienic?

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2006-02-24 11:13:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Poczytaj ten art i ukladaj tak jak jest tam napisane. ww glownie rano i w okolicach treningu, dodaj zdrowy tluszcz, ryby, wiecej warzyw. Wywal margaryne, serek topiony. Ostatni posilek calkowicie do zmiany, jogurt naturalny, maslanka, kefir do tego jakis zrodlo bialka.

https://www.sfd.pl/temat209117/


Zmieniony przez - domer w dniu 2006-02-24 11:16:53

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1214
ww w okolicach treningu to nie wiem bo a6w robie tuz przed snem
serek topiony moge wywalic, ok; margaryne tez ale czym mam smarowac chleb? moze byc maslo wyborowe extra?
jezeli chodzi o rybki to moge sie czasem skusic jedynie na makrele wedzona bo innych nie lubie
warzywa tak jak pisalam do obiadku, zawsze na kanapke daje jakis pomidor lub ogorek, czasem moge tez przegrysc surowa marchewke bo lubie
ogolnie innych mozliwosci nie widze bo praktycznie caly dzien jestem poza domem; warzyw nie bede jadla w szkole; co mi pozostaje? jedynie jakas kanapka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1214
jogurt owocowy zmienie na naturalny + otreby i musli
czasem zamiast kurczaka wezme sie za kotlety sojowe smazone na oliwie z oliwek
do mleka i musli dorzuce otreby, orzechy i rodzynki
w posilku 6 wywalam plasterek sera lub szynki (beda one w 2 i 4) a wrzuce napewno makrele wedzona albo ser twarogowy
chleb zamiast margaryna bede smarowac maselkiem extra

I JAK TERAZ? MOZE BYC?

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2006-02-24 15:27:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 356
jak dla mnie bomba

Tylko po co ci te małos? Nie wytrzymasz bez niego? Zamiast tego masmixa lepiej łyżkę oliwy z oliwek wypić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Chleb mozesz smarowac oliwa z oliwe bo tak jak napisalem malo jest w diecie zdrowego tluszczu. Poczytaj jeszcze ten link ktory Ci dalem i postaraj sie dostosowac diete tak jak tam jest. Kotlety sojowe daruj sobie, nie sa zbyt zdrowe.

Zmieniony przez - domer w dniu 2006-02-25 11:12:10

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 915
Doomer prosiłbym o wypowiedź na moim artykule:)O to link https://www.sfd.pl/temat249943/#post10 Thx z góry:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 114 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1214
Poprawiłam to tak jak umiałam najlepiej.
W nawiasach podane jest dla jakich produktów obliczałam btw, ponieważ nie jestem w stanie uwzględnic wszystkich produktów. (będą też wymiany; np ser twarogowy na rybe).

Posiłek1 - 5,30 - 200ml mleka + 25dag musli + łyżka otrębów + łyżka orzechów + łyżka rodzynek
B.8,9 T.8,1 W.26,2 (mleko i musli)

Posiłek2 - 9,00 - 1 kromka chleba razowego + oliwa z oliwek + 1 plasterek żółtego sera + warzywa (pomidor, ogorek)
B.7,5 T.8,2 W.15,2 (chleb, oliwa z oliwek, ser)

Posiłek3 - 11,30 - 1 kromka chleba razowego + oliwa z oliwek + 1 plasterek polędwicy sopockiej + warzywa (pomidor, ogórek)
B.6,0 T.3,85 W.15,2 (chleb, oliwa z oliwek, wedlina)

Posiłek4 - 13,30 - jabłko
B.0,8 T.0,8 W.20,2

Posiłek5 - 15,30 - 10dag ziemniaków lub 5dag kaszy lub 5dag ryżu + 10dag gotowanego kurczaka lub wątróbka drobiowa smażona na oliwie z oliwek + sałatka/surówka (zawsze spożywam duuuuże ilości)
B.18,7 T.10,3 W.16,8 (ziemniaki, kurczak)

Posiłek6 - 18,00 - 1 kromka chleba razowego + oliwa z oliwek + 5dag twarogu lub ryba (makrela lub tuńczyk) lub 1 jajko gotowane + warzywa (pomidor, ogórek)
B.11,25 T.5,95 W.17,05 (chleb, oliwa z oliwek, twarog)

Posiłek7 - 20,00 - 200ml jogurtu naturalnego 2% + łyzka musli + łyżeczka otrębów + łyzeczka orzechów + łyzeczka rodzynek
B.8,6 T.4,0 W.12,4 (jogurt)

Razem:
Białko ~ 62
Tłuszcze ~ 41
Węglowodany ~ 123

Ogólnie mało jest tłuszczy; aby zwiekszyć jego ilośc moge spożywać tran, ale tylko i wyłacznie w kapsułkach.

W ciągu dnia staram się pić jak najwięcej wody mineralnej niegazowanej.


I JAK TERAZ SIE PREZENTUJE???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 558 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3476
ten ostatni posiłek nie jest za ciekawy.. bezpieczniej będzie zjesć jakies chude mięsko, ewentualnie biały chudy ser albo jajka..
i unikaj żółtego sera..
i przestań pisac że coś "lubisz" albo "nie lubisz" bo to dieta a nie podwieczorek u babci
pozdrawiam

inka moje fotki -http://www.sfd.pl/temat144074/strona1/ nowe od 66

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta na masę - proszę o ocenę!!

Następny temat

Prosze o pomoc w dopasowaniu czasu posiłków- REDUKCJA

WHEY premium