SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta + trening pomocy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
znaczy okej rozumiem ze nikt tu nie pisze bzdur zeby dziewczyne utuczyc ;) z tym tylko ze ludzie, jak kolezanka, przychodza z prosba o szybka redukcje: pisza w profilu: "Cel : szybka redukcja" Wiec uwazam ze eleganckim byloby tu przedstawic sprawe jasno - dieta zdrowa i zbilansowana, matematycznie obliczona nie pomoze nam zrzucic np 20kg w dwa miesiace tylko w np szesc. Takze bez cudów. No ale za to skutecznie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ale my to piszemy w kazdym poscie, wiec jak najbardziej elegancko
Dla nas "szybko" oznacza realnie max 1kg na tydzien i to tez nie zawsze, bo czym chudszy czlowiek tym wolniej chudnie i nie ma znaczenia weglowady czy nie, z miesni i kosci nie odchudzamy. Licza sie przede wszystkim kalorie, kwestie manipulacji weglowodanami sa jedna z mozliwych korekcji, ktore przeprowadza sie w trakcie trwania diety. Ostatnie trwajace 2 lata badanie porownujace dlugofalowe efekty diet o roznych poziomach B/W/T, opublikowane w "New england journal of medicine" nie pokazalo znaczacych roznic w efektach odchudzania.

I nie mow, ze kobieta nie schudnie, bo niejedna juz "odchudzialam" i wiekszosc nie rezygnowala z weglowodanow w żadnym posilku. Sama tez potrafie zejsc do 13%BF na "weglowodanach". Kwestia "zbilansowana <-> LC" nie jest problemem zaleznym od plci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
wlasnie to mi sie tu podoba. nie ma oszołomow co daja glupie rady, tylko ludzie ktorzy wiedza o co chodzi i znają sie na tym "od podszewki".
gratuluje forum, tak btw. jest super :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 427 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6369
obliques zgadzam się z Tobą w 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2406
mam pytanie czy do obiadu (posilek przedtreningowy)i do posilku potreningowego moge dac np lososia wedzonego zamiast tunczyka, ktory smakuje okropnie, probowalam tez morszczuka, ale tez smak mi nie podszedl

Zmieniony przez - Efeka w dniu 2009-08-11 12:50:52

I lift like a girl. Squat. Bench. Deadlift.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2406
?chodzi o to czy czasem na obiad i po treningu moge dawac tego lososia wedzonego lub mintaja zamiast piersi z kurczaka, tak dla urozmaicenia?

I lift like a girl. Squat. Bench. Deadlift.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Łosoś jest za tłusty na jedzenie potreningowe. Może być chuda ryba/chude mięso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2406
mam pytanie bo stosuje sie do tej diety i treningow i dzis sie zwazylam(rano) i zobczylam ze waga wskazuje wiecej niz tydzien temu o 1kg? czy powinnam cos zmienic w diecie albo cwiczeniach czy jest to normalne i po pewnym czasie znow waga zejdzie?

I lift like a girl. Squat. Bench. Deadlift.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
U kobiet waga zależy w dużej mierze od dnia cyklu.
Prawdziwe 'tendencje' zauważa się zatem tak naprawdę dopiero po miesiącu diety.

Radzę przeliczyć kcal, bo jesz na oko, a to (niestety) przeważnie u kobiet kończy się ogromnym deficytem kalorycznym.
Nie musisz codziennie ważyć jedzenia itp. ale sprawdź, tak dla pewności, ile jadłaś np. wczoraj.

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2406
mam pytanie co do treningu gdyz chcialabym cos zmienic, bo juz nie mecze sie tak jak na poczatku, co rpawda zwiekszam powoli ilosc powtorzen roznych cwiczen i nie wiem czy powinnam zaczac jakies calkiem inne (te juz mi sie troche znudzily) czy po prostu dalej zwiekszac?

Plan obecnego treningu:
Rozgrzewka 15 min.:
1. Trucht w miejscu - 2 min.
2. Krążenia we wszystkich stawach - 5 min.
3. Ćwiczenia typu pompki, przysiady, skłony, wykroki itp. - po kilka powtórzeń - 5 min.
4. Rozciągnięcie mięśni - 3 min

Część główna ok. 45-50 min.:
Powtarzasz 3 razy - przerwy między powtórzeniami całości 2 min.

1. Skłony na mięśnie brzucha - 50 powt. ( prosty brzucha )
2. Odchylenia na grzbiet - 50 powt. ( prostowniki grzbietu )
3. Przysiady ze sztangielkami w rękach - 25 powt. ( czworogłowe uda )
4. Unoszenie ramion bokiem ze sztangielkami ( naramienne ) - 20 powt.
5. Ugięcia naprzemianstronne ramion stojąc ( biceps ) - 20 powt. na każda rękę
6. Pompki ( klatka piersiowa, triceps ) - 20 powt.
7. Głębokie wykroki do przodu, na zmianę, sztangielki w rękach ( czworogłowe uda, pośladki ) - 35 powt.
8. Unoszenie ramion bokiem w opadzie ( naramienne, czworoboczny grzbietu ) - 20 powt.
9. Skłony na mięśnie brzucha ze skrętem ( prosty brzucha, skośne brzucha )35
10. Pompki w oparciu tyłem o krzesło ( triceps )20

Część końcowa 15 min.:
Rozciąganie i rozluźnianie mięśni

Całość : 75 - 80 min.
Trening 3 razy w tygodniu, pozostałe 3 dni bieganie, rower lub inna forma aerobów przez co najmniej 30 minut. 1 dzień wypoczynku.


w dni, kiedy nie ma cwiczen silowych zazwyczaj jezdze na rowerze po lesie i robie np po 10 podjazdow na strome gorki.

i oczywiscie trzymam sie diety i waga powoli schodzi:)

Zmieniony przez - Efeka w dniu 2009-09-07 15:05:03

I lift like a girl. Squat. Bench. Deadlift.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

bieganie.

WHEY premium