SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy to cheat day czy cheat meal? Dylemat i

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1133

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 947
Jedzenie na wszystkiego na co masz ochotę przez np 2-3h nie stając od stołu? Czy to by było zabójstwo dla sylwetki endomorfika jeśli by to wyglądało tak że robię cardio średniej intensywności 60 min jem te ok 3 h i robię 40 min cardio i za 2 h trening ok 100 min niskiej intensywności. Mam 171 czm wzrostu ważę 55kg i mam 17 lat, jestem na reverse diet, ale do dziennego zapotrzebowania brakuje mi jeszcze ok 600 kcal czyli jeszcze na redukcji. Nie jem na codzień nic słodkiego, mimo że u mnie ciastek i słodyczy nie brakuje -tylko ja trzymam dietę z rodziny i właśnie dlatego ciężko jest jeść czysto.

Ps ostatni cheat day robiłem ok 3 tyg temu, ale mam słabo wolę więc myślę nad następnym

Zmieniony przez - elozom w dniu 2016-07-01 07:33:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3439 Napisanych postów 8469 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 407864
Nikt na to sensownie nie odpowie, bo nie wie, czy przez te 3 godziny zjesz 1k kcal czy 6k kcal. I to jak to nazwac to najmniejszy problem. Masz niedowage, głodzisz się i kręcisz godziny cardio. I zamiast jeść normalnie zgodnie z zapotrzebowaniem niepotrzebnie kombinujesz. Zaczniesz się odżywiać zgodnie z zapotrzebowaniem, nie bedziesz mial takich pseudoproblemów.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 94 Wiek 21 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 947
Ale jak zacznę jeść zgodnie z zapotrzebowaniem bo mnie zaleje z dnia na dzień, już po 100 kcal czuje ze mam więcej tłuszczu na brzuchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 59 Wiek 27 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 7175
Nikogo nie zalewa z dnia na dzień od 100 kcal. Patrz na obwody, a nie to co czujesz bo to pewnie wyrzuty sumienia jedynie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3207 Napisanych postów 15808 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 146709
Miałeś już jeden temat, gdzie jasno i wyraźnie dostałeś sygnały, że masz niejasny obraz widzenia siebie.
Zalewa Cię po 100kcal, ale chcesz robić chat day? Takie rzeczy nie załatwią sprawy. Masz niedowagę i organizm się sprzeciwia, ciśniesz mu na umór cardio...do tego jakieś cheaty, zacznij jeść porządnie, nawet nie jeść, a odżywiać się. Bo długo daleko tak nie pociągniesz.
Nabawić się możesz tylko problemów zdrowotnych. A sądzę, za młody jesteś na takie problemy...
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To zwiekszać co tydzien po 100 kcal ?czy to dobre wyjsćie i pewne ze mnie nie zaleje ? Czy mozę Pani zdaniem powinienem wejśc na wiekszy próg kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3439 Napisanych postów 8469 Wiek 44 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 407864
Jak dołożysz ww, to zapewne waga podskoczy, to normalne i naturalne i nie oznacza "zalania tłuszczem" Nie możesz ważyć 55 kg, to jest zła waga, dla tej płci wieku i wzrostu. Jestem niższa, ważę więcej będąc kobietą i nie jestem zalana (tak mi się wydaje). Dokładanie po 100 kcal to moim zdaniem niepotrzebne przedłużanie dramatycznego deficytu, stanu niedożywienia i głodówki.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3207 Napisanych postów 15808 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 146709
Za długo jesteś na redukcji, by tygodniami dodawać. Wylicz zapotrzebowanie na utrzymanie wagi i odejmij 10-15% i z takiego pułapu zaczynaj. Na pewno waga podskoczy, ale to tez tak szybko jak wpadło, tak szybko spadnie. Natomiast nawet jeśli. Nie spadnie to w Twoim przypadku to nie jest problem masz spora niedowagę,wiec tutaj nie ma co płakać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Po 2 dniowy obrzarstwie za ile dni zejdzie woda i glicerol i można będzie się zdążyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ile zajmie powrót do starej sylwetki? Czy przerwać reverse diet i zacząć redukować czy nie bo mimo wszystko jestem na 2100 kcal a moje stare zapotrzebowanie jest ok 1700 przy wadze 55 -nie wiem ile przytyłem kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Zacząc jeść normalnie, przestać kombinować z cheatami, które stają się kompulsami, reversami przestać zwracać uwagę na wagę 1700 kcal to pewnie twoje bmr, a nie zapotrzebowanie, co juz było wałkowane. Ewentualnie skorzystać z pomocy specjalisty

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwa od siłowni jak zapobiec przed utratą mieśni

Następny temat

Dieta dla mało wymagających!!

Fruzelina