SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy ten plan ćwiczeń będzie ok.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Witam. Piszę na tym forum po raz pierwszy więc jak coś będzie nie tak to proszę o zwrócenie mi uwagi. Przejdźmy do rzeczy, a więc ostatnio ćwiczyłem w domowych warunkach z użyciem hantel 7kg 3 razy w tyg. i wykonywałem ćwiczenia na większość mięśni ciała lecz pomyślałem że ułożę sobie plan ćwiczeń na 5 dni w tyg. który chciałbym wam przedstawić do oceny lub ewentualnie poprawy. Do wykorzystania mam hantle 2x 10kg i zamówiłem już drążek który umieszczę we futrynie.

Wiek: 16 lat
Waga: 75kg
Wzrost: 180cm
Cel do osiągnięcia: chcę zwiększyć swoje gabaryty jak i wyrzeźbić ciało
Aktywność fizyczna: ćwiczę na w-f'ach i od pon. do pt. zapylam na rowerze na przystanek nie oszczędzając nóg trasa to łącznie ok. 5km mało lecz regularnie. Ogólnie to jestem dość silny porównując kolegów w moim wieku ;]

Plan który sam ułożyłem:

PONIEDZIAŁEK: mięśnie brzucha
brzuszki normalne i skośne 30x, unoszenie prostych i zgiętych nóg w zwisie na drążku 30x

WTOREK: triceps i klatka piersiowa
prostowanie zgiętych na 45* rąk z hantlami za głową siedząc i prostowanie rąk z hantlą z podparciem jednej strony ciała (kolana i dłoni)na dwóch taboretach po 15x, leżąć na dwóch taboretach (niby ławka) krzyżem trzymając w lekko zgiętych rekach hantle i podnosząc
ręce do góry równomiernie 15x, wyciskanie hantli w taki sposób jak sztangę leżąc na taboretach szeroko i wąsko ręce po 15x, pompki z dłonimi na szerokości barków 15-20x

ŚRODA: biceps i plecy
zginanie rąk z hantlami na przemian stojąć i zginanie rąk z hantalmi pojedynczo z oprtym łokciem o wewnętrzną cześć uda tóż przy kolanie siedząc na taborecie po 15x na rękę, podciąganie na drążku z nachwytem i podchwytem tu myślę że po około 10x

CZWARTEK: barki i mięśnie przedramion
stojąc z opuszczonymi rękami podnoszenie rąk z hantlami do góry na kształt krzyża do 10x i siedząc na krześle z opraciem 90* trzymając w rekach zgiętych na około 90* hantle wyciskając je do góry w kierunku głowy do pełnego wyprostu rąk 15x, siedząć na taborecie trzymając rece na kolanach podnosząć hantle dłońmi tak aby pracowały mięśnie
przedramion z nachwytem i podchwytem po 25x, stojąc z rękami wzdłuż tułowia trzymając w dłoniach hantle zginać do oporu w jedną i drugą strone dłonie tak aby pracowało przedramie po 15x w jedną i 15x drugą stonę na rękę

PIĄTEK: mięśnie nóg
wykroki do przodu z hantlami w rękach po 15x na nogę, przysiady nie wiem właśnie ile powtórzeń, stojąc na podwyższeniu podnoszenie się na palcach 30x i tak myślę żeby na piętach też

Dotychczas wykonywałem jeszcze odwrotne pompki z oparciem o podłokietniki fotelu myślę że jest ono skuteczne ale nie wiem w którym dniu je umieścić.

Coś takiego ułożyłem. Jak myślicie będzie coś z tego? Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Wg mnie lepiej będzie 3 razy w tygodniu robić całe ciało, tym bardziej że sprzętu na splita to Ty niestety nie masz.
Zacznij od lektury tego:
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html
i wybierz coś sobie, w razie dalszych pytań pisz tu

Edit:
I pilnuj michy, bo to od sposobu odżywiania zależy w bardzo dużej mierze to czy, jak i ile urośniesz.
Powodzenia!

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-02-09 21:13:43

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
J/w

Będę chamski, a gdzie jest Cokta?

Zmieniony przez - He Got Game w dniu 2012-02-09 21:47:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Tylko właśnie nie bardzo mi pasuje robić te wszystkie ćwiczenia 3x w tygodniu ponieważ to mi zajmie trochę czasu jeżeli chodzi o czas wykonania wszystkich ćwiczeń na jeden dzień, a wracam późno ze szkoły i przystępuje do treningu o 17 a potrzebuje jeszcze czasu na naukę i inne czynności więc wolał bym mieć to rozłożone na 5 dni. Jakie jeszcze ewentualnie sprzęt musiałbym dokupić aby wykonywać split? i czy ten plan ma wgl jakiś sens?

Ogólnie staram się jeść jak najwięcej jajek i mięsa.

Zmieniony przez - arturo0o w dniu 2012-02-09 21:56:20


Zmieniony przez - arturo0o w dniu 2012-02-09 21:59:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Dużo kg, ławkę, stojaki, ale porządny split zająłby też niemałą ilość czasu.

FBW minimum jakie bym Ci zaproponował to np:
- przysiady atg/wykroki/przysiady bułgarskie
- podciąganie na drążku dowolnym chwytem
- pompki na poręczach/na trzech krzesłach
- wyciskanie żołnierskie stojąc
- unoszenie kolan do klatki w zwisie na drążku

Trzy pierwsze to 4 serie, pozostałe po 3, z czasem możesz/będziesz musiał dokładać kg

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-02-09 22:10:39

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
jeżeli chodzi o te ćwiczenia z zaangażowaniem sztangi to odpadają z tego powodu że jej nie posiadam ;/ może coś innego z użyciem hantli i drążka na rozwój całego ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Wszystko tam zrobisz bez sztangi

Edit:
Hantle lub ciężar w plecaku załatwią sprawę

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-02-09 22:19:25

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
czyli 3 dniu w tygodniu mam wykonywać te ćwiczenia które mi poleciłeś i rozumiem będą efekty? i ile powtórzeń w poszczególnym ćwiczeniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Tego czy i jakie efekty będą nikt Ci nie powie, nie jesteśmy jasnowidzami, ale to zestaw podstawowych ćwiczeń które przy dobrym wykonaniu, diecie i regeneracji POWINNY poprawić Twoją sylwetkę
Z liczbą powtórzeń ja bym polecił zrobić to tak, że jeśli będziesz mógł zrobić >15 powtórzeń danego ćwiczenia na serię to dodawaj ciężaru. I oczywiście przed treningiem rozgrzewka a po rozciąganie

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
mówiąc o diecie to co mógł bym jeść z polskiej kuchni jeszcze oprócz jajek i mięsa? i jeżeli chodzi o regeneracje to nie zawsze jeden dzień mi starczał na to aby nie czuć lekkich zakwasów i czy jak czuje właśnie takie lekkie zakwasy to trenować czy odczekać jeszcze jeden dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Przysiady z ciężarem osadzonym na środku grzbietu (plecak), ta.......

HGG, po co mam wbijac jak jest tylu specjalistów?

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-02-09 22:47:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Laya'fa

Następny temat

FBW - masa

WHEY premium