SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy można trenować na masę non stop ???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2074

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
Witam wszystkich forumowiczów .. ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad taką kwestią czy można trenować na masę bez ograniczeń, czy jednak trening należałoby na jakiś czas zmienić. spróbować sie porzeźbić lub na siłe spróbować?? Jest to bardzo nurtujące mnie pytanie, ponieważ jak narazie nie zależy mi na rzeźbie, czy wyciskaniu max swoich rekordów. Od bardzo dawna już (może około 1,5 roku) staram sie robić trening nastawiony na masę, czyli 3-4 treningi w tyg, większośc na wolnych ciężarach, i odpowiednio na małe partie około 9-12 powtórzeń, a na duże od 12-15 powtórzeń. I właśnie chciałem spytać czy moge jechać takimi treningami cały czas czy jest jakieś ograniczenie, bo wiadomo zależy mi na zwiększaniu gabarytów i objętości mięśni a nie na uwydacznianiu ich poprzez rzeźbę czy coś takiego. Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytanko Pozdrawiam wszystkich
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7815
co do tego że spadnie masa związana z tłuszczem to racja... ale pewne straty w mieśniach też sa raczej nieuniknione ( aeroby,ujemny bilans energetyczny) ale można je ograniczyć- antykataboliki, mądra dieta i niezbyt gwałtowny proces redukcji.Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
małe sprostowanie.. na partię odpowiednio 9-12 i 12-15 serii a nie powtórzeń, a tych odpowiednio około 6-12 w każdej serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 445 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3583
proponoal bym ci zrobic teraz dla odmiany rzezbe a pzuniej znowu masowke i sile.napewnio by tto mailo wiekszy sens bo tez by miesnie poczuly jakas zmiane

Codzienny terror w drodze do chwały,
bo życie jest zbyt krótkie, aby być małym !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
hmm oki dzieki, czekam też na opinie innych, plisss powiedzcie co o tym myślicie i co radzicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 567
Mase robi sie bez przerwy jakies 6-8tyg. Potem powinienes zrobic z 2tyg.regeneracji i znowu mozesz robic mase. Chociaz raz na jakis czas wypadaloby zrobic sile

"Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7815
Najlepisze efekty przynosi trening cykliczny.. Należy podzielić rok treningowy na kilka etapów..masa,siła,rzeźba,regeneracja,wprowadzeniowe cykle przed tymi cięższymi.Cykl regeneracji wplatamy po ciężkich, intensywnych cyklach. To przynosi najlepsz efekty,dobry sposób przeciwdziałania przetrenowaniu i stagnacji.Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
Oki spoko ale mam teraz takie 2 pytanka?! Na czym polega ten okres regeneracji, bo rzeczywiscie po 7-8 tyg ciezkich treningow na mase może coś by sie przydalo takiego, na czym to polega i jakie ćwiczenia sie wykonuje? I drugie pytanie moje jest takie czy np. gdy sie zdecyduje na trenig nastawiony na rzeźbę.. rozumiem że bedą mięsnie bardzij widoczne, zarysowane, ale chodzi mi o to czy spadnie mi tym samym np. duzo kg masy mięsniowej i jakieś sentymetry w obwodzie klatki, bicepsa itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
co do tej 2 tygodniowej regeneracji za zwyczaj się robi tak że 1 tydzień czyma się daleko od cieżarów wypoczywasz nabierasz sił a 2 tydzień możesz już zacząć trenować lecz nie z maxymalną intenywnąścią powina to być rozgrzewka taka ogólno rozwojówka można by było powiedzieć wprowadzenie do nowego planu treningowego . Co do tego pytania o rzeżbe masa spadnie napewno poniewarz rzeżba polega na u widocznieniu podkresleniu mięsni i ich okazałosci co ma na cel spalenie tłuszczy itp ... wienc napewno spadną kilogramy związane z tłuszczami czy też wodą w organizmie wienc i spadną kilogramy i przypuszczam cm w klatce i łapie ale to chyba minimalnie ale może zieloni i reszta się jeszcze otym wypowiedza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
dzieki Gosteczek a może jeszcze sie ktoś wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 567
J/W Chociaz nie jestem zielony

"Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1367
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o trening

Następny temat

czas na regeneracje.

WHEY premium