SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czego uzywac do samoobrony?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15
Witam.
Mam pytanie. Co jest najlepsze do samoobrony? Jakas wiatrowka? Moze pistolet gazowy lub sam gaz, straszak albo palka? Co radzicie 21 letniej osobie nie szukajacej zaczepki. Sport odpada bo jestem po dosc powaznej kontuzji(kiedys trenowalem judo 6 lat).
Dzieki z gory

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1413
Dzięki, że reanimowałeś temat sprzed 7 lat! naprawdę, tylko czekałem, aż ktoś się na to zdecyduje! No na litość....

Yebać, karać, nie wyróżniać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2246
chodzi o obronę na ulicy czy w domu? bo jeśli na ulicy to z wiatrówką będzie ciężko

..::Moderator działu Militaria::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pistolet i gumowa amunicja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 311
kup se pieprz w sprayu i jestes postrachem ulicy i domu (ale to to dobre dla panienek)
proponuje pistolet na kapiszony

"Prawdziwym wojownikiem jest ten, kto zwycieza samego siebie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proponuje karabin maszynowy.
Tylko ciężko go skitrać więc może lepiej broń krótką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
4 2 metrowych ochroniarzy powinno starczyć , no ale element zaskoczenia też odpada

dragon-->
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15
Pistolet i gumowa amunicja? Co to takiego. Drogie? Bez zezwolenia? Skuteczne?
Panowie ja mowie serio, nie piszcie mi o karabinie maszynowym.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Pistolet - broń palna o krótkiej lufie z uchwytem umożliwiającym strzelanie z jednej ręki. Najczęściej półautomatyczne z gwintowaną lufą i wymiennym magazynkiem. Do strzelania używa się naboi zespolonych kalibru 5 - 12 mm.
Zasięg skutecznego ognia - około 50 m.

Amunicja gumowa - w uproszczeniu - amunicja niepenetracyjna, której pocisk teoretycznie nie powienien (przy zachowaniu bezpiecznej odległości strzelania) spowodować poważnych obrażeń u trafionego. Znowu upraszczając - pocisk taki po trafieniu w cel, nie penetruje a oddaje celowi swoją energię kinetyczną co kolokwialnie można określić, iż trafiony może poczuć się, jakby ktoś mu za...bał młotkiem.

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
Mieszkasz w jakiejs niebezpiecznej dzielnicy? Wracasz wieczorami do domu przez ciemne zaulki? Jesli nie to odpusc sobie dodatkowe "gadzety" szybkie nogi sa najlepsze :) W przeciwnym wypadku polecam jakis smakowity gaz albo palke teleskopowa, tyle ze piszesz o sobie jako osobie nie szukajacej zaczepki, wiec jesli przyjdzie co do czego mozesz miec lekkie zahamowania by uzyc np. palki. Dlatego gaz bedzie chyba najlepszy. (to oczywiscie moje zdanie, zakladam z tego co piszesz "Co radzicie 21 letniej osobie nie szukajacej zaczepki. " ze jestes osoba spokojna) A co do straszaka..ekhem..jak mieszkasz na milusiej dzielnicy to moze byc tak ze wyciagniesz straszaka a koles prawdziwego gnata :P Wtedy bedzie duzy zonk..
Pozdrawiam.
P.S. Kurde..sie rozpisalem :)

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 307 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1476
Ja bym z własnego punktu widzenia odradzał pałke. Ja chcialem kiedys kupic nawet, ale sie zacząłem obawiać, że zawsze istnieje możliwość, że przeciwnik przechwyci ją i sam nią dostane. Ja narazie mam gas, w prszyszłości chce go zamienić na pistolet bez zezwolenia (kal. 4,5 mm)
na śrut.
1

Pomóż głodującym dzieciom http://www.pajacyk.pl 
http://www.polskieserce.pl
Ból jest wymysłem umysłu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tespis. Pozwolenia potrzebujesz niestety. Natomiast gumowe kule sa, wg mnie, najlepszym rozwiazaniem. Dzieki nim nie masz problemow prawnych ze kogos zabiles ani wyrzutow sumienia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym sie różni...

Następny temat

Masci

WHEY premium