SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cykl na mase...i redukcja?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
wiem ze to sie nie da pewnie,zreszta jak to brzmi :D.
cwicze ood niedawna,zawsze milem przy tym diete na mase,ale jakos w czasie cykli spadal mi obwod pasa z czego jestem zadowolony bo efekty sa tez w sile no i mierze sie ciagle takze jakos powoli rosne.

w styczniu mam zaczac nowy cykl na mase,juz nie moge sie doczekac bo to bedzie cykl ukladany specjalnie dla mnie przez znajomego trenera,..mam zamiar trzymac diete na mase-dodatni bilans kalorii-ale pomyslalem tez zeby do treningow dodac jaakies cwiczenia areobowe,
no i tu moje pytanie-

1)bo za bardzo nie wiem jakie cwiczenia(chodzi mi dokladnie o zrzucenie oponki)tzn troche tu na forum juz poczytalem,ale np bieganie mi nie pasuje ze wzgledu na moj plan dnia i wogule...moge cwiczyc na silowni,przed treningiem silowym no i wlasnie tam nie ma bierzni...same brzuszki na skosie starcza??pewnie nie wiec co dodac??unoszenie nog przy drabinkach??skrety tlowia ze sztanga??

2)..no i czy to wszystko ma ses przy robieniu masy??

jak juz tu gdzies czytalem.to ponoc przy redukcji niekoniecznie trzeba trening caly zmieniac(dlugos serii i obciazenia,bo w koncu nie chodzi mi o rzezbe )tylko przed treningiem silowym zrobic areoby...wiec roznica jest tylko dieta,nadmiar kalorii i tak spalimy w czasie treningu(nie wiem ja jadlem naprawde duzo i mialem wszystko rozpisane elegancko na mse wtedy no i waga stoi w miejscu,oponka zmalala a lapy urosly)

:/ no troche nabazgralem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
zdecyduj się na coś. Jeżeli masz oponkę zrób sobie redukcję a dopiero potem masę. Najlepiej sprawdź bf. Jak masz powyżej 15% - redukuj do 10-12% i dopiero rób masę. Inaczej to nie ma sensu

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
dziekuje za odpowiedz
...ale za bardzo mi nie pasuje teraz redukcje robic,zreszta wszystko wytlumacvzylem na poczatku,dlatego dziwi mnie twoja odpowiedz.

..a tak poza tym jak obliczac ten wskaznik???

dzieki z gory za nastepne sugestie!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
jak dla mnie wszystko ok , masa nie wyklucza aerobów , a wręcz powinny być one zawarte w każdym planie. Może kilka minut skakanki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
:D no wlasnie o to mi chodzi masa nie wyklucza areobow,a jak wczesniej mowilem nawet jak mialem diete i trening na mase to i tak troche tracilem w obwodzie pasa a waga raczej stala w miejscu.
myslalem tylko nad rodzajem cwiczen przed treningiem silowym,skakanke sobie zalatwie...a co moge do tego dorzucic?
:D thx brutus
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Jeżeli chcesz aeroby, to rób je na czczo albo po siłowni. Nie wiem dlaczego dziwi Cię moja poprzednia wypowiedź. Dziwne jest to, że chcesz robić jednocześnie masę i redukcję. Wiele razy już o tym pisano... wystarczy poczytać.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
nie no juz czytalem naprawde duzo na forum,tylko chodzi mi o to ze nie chce robic typowej redukcji/rzezby...ze zmiana diety,treningu i wogule.chcialem tylko zapytac o te cwiczenia, bo jak juz mowilem nierobiac nic z tego typu cwiczen,robiac mase,chudlem w pasie.

no i w koncu jak by to wygladalo gdybym dolozyl do nowego cyklu jakies areoby??jak tak to jakie??kiedy??...no bo napewno cos by to dalo tylko chcialem zapytac tez czy ktos przypadkiem juz tak nie probowal?i jak sie to sprawdzilo?

no i dziekuje wogule za twoje zainteresowanie moim tematem kopt:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
nikt nic juz nie doda?
bylbym wdzieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Mokir, każdy organizm jest inny i zawsze warto poeksperymentować trochę, żeby przekonać się co na Ciebie działa najlepiej. Przede wszystkim określ jasno swój proirytet: chcesz przede wszystkim 1) nabrać masy, czy przede wszystkim 2) zrzucić brzuch?
1)Jeżeli priorytetem jest masa: stosuj dodatni bilans kaloryczny i trening na masę. Nie możesz jednak liczyć, że będziesz chudł przy dodatnim bilansie. Aeroby wiele tu nie pomogą (przeczytaj post Tyki o mitach związanych z treningiem aerobowym), mogą być za to sporą przeszkodą w budowaniu masy Możesz oczywiście poeksperymentować.
2) Jeżeli proirytetem jest redukcja (zwalenie oponki - a to powinno być proirytetem ) nie możesz stosować dodatniego bilansu tylko deficyt. Mięśnie możesz zabezpieczyć antykatabolikiem typu HMB (na mnie działa bardzo dobrze) i jeżeli chcesz stosuj trening na masę. Ja nigdy na redukcji nie robię treningu na rzeźbę, bo u mnie się to po prostu nie sprawdza. Jest szansa, że mięśnie i tak trochę podrosną.
Nie można tylko liczyć, że pogodzisz dwa wykluczające się cele. Organizm nie jest w stanie skutecznie budować, jeżeli nie dostarczasz budulca i energii w dostatecznych ilościach. Jeżeli zaś dostarczasz tego w nadmiarze, to część idzie do magazynu

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1221
no i wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo:D
dalbym soga ale nie moge:(,nie jestem pelnoprawnym czlonkiem forum.
dzieki za pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
ju łelkam

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

weryfikacja planu treningu - pliz pomozcie

Następny temat

Kark..jak ćwiczyć?

WHEY premium