SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

białko, BCAA i glutamina, dawkowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6240
Witam
Będę stosował suplementacje białkiem, BCAA i glutaminą ( w celu polepszenia regeneracji )
Ważę 95kg
I zastanawiam sie jak to dawkować, myślałem żeby brać: przed treningiem 5,5g BCAA, po treningu 5,5g BCAA 7g glutaminy oraz 35g białka. Przed snem 7g glutaminy.
Może tak być? I w jakich odstępach czasowych brać BCAA, glutamine i białko po treningu?

(tak. mam diete)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
jesli po treningu pijesz jakieś wpc lub jesz szybko posiłek to mozna odpuscic
jesli nie to warto dac przed/po silce

w dnt zbędne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
BCAA głównie przed treningiem, duża dawka 10-15gramów możesz też podczas treningu podzielić na dwie porcje glutamina 4razy 5gramów jak dasz 7gramów przed snem nic się nie stanie, białko, po treningu i wieczorem 1h przed glutaminą, zależy jak masz rodzaj białka WPI czy WPC czy długowchłanialne?

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12086 Napisanych postów 160548 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234867
pakerrlz
Witam
Będę stosował suplementacje białkiem, BCAA i glutaminą ( w celu polepszenia regeneracji )
Ważę 95kg
I zastanawiam sie jak to dawkować, myślałem żeby brać: przed treningiem 5,5g BCAA, po treningu 5,5g BCAA 7g glutaminy oraz 35g białka. Przed snem 7g glutaminy.
Może tak być? I w jakich odstępach czasowych brać BCAA, glutamine i białko po treningu?

(tak. mam diete)





moze byc, tylko bcaa dalbyk calosc przed lub w trakcie treningu, lub przed i w trakcie x2 tego co rozpisales

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6240
wnc1964
BCAA głównie przed treningiem, duża dawka 10-15gramów możesz też podczas treningu podzielić na dwie porcje glutamina 4razy 5gramów jak dasz 7gramów przed snem nic się nie stanie, białko, po treningu i wieczorem 1h przed glutaminą, zależy jak masz rodzaj białka WPI czy WPC czy długowchłanialne?


Białko mam whey protein complex z olimpu, czyli chyba to jest WPC/WPi.

To BCAA dam tylko przed treningiem a po treningu odrazu glutamine i ile po niej wypić białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2453 Napisanych postów 24181 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402570
kupiłes juz te suple?
na glutamine szkoda kasy imo dla w/w celów, biore od jakiegos czasu 15-30g dziennie (na probe z innych wzgledów) i nie zauwazylem poprawy regeneracji,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
wincol bierzesz w tym samym celu co ja, ale pamiętaj że to tylko suplement.

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
szkoda kasy
prozdrowotnie = placebo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Ja mam inne zdanie na temat gluty na moje schorzenie nie pomoże, bo nawet często najsilniejsze korykosteridy czasami nie dają rady, ale znam osoby co na lekkie problemy żołądkowe jelitowe szczególnie zaparcia pomagała glutamina . Bezużyteczne suple to dla mnie np tauryna i hmb. Glutaminy bronię od 10lat, po prostu psychicznie lekko mnie energetyzuje coś takiego jak , piracetam, oczywiście szanuję zdanie tych osób jak Seba , dla których te działanie jest nieodczuwalne.

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 171 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6240
Nastąpiły pewne zmiany i będę robił cardio po treningu siłowym. I jak to teraz rozłożyc? BCAA, glutamine i białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
bcaa przed silowym
bcaa/gluta po siłowym (lub w trakcie treningu)

bialko po cardio z porcją węgli najlepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie odnośnie BCAA. Brać tylko przed treningiem? Na opakowaniu jest ze 10 g przed i 10 g po.

Jak sprawa wygląda w DNT?
Dzięki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zen szen GINSENG od KRKA?

Następny temat

Co sądzicie o takim połączeniu?

WHEY premium