SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bcaa czy carbo???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
przy 2-3 treningach SW tygodniowo,co byscie polecili:
-popijac bcaa podczas wysilku(1h-1,5h),po treningu gainer,pozniej posilek.
-w czasie treningu popijac carbo,po gainer i/lub po 45 minutach posilek...?

nie wiem,czy jest sens kupowania bcaa,skoro carbo jest 5x tansze ,a chyba zapobiegnie katabolizmowi. zalezy mi wlasnie na utrzymaniu/zdobyciu masy.

dodatkowo silka oczywiscie,ale to malo wazne w tym temacie.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
podczas snu również zachodzą procesy kataboliczne, BCAA nie jest to najważniejszy suplement (nie którzy nawet twierdzą, że zbędny). W dni nie treningowe możesz ograniczyć dawki. A takie opakowanie jak 1 kg x-ploda faktycznie starcza na bardzo długo, po przeliczeniu zawartości czystego BCAA i porównaniu do innych tego typu produktów dobrze wychodzi cenowo i fajnie ze jest ten nie wielki dodatek glutaminy. Potrenuj troche bez BCAA i zaobserwuj organizm czy jest różnica a wtedy będziesz miał najlepszą odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
dieta ila kalorii na plus jest?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 801 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15966
osobiscie bral bym w takim ukladzie bcaa, po treningu pchasz gainera, wiec wegli dostarczysz. nawet jesli masz bardzo inensywne treningi to w godzine czy poltora katabolizm Cie nie zezre

Zmieniony przez - zupek w dniu 2010-11-13 18:27:52

tak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
generalnie ciezko powiedziec.

na tyle,ze masa idzie do przodu(obecnie nie cwicze SW). liczylem kiedys wedlug wzoru,ale,ze nie daje optymalnego wyniku,to po prostu zwiekszalem,az waga ruszy.

zakladajac,ze bedzie troche na plus lepszym wyjsciem byloby carbo pewnie? zawsze mogloby posluzyc jako dodatkowe kcal,w przeciwienstwie do bcaa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
bez liczb z diety trudno powiedziec.
ja bym dal i jedno i drugie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
opcja pierwsza

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
a jakies uzasadnienie poparcia pierwszej opcji?:)

o liczby naprawde mi ciezko,nie wiem jakie mam zapotrzebowanie,bo ze wzoru go nie wylicze...jest plus na tyle,ze jakbym obcial troche wegli,to by masa stala w miejscu,o.

mysle,ze carbo jako staly doplyw wegli,no i jakas tam porcja kalorii to niezla opcja,chroniaca przed katabolizmem idealnie,ale wlasnie po to zalozylem temat,zeby poznac opinie na ten temat.

wiec bylbym wdzieczny za jakas krotka argumentacje;p

Zmieniony przez - gautan w dniu 2010-11-14 11:39:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 514
bcaa i carbo będzie najlepszym rozwiązaniem, BCAA jest 5 x droższe ale jest to jeden z najlepszych antykatabolików, Carbo ma głównie za zadanie dostarczenie energii w trakcie treningu i nie da Ci tego co BCAA, BCAA wspomaga szczególnie regenerację i działa na ośrodkowy układ nerwowy ( psychicznie wzmacnia cie w treningu ). Carbo również wspomaga regenerację poprzez podniesienie poziomu glikogenu w organizmie ale to nie to samo co dzialanie BCAA. Jak jeszcze ktoś ma skłonności do gromadzenia tkanki tłuszczowej i treningi wieczorne to z Carbo po treningu nie możesz przesadzać i tu idealne jest BCAA.
Moim zdaniem BCAA jest to suplement godny uwagi - przed treningiem, po treningu i na noc _- czuć, że działa
P.S. Bardziej uzasadnione byłoby zastąpienie BCAA przez Carbo u zawodników dyscyplin wytrzymałościowych a nie w kulturystyce gdzie chodzi o szybką regenerację,trening na maxa. Pozdr

Zmieniony przez - peiem w dniu 2010-11-14 20:19:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
no ok,wiem,ze BCAA sprawdza sie znakomicie jako antykatabolik,ale przy diecie na + naprawde nie wystarczy samo carbo? :) jesli,poprzez carbo,bede dostarczal energii organizmowi przez caly trening,to nie bedzie sie "dobieral" do miesni,tak? wiec carbo spelni najwazniejsze zadanie-ochroni miesnie przed katabolizmem. a do regeneracji najlepiej posluzy sen mysle.

nie ukrywam,ze troche mi szkoda siana na bcaa,to jednak prawie stowka,ale skoro wszyscy tak je polecacie,to chyba nie mam innego wyboru,jak je kupic :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
jaka tam stowka
https://sklep.sfd.pl/RX_Gold_Bcaa-opis26242.html 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
myslalem bardziej o bcaa xplode olimpa ;) kg kolo stowki:) przynajmniej tyle placilem z 3 miesiace temu.

ale przynajmniej na dlugo starczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xpand w kapsach

Następny temat

jakie bialko wybrac??

WHEY premium