SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bagnica - Dopiero zaczynam, do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
ja osobiście nie jestem zwolennikiem ACT na poczatek najlepsze bedzie FBW 4 ćwiczenia podstawowe i ewentualnie jakieś dodatki , novy ci podał artykuły wejdz i przeczytaj!!! i wróc hehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
fbw to ma być przygotowanie do normalnych ćwiczeń, czy to już są ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
a co masz w FBW??? to jest normalny trening i ma same podstawowe ćwiczenia a nie jakieś dodatkowe które są czasem totalnie nie potrzebnie. poczytaj a się dowiesz.

Zmieniony przez - novy35 w dniu 2011-05-25 19:17:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jeżeli niechcesz czytać to powiedz:
1(co uważasz za przygotowanie do ćwiczeń a co normalne ćwiczenia)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
normalne ćwiczenia to wydaje mi się że takie z wyszczególnieniem wybranych partii mieśni, a to jest raczej ogólnorozwojówka. No ale się nie kłócę, coś sobie wybiore i dam do oceny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
w FBW też ćwiczysz partie mięśni a po co robić kilka ćwiczeń na tą samą grupe jak mozna je ćwiczyć w jednym ćiczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Znalazłem coś takiego

A:
Przysiady ze sztangą na barkach 4s
Żuraw 3s
Wiosłowanie sztangą podchwytem 4s
Wyciskanie sztangielek poziomo 3s
Push Press 3s
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 2s
Wyciskanie francuskie 2s
B:
Martwy Ciąg 4s
Podciąganie na drążku 4s
Pompki na poręczach 3s
Arnoldki 2s
Uginanie ramion ze sztangielkami z supinacją 2s
Wyciskanie francuskie sztangielki 2s

Poniedziałek środa piątek, na zmianę ABA BAB

Czy to się nadaje na początek?

I jeszcze pytanie odnośnie ćwiczeń w przysiadzie:

Słyszałem że gdy zacznie się trenować jakieś ćwiczenia w staniu np. martwy ciąg to zatrzymuje się rozwój organizmu i już w górę się nie rośnie, czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Słyszałem że gdy zacznie się trenować jakieś ćwiczenia w staniu np. martwy ciąg to zatrzymuje się rozwój organizmu i już w górę się nie rośnie, czy to prawda?"

Przeczytaj sobie CAŁY artykuł Knife'a: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
Odpowiedź masz w akapicie "Mit pierwszy".
Cytuję "Trening siłowy nie miał żadnego wpływu na hamowanie wzrostu dziecka ani nastolatka."

FBW, który podałeś jest ciut "kombinowany", ale o szczegóły musisz pytać PROsów, a najlepiej będzie przeczytać posty z linków, które ciągle (i ciągle, i ciągle, i ciągle...) podaje tractor71/drsquat. Jeśli chodzi o FBW, drsquat zawarł w swoich wypowiedziach "żelazną esencję"* i tego należy się trzymać. W jednym z jego POPULARNYCH postów znajdziesz m.in. właśnie plan z podwójnym zestawem oraz dodatkami na triceps i biceps.
https://www.sfd.pl/FBW_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH_traktora_i_drsquata_-t515134.html

Ten plan wygląda następująco:
A)
- przysiad 5 x 5
- wyciskanie na plaskiej 5 x 5
- wioslowanie w opadzie 5 x 5
- pompki na poreczach 3 x max (to bedzie twoj triceps...)
-/+ brzuch i/lub lydki 2-3 x 15-20

B)
- przysiad 5 x 5
- wyciskanie w staniu 5 x 5
- klasyczny MC 5 x 5
- drazek podchwytem 3 x max (...a to twoj biceps)
-/+ lydki i/lub brzuch 2-3 x 15-20

Oczywiście stosujesz progresję i dopiero w 4-5 seri zakładasz swoje maksy i machasz. Weź ten plan. Trenuj go 6 tygodni i potem wywnioskujesz, czy zmienić na cięższy.
(Popraw mnie Traktor jeśli się mylę.)



* Dlatego "żelazna esnecja", ponieważ ten sam zestaw ćwiczeń pojawia się w większości zagranicznych artukułów, w postach na naszym SFD, w artykułach o zdobywaniu masy pisanych przez Arnolda, itd.

Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2011-06-15 15:47:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
w sumie głupio mi się przyznawać, ale moim głównym celem jest po prostu mieć większe bicepsy i klatę. Te ćwiczenia rozumiem że pomogą mi to osiągnąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, ćwiczą one m.in. biceps i klatkę. Poza tym całe ciało.
1. Wyciskanie na płaskiej, wyciskanie w staniu i pompki na poręczach - mocno klatka i triceps (2/3 szerokośći ramienia to triceps, więc też musi być ćwiczony)
2. Wiosłowanie w opadzie i drążek podchwytem - biceps i plecy, czyli to co "tygrysy" lubią najbardziej ;)

Ćwiczenia rób jak najczyściej technicznie. Ruch negatywny dłuższy niż pozytywny i zobaczysz, jak ładnie pompuje mięśnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie planu

Następny temat

Masa wraz z redukcją tkanki na początku przygody z silownią

WHEY premium