SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bagnica - Dopiero zaczynam, do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Witam!
Jestem w sumie zielony w ćwiczeniach, trochę czasu ćwiczyłem, ale na swój sposób, bez żadnych zasad, tak po prostu.

Moje wymiary:

182 wzrost
83kg
napięty biceps 34 cm
barki 118
klatka 94 na wydechu
biodra 90
udo 56
łydka 36

Najdokładniej jak mogłem zmierzyłem, podaję na wszelki wypadek.

Ostatnio postanowiłem się za siebie wziąć i proszę was o pomoc i korektę mojego postępowania. Poczytałem trochę o Jasiu i przez około 2-3 tygodnie codziennie przygotowywałem się do ćw robiąc sprężynki (10,9,8,7,6... powt.) i scyzoryki (20,15,10,5 powt) nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem, tak czy siak teraz ułożyłem sobie własny plan na podstawie ćw z atlasu i od około tygodnia go stosuję. wygląda on tak:

Pon
brzuch i nogi
scyzoryki jak wcześniej
przysiady na jednej nodze

Wt
biceps

hantle 8 kg

UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM(Z „SUPINACJĄ" NADGARSTKA) 12 powtórzeń na rękę

UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY") również 12 na rękę

UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA „MODLITEWNIKU" 12 na rękę

Śr

klatka i triceps

sztanga 41 kg z gryfem

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 12 razy

ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 12 razy

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM 12 razy

WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 12 na rękę

Czw
tak samo jak pon

Pt
tak samo jak wt

Sob
tak samo jak śr

wykonuję wszystkie ćw na raz, bez przerw pomiędzy poszczególnymi ćwiczeniami, po każdej takiej serii w ramach odpoczynku 50 przysiadów, serie robię do całkowitetego zmęczenie (aż ręce same opadają) zwykle 6-8 serii (cały trening dzienny). Daje to około 30 min treningu dziennie.
Na razie nie stosuję żadnej diety i żadnych odżywek nie biorę i nie brałem.

Tak więc proszę o ocenę tego co robię i o poprawę tego planu i uwagi odnośnie odżywek i diety.

Jeśli czegoś nie dopowiedziałem to pytajcie.

Pozdrawiam
bagnica




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 83 kg

Wzrost: 182

Cel treningowy: masa, siła, rzeźba

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: lacrosse

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, ławka, sztangielki, drążek, drabinka

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to coś nie zasługuje na nazwę plan ćwiczeń.
chyba nieuważnie czytałeś ten temat o Jasiu...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
po to tu napisałem, żeby to porpawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html to poczytaj jeszcze raz a jako trening to polecam FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
a chciałbym zapytać dlaczego tego co mam nie można nazwać planem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
brak pleców i barków
na nogi masz jedno ćwiczenie a na łapy po kilka

i zdecyduj się na jeden cel. Nie można mieć wszystkiego od razu.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
albo chcesz żeby ktoś ci poprawił czegoś czego nie da sie poprawić
albo chcesz żeby ludzie zakceptowali to co napisałes bo ty wiesz lepiej, albo chcesz żeby ktos ci cos wytumaczył i na prosta droge wyprowadził zdecyduj sie???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
spokojnie, ja tylko pytam i chce sie stosowac do waszych zastrzezen . wiec dorzucic cos na plecy i na nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 427 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15789
Przeczytaj podwieszony tematy. Tam masz główne zasady że np na duże partie mięsniowe 12seri w tygodniu na mniejsze 9 (zależy od celu). Ustawiasz plan według tej zasady. Kolejna zasada mówi by nie łączyć niektórych parti ze sobą. Tak po kolei aż wkońcu ułożysz plan. Łatwiej by ci było poszukać gotowego planu na forum.

Pomogłem? Nie chce SOGa pomóż im

www.dkms.pl/index.php?id=314 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 959 Napisanych postów 2729 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 46484
Najlepiej bedzie jak usuniesz caly ten plany bo tego niemożna nazwać planem . Wez jeszcze trochce poczytaj i tak jak ci tu koledzy doradzaja na poczatek zacznuj planem FBW . tu masz cos na początek https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie planu

Następny temat

Masa wraz z redukcją tkanki na początku przygody z silownią

WHEY premium