SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból miesni po treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4816

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3918
Witajcie! Wczoraj zaczalem swoja przygode z silownia i zrobilem tr. obwodowy Michaila. Dzisiaj mam straszne zakwasy... Wszystko mnie boli plecy, barki, triceps, biceps najszersze grzbietu i mam pytanie bo wyczytalem w poscie Mawashiego i tu cytat:
"Przeciwwskazania:
-głęboki masaż,
-intensywny/maksymalny trening,
-wyraźnie ekscentryczna praca mięśni,
-powtarzanie ćwiczeń, które wywołały ból."
Moje pytanie czy jesli do jutra(sroda) bol nie minie a naprawde jest nieznosny to czy moge kolejny tr. zrobic w czwartek bo wyzej jest napisane zeby nie powtarzac cwiczen ktore wywoluja bol a przeciez obwodowy trening to robienie tego samego co trening...
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
Dokładnie napisz, co i w jakiej ilości zrobiłeś, że aż tak boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 213
pierwsze zakwasy...ok tydzień z życia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3923 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 35086
Na początku takie zakwasy to normalne
Ja po pierwszym treningu nóg nie mogłem chodzić na drugi dzień

PS. Jak boli to rośnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 795 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23673
hehe ano trzeba na pierwszych treningach naprawde lightowo cwiczyc aby nie miec takich skutków jak Ty ja bym Ci radzil odpuscic trening dopoki chociaz w polowie Ci te zakwasy nie przejda, i wtedy wpasc na silke i troche znowu rozruszac miesnie;)

Powiem Ci tyle ze odkad cwicze to malo kiedy nie mam zakwasow;) oczywiscie sa mniejsze i wieksze ale z czasem sie przyzwyczaisz;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 84035
To o czym piszecie nazywa się GŁUPOTĄ poczoątkującego a nie normalną rzeczą.

Należy bardzo, ale to bardzo powoli wchodzić 'do treningu' jeśli się zaczyna go poraz pierwszy w życiu.
W pierwszym tygodniu, to treningiem nazwałbym bardzo długą rozgrzewkę oraz jeden obwód bardzo lekkimi ciężarami.

A ten ból, o którym piszecie, jest wynikiem wiadoamo czego - rzucenia się na ciężary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Mógł by mi wyjaśnić ktoś lub wie( doświadczył tego) miałem duże zakwasy po poniedziałkowym treningu szczególnie na klacie(ćwicze treningiem domatora w domu)w środe nadal bolało ale ćwiczyłem a w czwartek rano zakwasy były prawie nie odczuwalne(ból już prawie całkowicie nie było). Jak to jest na chłopski rozum to powinienem mieć jeszcze mocniejsze zakwasy ale było na odwrót.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3923 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 35086
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3918
TOMOT: oto moje ACT :D

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)
3.Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud),
4.Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie na drążku do klatki -(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu (czyli taki niepełny-od kolan)-(proste grzbietu), lub "kołyska"
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki (na poręczach lub w podporze tyłem na 2 ławeczkach) lub wyciskanie sztangi wąsko w leżeniu na poziomej ławce (łokcie prowadzone blisko
tułowia)-(tricepsy),
11.Wspięcia na palce jednej nogi z obciążeniem w dłoni-(łydki).

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
ale w tym treningu zalecane jest ćwiczenie co 2 dni ! czyli jesli cwiczyles we wtorek to srode odpuszczasz i cwiczysz w czwartek ( walcząc z bólem ) chyba nikt ci nie mówił ze bedzie łatwo

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1533
Znawca nie jetem swoja przygode z silownia tez rozpoczalem nie dawno jakies 3 miechy temu ale chyba dlatego wlasnie pamietam tak dobrze sowje pierwsze zakwasy ... a byly one straszne. Pamietam ze zalozylem nawet taki sam temat ;) Otoz w moim przypadku trwaly one parwie caly tydzien i byly naprawde nieznosne nie moglem rak wyprostowac normalnie tak bolalo a jak juz mi sie udalo jes wyprostowac to z kolei zgiac nie moglem ;) i tak caly tydzien oczywsicie do tego trzeba dolozyc bol nog klatki itp i ma sie caly obraz moej katorgi z tamtego okresu ;D ale bylo i minelo i osobiscie wlasnie ci to radze - poczekaj spokojnie az bol minie trening nie zajac nie ucieknie a z kazdym kolejnym bol bedzie coraz mniejszy albo nie bedzie go wcale w moim przypadku po odpoczynku po pierwszym treningu po drugim juz nic nie czulem ;D oprocz satysfakcji oczywiscie

Dar

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie na barki zza głowy a sprzed niej

Następny temat

powrot do trenowania

WHEY premium