SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostry ból mięśni po treningu zapaśniczym/bieganiu, czy to oznacza że mięśnie rosną?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Witam!
Miałam wątpliwości czy wybrać do tego tematu dział junior czy ladies, postanowiłam zajrzeć tutaj z nadzieją że przyjmiecie mnie jak swoją i pomożecie ;)
Mam 14 lat i od lutego trenuję zapasy (tak, wiem jak to brzmi, dziewczyna zapaśniczka ;)). Zmiany w organizmie były diametralne, teraz wszystko się ustabilizowało. Jednak od niedawna wzięłam się za cardio w domu (potrzebne do zbicia kilku kg na zawody). Za trzecim razem odkryłam kłujący ból w łydce. Najintensywniejszy jest gdy staję na palcach. Arcalen stosowany 3 razy dziennie oraz ściągacz na treningu stłumiły ból, przeszedł po 5 dniach, jednak wczoraj wieczorem razem z cardio po przerwie powrócił. Uniemożliwia trucht, skakanie, jest bardzo ale to bardzo męczący. Dziś przy okazji rozmowy ze starszą kilka lat koleżanką siatkarką dowiedziałam się że to oznacza po prostu że mięśnie dopiero zaczęły 'na serio' rosnąć. Nie wiem czy mam go lekceważyć ze świadomością że ból nie jest spowodowany żadną kontuzją (raczej nie jest, skoro z jedynie drobną pomocą maści przeszedł). Trening wytrzymałościowy/spalający tkankę tłuszczową jest mi bardzo potrzebny ze względu na okoliczność zawodów (początek grudnia). W Internecie nie mogę znaleźć nic wyczerpującego. Może macie jakieś rady dotyczące pozbycia się bólu lub ćwiczeń niewymagających skakania i truchtu, ale pomagających spalić tłuszcz. Z góry bardzo dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Tak jak miesień boli to rośnie, nie gadaj z nią jużmoże. To może być objaw wielurzeczy, Podczas jakiego ruchu ten ból powstał?

Zbijanie wagi w Twoim wieku to czysta głupota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Źle mnie zrozumiałeś. Nie robię poważnej wagi, 2 kg żeby zmieścić się w 57, potem mam dopiero 62. A ból pojawił się podczas truchtu w cardio. Nic nie działo się podczas diabełków (odstawienia nóg do pompki, powrotu do przysiadu podpartego i podskoku, mountain climber'a czy skipów, złapało nagle i niespodziewanie. Żadna kość nie jest uszkodzona, podejrzewałam strzałkową ale wszystko jest ok. Nie wykluczam też naciągnięcia mięśnia, chociaż i przed i po robiłam rozciąganie. To albo jakieś przetrenowanie, mam przynajmniej taką nadzieję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
jak oceniasz bol w skali 1-10?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
@RUMCAJS, ból nie jest ciągle taki sam. Kiedy chodzę jest 2, na treningu z wysoką adrenaliną 1, po treningu 8. Kiepsko jest też rano. Od dwóch dni systematycznie powoli rozciągam ten mięsień. Dzisiaj postanowiłam zrobić ćwiczenia na wypożyczonym od wf-isty stepie, nie miałam trudności, jednak kiedy spróbowałam truchtać nagle złapał mnie ten ból i nie mogłam ani biegać, ani skakać. Dlatego to takie zawiłe i trudne do określenia. Podejrzewam że jest przemęczony, czasami też podobny występuje po długodystansowym bieganiu tylko ten trwa i trwa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 97
Wygląda na to, że obciążasz ten mięsień bardziej niż dotychczas. Ból który opisujesz przypomina reakcje mięśnia na większą intensywność treningową niż dotychczas. Radze ci nie lekceważyć tego bólu ponieważ możesz doprowadzić do kontuzji która cie wyeliminuje na długi okres czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
tylko niepokojacy jest fakt, ze boli po treningowo...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Właśnie bardzo dziwne jest że ból rozpoczął się wraz z BIEGANIEM, co jest niczym w porównaniu z ćwiczeniami siłowymi (np. przysiadami z partnerem na plecach)które nogi przyjmowały nawet bez zakwasów. Jutro mam badanie sportowe więc przy okazji zapytam lekarza co może być grane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
moze zrob sobie szereg podstawowych badan, w tym echo serca

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 56
Dziś miałam badania sportowe w tym echo serca i ekg wysiłkowe, nie wyszło nic negatywnego i lekarz przy okazji powiedział że muszę obserwować łydkę, smarować i robić okłady po treningu więc tego się trzymam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początki

Następny temat

Proszę o pomoc ;) Czy to mi się uda?

WHEY premium