SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

asymetria klatki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 311
Siema. Zauważyłem ostatnio ze lewa strone klatki mam znacznie wieksza od prawej i sie to coraz bardziej pogłębia. Od dlugiego czasu ćwicze sztangą i wiem ze to jest przyczyną( po treningu lewa strona jest bardziej napompowana od prawej i sa na niej wieksze zakwasy). Chcialem sie przezucic na trening hantlami bo czytałem ze to pomaga.
Głównie zalezy mi na sile w wyciskaniu i nie wiem czy da sie taką zrobic za pomocą hantli??? Wogole jesli jest jakis trening na klate na sile bez sztangi to podajcie albo pomozcie ulozyc.
PS.mam do dyspozycji tylko hantle i ławke
wiek 19, cwicze 2 lata
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 193
czesc!
mam 17 lat 181cm i 69kg wagi
mam pewien problem
Wewnetrzna czesc mojej prawej czesci klatki piersiowej jest troche wklesla, wyglada tak jakbym dostal z piąchy w klate od jakiegos boksera
Nie wiem co robic, czy probowac masowac te miesnie zeby przeszly w ta strone gdzie jest ta wkleslosc, rygorystycznie caly czas jestem wyprosotowany.
Nie mam jakiejs kurzej czy lejkowatej klatki bo sprawdzalem.
Normalnie ta wkleslosc nie rzuca sie mocno w oczy, tylko szczegolnie wtedy gdy wyjde z wody czy z pod prysznica i jestem mokry.
Nie chce byc jakis napakowany tylko wygladac dobrze, np tak jak Gerrard czy Lampard (pilkarze)
Zwykle trenowalem tylko brzuszki i robilem codzienie 40 dobrych pompek, ale na poczatku wakacji naderwalem wiazadla w kolanie podczas gry w noge i teraz pozostaly mi tylko hantle mojego brata dwukilowe i se macham nimi kilkadzieisat razy cwiczac klate. Teraz nie robie pompek bo sie sram ze jeszcze jakims przypadkiem pogorsze se to kolano, zwolnienie z wuefu bede mial z 2 miechy jak dobrze pojdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59538
cialo czlowieka nie jest idealne symetrycznie, kazdy ma np. asymetrie klatki ale w wiekszym albo mniejszym stopniu. Skup sie glownie na technice a nie na ciezarach. Hantlami mozesz cwiczyc, sila idzie tak samo

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
pociesze cie ze mialem podobny problem ale po okolo 2/3 miesiacach cwiczeniach klatki tylko chantlami calkowicie mi sie wyrownalo i roznica byly juz nie do zauwazenia a trning robilem niemal ze identyczny zamiast zwiekszac co serie ciezar sztangi zwiekszasz ciezar chantli (badz zmniejszasz)
w moim przypadku dobrze to tez wplynelo na ogolny wyglad miesni klatki bo rochy chantlami sa pelniejsze i co 2trenin mozesz tez wyciskac ze skretem nadgarstka w koncowej fazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11119
Ja też mam wieksza Lewa strone lekko Cwicze powoli sie zmniejsza mam taka nadzieje
tak:
sztanga na plaskiej- tu cwicz na duzych ciezarach bo zalezy ci na sile
hankle na skosie wtych dwoch idz na technike i poprawosc wykonywania
hankle na plaskiej
rozpietki albo na skosie albo na plaskiej i tyle

a jak bedziesz czul wieksza pompe na lewej to dobij sobie 1 albo 2 seria na slabsza strone to sa moje rady ja to stosuje!

!!!...:::...PytasZ JakA PrzemianA-Akto W LidzE RugbY Na SportowO SiĘ NaparzA...:::...!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
no chyba, że masz skolioze to wtedy w 100 % tego nie wyrównasz nigdy.

Bolo_Twoje rady nie są niestety słuszne ...


Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2005-12-17 15:04:05

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11119
Ja tak robie juz 1 miecha troche zrównałem ale wolałbym trening kto już sprawdził i zrównał prawie całkowicie skoiozy niemam!

!!!...:::...PytasZ JakA PrzemianA-Akto W LidzE RugbY Na SportowO SiĘ NaparzA...:::...!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11119
R_B_K jak byś mogł to podaj swój trening taki jaki stosowałes i jaka kolejnosc cwiczeń liczba seri powtórzeń i na jakich ciężarach byłbym wdzięczny!zgóry dzięki!

!!!...:::...PytasZ JakA PrzemianA-Akto W LidzE RugbY Na SportowO SiĘ NaparzA...:::...!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 311
no wiec R_B_K czekamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Jak masz dysproporcje to :
- zmniejsz obciązenie
- ćwicz sztangielkami
- dbaj o technike
- jednakowy ruch obu rąk
- czekaj cierpliwie.
- nie załamuj sie

spróbuj tak ćwiczyć:
WYciskanie sztangielek płasko 4x 12-8 powtórzeń
wyciskanie sztangi na skosie 12<10<8=8-6 lub sztangielkami 12-8 powtórzeń
rozpiętki 3-4 x 12-8 powtórzeń

pzdr.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 283 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11119
dzieki Don garcia Poczekamy z Cienkim Jeszcze Na Trening R_B_K Który JUż Miał Taki Problem i porównamy plany ale wielkie dzieki!!!

!!!...:::...PytasZ JakA PrzemianA-Akto W LidzE RugbY Na SportowO SiĘ NaparzA...:::...!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2002
odrazu uprzedze ze ponizszy trening stosowalem okolo 3lat temu wiec moglem cos przeoczyc lub przekrecic ale raczej nie
1.lawka plasko chantle 4x12 co serie zwiekszajac ciezar w ost. dochodzac do okolo80%rekordu
2.lawka skos chantle 3x12 jw
3.*zciaganie wyciagow(z gory z bokow) w pozycji wyprostowanej w wykroku tak zeby uchwyty spotykaly sie wew.stronami dloni z przodu na wysokosci dolu klatki 3x12
4.przenoszenie chantla za glowe lezac 3x10
5.rozpietki na skosie 15stopni 3x12

*to cwiczenie najlepiej zeby mial wam kto pokazac bo wytlumaczyc je dokladnie jest troche ciezko a technika rochu tu jest b.wazan z czasem samemu sie zauwaza i dochodzi do wniosku ze jest to najlepsze cwiczenie na dol klatki -pod warunkiem ze jest dobrze wykonywane (przy dobrej izolacji klatki wcale tu nie musza pracowac barki!)
miedzy sriami 90s przerwy a miedzy cwiczeniami okolo 4m
przy lawce prostej i skosnej nazmiane na treningach jedno z tych cwicze wykonuj ze skretem nadgarstkow w koncowej fazie cwiczenia a drugie bez skretu a na next treningu to kture robiles ze skretem to robisz bez i viceversa itd
jesli uwazasz ze troszke za ciezki ten trening (w zaleznosci od formy)to odejmi cwiczenie 4.
pamietajcie tez o dobrej rozgrzewce
w razie jakis nie jasnosci badz niepewnosci sluze dalszymi radami
Powodzonka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do sprawdzenia

Następny temat

tylko rzeźba (?)

WHEY premium