Organizm trenującego mężczyzny wystawiony jest na szereg prób, z którymi musi sobie poradzić nie tylko podczas wysiłku na treningu, ale i w codziennym życiu, które dość często powiązane jest z pracą po godzinach i nadmiarem stresu. Sprawia to, że czasem konieczne jest włączenie odpowiedniej suplementacji, która pomoże zachować homeostazę naszego ciała. Jakie elementy powinniśmy wziąć pod uwagę, planując dobór suplementu? Jakie składniki powinien zawierać oraz jakie odczucia powinny towarzyszyć suplementacji?

Planując zakup suplementu, który przełoży swoje działanie na poprawę funkcji organizmu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jego składniki wpływają na takie obszary jak:

 • poziom hormonów,
 • pamięć i koncentracja,
 • libido i siła erekcji,
 • możliwości regeneracyjne,
 • poprawa jakości snu,
 • redukowanie stresu,
 • witalność.

Przyglądając się typowym suplementom, które mają za zadanie wspomóc organizm mężczyzny, zawierają one głównie takie składowe jak:

 • DAA kwas d-asparaginowy - którego działanie ma za zadanie wspomóc produkcję testosteronu, co przełoży się na wsparcie regeneracyjne, pomoże w budowaniu masy mięśniowej czy też poprawi samopoczucie.
 • MACA - działa na zasadzie boostera libido, wspomaga funkcje seksualne, wykazuje silne działanie wspomagające witalność, poprawia samopoczucie i łagodzi stres.
 • Kozieradka i jej ekstrakt to nieocenione działanie wspomagające gospodarkę energetyczną poprzez wpływ na działanie insuliny i jej aktywność, co z kolei będzie powiązane z możliwościami wykorzystania substratów energetycznych, jak i zwiększeniem ilości glikogenu w masie mięśniowej.
 • Cynk - wspomaga funkcjonowanie wielu procesów metabolicznych, dba o to, aby przebieg syntezy białkowej był niezakłócony, a funkcje związane z prokreacją przebiegały wzorowo.
 • Chrom - wykazuje działanie podobne do kozieradki, uwrażliwia tkanki na działanie insuliny, pozwalając na zwiększone wykorzystanie glukozy.
 • Witamina B6 - ma na celu uzupełnienie działania kwasu DAA, dbając o to, aby poziom prolaktyny został zachowany na niezmienionym poziomie, a co więcej, promuje zdrowie układu nerwowego.
 • Witamina D3 - nazywana również witaminą słońca, to substancja o właściwościach hormonalnych, wspomaga budowę kości, dba o odpowiedni poziom testosteronu, podtrzymuje aktywność wielu układów naszego ciała.

Co powinniśmy czuć stosując preparat wzmacniający organizm mężczyzny?

Przede wszystkim głównym wyznacznikiem powinna być zwiększona regeneracja. Podczas suplementacji powinniśmy czuć więcej sił, wysypiać się lepiej, jak i odczuwać poprawę witalności, która to z kolei napędza nas do działania. Sprawi to, że budowanie sportowej formy będzie dużo łatwiejsze, a treningi efektywniejsze. Sylwetka powinna stać się dużo bardziej wyrazista, mięśnie pełniejsze i bardziej widoczne. Produkt dodatkowo powinien zniwelować nadmiar stresu, a sytuacje je wywołujące nie powinny paraliżować naszych działań.

Kolejne elementy to wzmocnienie libido, chęci na seks, jak i lekkie zwiększenie możliwości seksualnych, co powiązane jest choćby z czasem trwania erekcji. Nierzadko nadmiar stresu blokuje funkcje seksualne, co wywołuje dodatkowo frustrację i kolejny stres, a my wpadamy w błędne koło.

Produkt wspomagający organizm mężczyzny dodatkowo powinien mieć wpływ na zwiększenie koncentracji, poprawę pamięci i procesów myślowych, co przełoży się na efektywniejsze działanie w pracy. Wysiłek umysłowy nie powinien męczyć, a koniec pracy nie powinien oznaczać końca aktywności fizycznej, pozwalając m.in. na wykonanie treningu.

Komentarze (0)