Organizm mężczyzny wystawiony jest na szereg prób. Nie tylko osoby trenujące wystawione są na działanie czynników stresowych, ale również powodować je będzie np. ciężka praca zawodowa. W codziennym życiu narażeni jesteśmy również na nadmiar stresu, który może pogorszyć nasze samopoczucie i libido. Sytuacja ta sprawia, że czasem konieczne jest wykorzystanie dobrej suplementacji, która utrzyma nasze ciało w ryzach. 

 1. Czego się dowiesz, czytając ten artykuł?
 2. Jak powinien działać dobry booster testosteronu?
 3. Jaki skład powinien mieć booster testosteronu?
 4. Co powinniśmy czuć, stosując preparat wzmacniający organizm mężczyzny?
 5. Co warto wiedzieć, stosując booster testosteronu?

Czego się dowiesz, czytając ten artykuł?

 • Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę, planując dobór suplementu?
 • Jakie składniki powinien zawierać dobry booster testosteronu?
 • Jakie odczucia powinny towarzyszyć nam podczas suplementacji?
 • W artykule poruszymy kwestie związane z męską kondycją. Podamy propozycję składników suplementacyjnych, jakie możemy zastosować, aby podnieść poziom testosteronu. 

Jak powinien działać dobry booster testosteronu?

testosteron

Planując zakup suplementu, który przełoży swoje działanie na poprawę funkcji organizmu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jego składniki wpływają na takie obszary jak:

 • poziom testosteronu
 • pamięć i koncentracja
 • libido i siła erekcji
 • możliwości regeneracyjne
 • poprawa jakości snu
 • redukowanie stresu
 • witalność

Jaki skład powinien mieć booster testosteronu?

Podstawowe składniki, jakie powinien mieć booster testosteronu to:

Ekstrakt z owocu buzdyganka naziemnego znany jako tribulus terrestris. Ekstrakt ma silne działanie wspomagające libido i poprawiające samopoczucie. Jego działanie wpływa również na pracę jąder, poprzez stymulowanie hormonów przysadki. Tribulus często zaliczany jest do grupy adaptogenów, ze względu na swoje działanie witalizujące. W suplementacji sportowej tribulus często stosowany jest jako booster testosteronu.

Kwas D-asparaginowy znany jako DAA. To składnik, który znany jest ze swojego wpływu na poziom testosteronu. Udowodniono wpływ kwasu d-asparaginowego na znaczną poprawę ilość wolnego testosteronu w ciele.

Ekstrakt z korzenia pieprzycy peruwiańskiej, znanej również jako maca, jest często reklamowany jako naturalny booster testosteronu. Maca ma silne działanie jako afrodyzjak. Poprawia libido, zwiększa ochotę na seks i poprawia możliwości w łóżku.

Ekstrakt z korzenia ashwagandhy ma za zadanie znacznie poprawić nasze samopoczucie. Suplement znany jest z działania obniżającego stres. Może to przełożyć się na wyższy testosteron, który jest zaburzony przez kortyzol — hormon stresu. Stosując ashwagandhę poprawiamy swoje reakcje emocjonalne i zwiększamy poziom testosteronu.

Ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej to skuteczne roślinne wsparcie dla testosteronu. W badaniach z użyciem ekstraktu wielokrotnie wykazano jego aktywność podnoszącą poziom testosteronu u mężczyzn.

Cynk jest niezbędnym pierwiastkiem do regulacji pracy wielu enzymów. W badaniach powiązano niedobory cynku w diecie z niskim poziomem testosteronu u mężczyzn. Ważne jest więc, aby utrzymywać go na optymalnym poziomie.

Witamina B12 jest szczególnie ważna dla pracy układu nerwowego oraz dla serca i całego układu krwionośnego. Niedobory witaminy B12 mogą powodować spadki energetyczne, obniżony nastrój i kiepskie samopoczucie. Warto zadbać o prawidłową ilość witaminy B12 w codziennej diecie.

Polecamy również: Ranking boosterów testosteronu - Najlepsze boostery testosteronu

Co powinniśmy czuć, stosując preparat wzmacniający organizm mężczyzny?

Przede wszystkim głównym wyznacznikiem powinna być zwiększona regeneracja. Podczas suplementacji powinniśmy czuć więcej sił, wysypiać się lepiej, jak i odczuwać poprawę witalności, która to z kolei napędza nas do działania. Sprawi to, że budowanie sportowej formy będzie dużo łatwiejsze, a treningi efektywniejsze.

Sylwetka powinna stać się dużo bardziej wyrazista, mięśnie pełniejsze i bardziej widoczne. Produkt dodatkowo powinien zniwelować nadmiar stresu, a sytuacje je wywołujące nie powinny paraliżować naszych działań.

Kolejne efekt to wzmocnienie libido, chęci na seks, jak i lekkie zwiększenie możliwości seksualnych. Nierzadko nadmiar stresu blokuje funkcje seksualne, co wywołuje dodatkowo frustrację i kolejny stres, a my wpadamy w błędne koło.

Produkt wspomagający organizm mężczyzny dodatkowo powinien mieć wpływ na zwiększenie koncentracji, poprawę pamięci i procesów myślowych. Jego działanie może pozwolić nam zwiększyć efektywność w pracy.

Również nasze działania treningowe powinny być skuteczniejsze. Booster testosteronu powinien zwiększać siłę mięśniową i przyspieszać regenerację. Powinno to przełożyć się też na lepszy wygląd sylwetki.

Co warto wiedzieć, stosując booster testosteronu?

 • Suplementy diety mają za zadanie wspomóc dobre samopoczucie.
 • Booster testosteronu nie zwiększa poziomu hormonu powyżej norm fizjologicznych.
 • Szybsza regeneracja, lepszy sen i libido to główne działanie boosterów testosteronu.
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (4)
celnar

Jak szybko ekstrakt z owocu buzdyganka naziemnego wpływa na libido, w sensie czy cokolwiek działa po kilku dniach stosowania? nie oczekuje efektu jak po niebieskich tabletkach

0
gokuson

Wpływ ekstraktu z owocu buzdyganka naziemnego na libido może być różny w zależności od osoby, jej stanu zdrowia i sposobu przyjmowania.

Buzdyganek naziemny zawiera związki roślinne, takie jak saponiny i sterole, które mogą wpłynąć na poziom testosteronu u mężczyzn, co może oczywiście wpłynąć na poprawę libido.

0
TomQ-MAG

okolo 2 tygodni, po tym okresie stosowania okolo 2g tribulusa lacznie mozna juz cos czuc

0
Bull

Te dwa tygodnie trzeba odczekać i stosować przez 8 do 10 tyg, najlepiej z zestawem ZMA. Taki zestaw całkiem dobrze stymuluje libido.

0