Umiejętność radzenia sobie z żywieniowymi pokusami jest czynnikiem decydującym o sukcesie w odchudzaniu. Spróbuj zastosować się do wskazówek wymienionych w dzisiejszym artykule, by utrzymać apetyt w ryzach.

  1. Co możesz zrobić, by łatwiej okiełznać swój apetyt i utrzymać go w ryzach?
  2. Zjedz pożywne śniadanie
  3. Zadbaj o zdrowe przekąski
  4. Pamiętaj o jedzeniu bogatym w błonnik i białko
  5. Woda!
  6. Mniejsze talerze
  7. Jedz powoli

Co możesz zrobić, by łatwiej okiełznać swój apetyt i utrzymać go w ryzach?

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą w łatwy sposób pomóc Ci powstrzymać nadmierny apetyt i ograniczyć podjadanie. Wszystkie z nich działają "w parze". Im więcej z nich wprowadzisz w życie, tym większa szansa na to, że odniesiesz sukces.

Zjedz pożywne śniadanie

pożywne śniadanie

Śniadanie wbrew powszechnej opinii nie musi być największym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Prawda jest jednak taka, że w przypadku większości osób zjedzenie pożywnego śniadania w porannych godzinach sprawia, że w ciągu dnia osoby te rzadziej sięgają po niezdrowe przekąski.

Na śniadanie świetnie sprawdzą się jajka z dodatkiem warzyw i pełnoziarnistym pieczywem lub płatki owsiane z dodatkiem nabiału, lub odżywki białkowej, owoców i orzechów. Śniadanie bogate w białko, złożone węglowodany, błonnik i tłuszcz zapewnią uczucie sytości na kilka godzin.

Zadbaj o zdrowe przekąski

Jeśli masz problem z podjadaniem, zadbaj o to, by mieć zawsze pod ręką zdrowe przekąski. Uchronią Cię przed sięganiem po słodycze i nadmiernym objadaniem się. Zapewnią utrzymania dobrego samopoczucia i stabilnego poziomu cukru w ciągu dnia. Źródła chudego białka takie, jak: drób, ryby, nabiał oraz świeże owoce, warzywa i wszelkiego rodzaju nasiona oraz orzechy stanowią świetną i wartościową przekąskę. Podja​da​nie produktów bogatych w białko pomaga kontrolować apetyt i utrzymać uczucie sytości.

Pamiętaj o jedzeniu bogatym w błonnik i białko

błonnik

Badania z roku 2011 i 2014 opublikowane w Nutrition Journal wykazały, że podjadanie produktów bogatych w białko pomaga kontrolować apetyt i może wspomagać odchudzanie. Dostarczenie odpowiedniej ilości błonnika to kolejny dobry sposób, aby upewnić się, że poczujesz się syty przez dłuższy czas.

Woda!

Bardzo często mylimy uczucie pragnienia z głodem! By nie przejadać się mniej zawsze butelkę wody pod ręką i popijaj ją przez cały dzień.

Mniejsze talerze

Możesz też zastosować nieco psychologii, by oszukać swój mózg i w efekcie jeść mniej. Spróbuj używać mniejszych talerzy. Jeśli nałożysz tyle samo jedzenia, na mniejszy talerz poczujesz się, jakbyś zjadł więcej, niż gdybyś to samo zjadł z dużego talerza.

Jedz powoli

Innym sposobem oszukania mózgu w celu wyłączenia sygnałów głodu jest dłuższe żucie pokarmu, ponieważ mózg sygnalizuje, że jesteś pełny dopiero po około 20 minutach.

Do dzieła....

Przeczytaj również: Dlaczego podczas odchudzania warto pić białko?

Komentarze (0)