Pionier kulturystyki Franco Columbu zmarł w wieku 78 lat. Zagraniczne media donoszą, że zmarł tragicznie, ponieważ doszło do pewnego “incydentu na morzu” w rodzinnej Sardynii we Włoszech. Nie znamy obecnie dokładnych okoliczności zdarzenia. Columbu był znany na całym świecie kulturystą, przyjacielem i partnerem treningowym Arnolda Schwarzeneggera. Dwa razy zdobył tytuł Mr Olympia w 1976 oraz w 1981 roku.

Oprócz niekwestionowanej miłości do ciężarów, Columbu zajmował się także aktorstwem. Znany był z ról w filmach takich jak Pumping Iron, Conan Barbarzyńca czy Terminator. Był także współautorem książek: Weight Training and Bodybuilding: A Complete Guide for Young Athletes, Franco Columbu’s Complete Book of Bodybuilding i The Bodybuilder’s Nutrition Book. Po tej bardzo smutnej wiadomości, wiele osób ze świata kulturystyki opublikowało zdjęcia Franco i napisało parę słów od siebie. Arnold, który bardzo przeżywa śmierć przyjaciela napisał:

„Kocham cię Franco. Zawsze będę pamiętał radość, którą przyniosłeś mojemu życiu, porady, które mi dałeś i błysk w twoim oku, który nigdy nie zniknął. Byłeś moim najlepszym przyjacielem.”

https://youtu.be/Msf8JMVku7Y

Franco Columbu wpłynął na życie wielu ludzi. Był jedną z legend kulturystyki, o której nie da się zapomnieć... Jest nam bardzo przykro z powodu jego śmierci...

https://youtu.be/7hnPwR3QcCU

Komentarze (13)
tomaszS

Po przeczytaniu biografii Arnolda bardzo polubiłem Franco - pozytywny człowiek.
Szkoda że odszedł w takich okolicznościach.
Niech spoczywa w pokoju.

4
Cziczioo

Podobno by nawet silniejszy od Arnolda wielki człowiek o wielu talentach.

3
lordknaga

aktor to byl z niego prawie zaden, w terminatorze 1 na ekranie byl moze z 10sekund... a czlowiekiem byl podobno zlotym i to on arnolda jako tako trzymal na smyczy w mlodosci, z dwojki przyjaciol on byl tym lepszym/milszym :-)

4
Xafloz

Po obejrzeniu Pumping Iron przestałem lubić Arnolda, a na zawsze w pamięci została scena z przestawianiem samochodu przez Franco.

0
RPS1990

Xafloz - dlaczego przestałeś lubić Arnolda ?

0
anubis84

A co to takiego w pumpimg ironie było że złapałeś niechęć do niego ?

0
lordknaga

moze np. to jak arnold mial nastawienie do takiego ferrigno? po przeczytaniu jego ksiazki i wysluchaniu wywiadow z ludzmi, ktorzy bujali sie w okolo niego, jakos tez niesmak mam do jego osoby...

0
Xafloz

Dokładnie jak napisał lordknaga.
Poza tym naigrywanie się z Ferrigno, który w mojej ocenie jest przynajmniej lekko upośledzony intelektualnie, było niesmaczne.

0
qubix

Muszę całego sobie chyba obejrzeć, bo tylko urywki z youtuba znam.

0
Xafloz

"La Nuova reports that Columbu drowned while swimming at the beach in the town of San Teodoro in Sardinia at around 2 p.m. local time. Other reports says that Columbu suffered a heart attack while swimming. Emergency services airlifted Columbu to a local hospital where he was pronounced dead." 30 sekund googlowania...

1
szaba18

Kurde mógł sobie jeszcze troszkę pożyć. Wielka szkoda.

0
skorupski

Sporo strata, z oglądanych filmików wyglądał na bardzo pozytywną osobę.

0