Smutne wieści dotarły do nas zza oceanu. W wieku 75 lat zmarł zawodowy zapaśnik - Rocky Johnson, ojciec znanego  wszystkim Dwayne „The Rock” Johnson. Szczegóły okoliczności nie zostały jeszcze podane. Wiadomość została jednak potwierdzona przez WWE.

 

Rocky „Soulman” Johnson był prawdziwą legendą w WWE. Zadebiutował w tej federacji w 1983 roku kiedy walczył z Gregiem (The Hammer) Valentine, Donem Muraco i Adrianem Adonisem. Połączył siły z Tony Atlas jako The Soul Patrol, a dwaj mężczyźni zostali pierwszymi afroamerykańskimi mistrzami World Tag Team w historii WWE, kiedy pokonali The Wild Samoans 10 grudnia 1983 roku. Johnson wycofał się z zapasów w  1991 roku i zaczął trenować syna. Dwayne Johnson poszedł w ślady ojca, przyjmując nawet na jego cześć pseudonim „The Rock” (o czym wiele osób nawet nie wie). Można śmiało powiedzieć, że to właśnie dzięki wskazówkom od ojca, Dwayne stał się jednym z najpopularniejszych profesjonalnych zapaśników wszechczasów. Z pewnością teraz będzie to trudny czas dla niego...

Johnson nie wydał jeszcze oświadczenia o śmierci ojca. Jednak kilka osób już zabrało głos. Gwiazda WWE Ric Flair napisał:

„Przykro mi słyszeć o śmierci WIELKIEGO ROCKY JOHNSONA! Wiele razy walczyłem z nim w całej jego wspaniałej karierze. Jego budowa ciała i uwarunkowanie były niezrównane! Był taki dumny ze swego syna Dwayne'a! Wychował go na skałę !! RIP Rocky Johnson!”

Również Hulk Hogan złożył kondolencyjne.

„Tak mi przykro z powodu śmierci Rocky Johnson. Świetny człowiek, świetny przyjaciel i zawsze będę pamiętać, że był jednym z niewielu, którzy byli mili i pomocni, kiedy pierwszy raz się załamałem. RIP Rocky. Kocham cię, mój bracie HH.”

 

https://youtu.be/1bqMHgFqJWA

https://youtu.be/tj6lDZYKm0k

 

Źródło zdjęć: bbc.com, thewrap.com, pagesix.com

Komentarze (7)
lordknaga

on byl naprawde taka legenda w latach 80? gdyby nie jego syn, to na 100% bym w zyciu o nim nie slyszal.

1
natasza__

Gdyby nie on, to raczej nikt by nie usłyszał o jego synu ;)

4
Possible

W Stanach pewnie byl. Ja również o nim nie słyszałem wcześniej,
Z lat 80 to tylko Hulka Hogana i Antonia Inoki ( miał swego czasu pojedynek z Alim) ale on raczej w latach 70. Zdecydowanie wiekszosc zapaśników znana jest z lat 90

1
lordknaga

hogana to wiadomo ze zna caly swiat :-D

0
anubis84

Lat 80 nie pamiętam, jakoś na satelicie czy kablówce lata 90 się oglądało wrestling wtedy mogło już go nie być.

1
Tomas_h11

Byk był niezły.

2
kinga93

JAKBY MU TAK WŁOSY I WĄSIK DOROBIĆ TO JAK DWIE KROPLE WODY WYGLĄDAJĄ .

0