Patrick Magno z San Diego był posiadaczem 30% tłuszczu, co powodowało, że nie czuł się dobrze sam ze sobą. W pewnym momencie jednak lekarz poinformował go, że jest zagrożony i może zostać diabetykiem. Trzydziestojednoletni wówczas Patrick przestraszył się i postanowił zmienić swój sposób życia na zdecydowanie zdrowszy.

Dwa tygodnie po wieściach od swojego doktora, odszedł z pracy i oświadczył się po sześciu latach swojej dziewczynie na spotkaniu rodzinnym. Potrzebował zmian, musiał rozpocząć nowy rozdział życia, chociażby właśnie dla swojej narzeczonej. Najbardziej zależało mu na zmianie wyglądu. Był zdegustowany i zawstydzony stanem, do jakiego się doprowadził. Nie mógł na siebie patrzeć. Usłyszał jednak o 250k Challenge organizowanym przez portal Bodybuilding.com. Chodziło o to, aby pokazywać zmiany w sylwetce na podstawie przyjmowania suplementów, planu diet i treningów.

Początkowo Patrick był sceptycznie nastawiony. Bodybulding.com oferował przygotowanie rozkładu posiłków, przewodników po treningach, porady fitnessowe oraz wygraną w wysokości 250 000 dolarów. Jednak nie miał nic do stracenia i podjął wyzwanie. Po pięciu tygodniach, w połowie drogi, czuł się obolały, zmęczony, ale jednocześnie wreszcie żywy, zmotywowany i zdeterminowany. Im więcej widział rezultatów swojej pracy, tym trenował coraz ciężej i mocniej. Wreszcie został został nominowany do  metamorfozy 2016 250k Challange. W trzy miesiące stracił 22 kilogramy. Obecnie jego ciało zawiera ponad 20% mniej tłuszczu, zminimalizował ryzyko choroby i otrzymał 100 tysięcy dolarów.

Kiedy oglądał swoje stare zdjęcia był przerażony tym, jak wyglądał: zwisający brzuch wystający nad spodniami. Wszystko dlatego, że jadł i pił zdecydowanie więcej niż potrzebował. Przemiana, która sobie zafundował w ramach wyzwania zdecydowanie poprawiła stan jego zdrowia. Przy okazji zdobył całkiem sporą sumę. A wam, jak się podoba przemiana Patricka?