Gabi Garcia jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Jest specjalistką w brazylijskim Jiu Jitsu i dziewięciokrotnie zdobyła tytuł mistrzyni świata. Brazylijskie Jiu-Jitsu jest jednym z tych sportów, w których mały przeciwnik z dobrą techniką może pokonać znacznie większego i silniejszego przeciwnika. Gabi ma zarówno świetną technikę jak i rozmiar i siłę. Ma prawie 190 cm wzrostu i waży około 100kg! Jest nawet znana z bicia męskich bojowników BJJ na siłowni.

 

 

Wanderlei Silva to legendarny brazylijski zawodnik sztuk walki, który był kiedyś zawodnikiem wagi ciężkiej. To właśnie on sprowadził Gabi, aby pomogła jego drużynie w The Ultimate Fighter, a nawet zrobił mały sparing z Garcia. Podczas sparingu dosłownie go zmiażdżyła. Żartował i powiedział, że pozwolił jej wygrać, ponieważ jest dziewczyną, ale jak widzicie na zdjęciach jest wyraźnie większa od niego… Gabi stojąca obok Wanderleia, który na tym zdjęciu ma około 85 kg wygląda na dość małego przy niej, prawda?

 

 

https://youtu.be/Zk0Sx539yiI

 

Amerykański komentator sportowy- Joe Rogan w jednym z jego podcastów powiedział, że "wyraźnie używa hormonów", aby móc osiągnąć taką muskulaturę, którą ma. My jednak pozwolimy Wam samym ocenić czy stosuje doping czy nie. Dodamy tylko, że w 2014 roku komisja antydopingowa poinformowała, że w organizmie wielokrotnej mistrzyni wykryto niedozwoloną substancję klomifen. Brazylijce odebrano złoty i srebrny medal mistrzostw świata z 2013 oraz dwa złote medale mistrzostw panamerykańskich. Odpowiedź jest chyba prosta... Gabi poza okresem masowym, wygląda naprawdę nieźle i jej sylwetka jest bardzo “docięta”. Mimo skandalu związanego z dopingiem, nadal jest zawodniczką, jednak postawiła na MMA. Jak się dowiedzieliśmy z powodu problemów zdrowotnych (zaburzenia widzenia, wysokie ciśnienie i krwotoki z nosa), tymczasowo nie będzie brała udziału w walkach. Ciekawe skąd te problemy zdrowotne...