Kanadyjski zawodnik IFBB Pro Antoine Vaillant to jedna z bardziej barwnych postaci w kulturystyce. Niestety ostatnio ma poważne problemy zdrowotne. Kulturysta wyjaśnił w niedawno opublikowanym filmie, że ma problemy z sercem i nie jest pewien, kiedy weźmie udział w kolejnych zawodach.

 

Polecamy również: Antoine Vaillant zawodnik PRO i mistrz marketingu

Antoine po zdobyciu karty Pro w 2012 niestety poszedł w tango. Zaczął ostro imprezować, po niepowodzeniach sportowych jako zawodowiec. Dopiero w 2018 roku wrócił na scenę i zajął czwarte miejsce podczas Toronto Pro. Na Mr. Olympia 2020 był czternasty, co i tak było niezłym wynikiem, jak na tak długą przerwę i kilka lat nałogu. Niestety lekarze uważają, że musi się oszczędzać, bo jest w grupie ryzyka zawału serca.

https://youtu.be/tP0vP67s2tc

Kulturysta udostępnił film na swoim kanale YouTube, w którym opisuje proces badania serca przez wielu lekarzy. Antoine chciał się upewnić, że jego zdrowie jest w dobrej kondycji przed kolejnym pokazem kulturystycznym. Dlaczego zdecydował się na badania? Ma to związek z licznymi zgonami w kulturystyce w ostatnim czasie. Przecież nikt nie spodziewał się, że Shawn Rhoden umrze z powodu ataku serca w wieku zaledwie 46 lat.

”Chciałem się upewnić, że mogę wziąć udział w zawodach, ponieważ wcześniej robiłem EKG i USG, które sprawdza pracę serca. Wyniki zawsze były dobre i ostatnio zrobiłem je ponownie. Jak widać teraz na ekranie, moje serce bije dobrze. Następnie wykonałem test oceny uwapnienia tętnic, aby sprawdzić, czy istnieją markery możliwego, potencjalnego zatkania tętnic i tym podobnych. Zrobiłem tomografię komputerową. Więc to wyglądało jak mały pączek, który tam wchodził, i to bez barwnika dla kontrastu. Lekarz powiedział mi później, że musimy przeprowadzić dalsze testy, ponieważ jestem w 99. percentylu. Zapytałem: „co to znaczy?” Powiedział, 99 procent ludzi w moim wieku i płci ma lepsze wyniki niż ja. Powiedział też, że za 3-5 lat mogę mieć zawał serca”.

Vaillant zapytał kardiologa, czy choroba serca może być spowodowana przez imprezowanie w przeszłości, ale lekarz nie był w stanie jednoznacznie powiedzieć czy tak, czy nie. To naprawdę świetnie, że Antoine traktuje swoje zdrowie jako priorytet. Chociaż nie jest jasne, co dokładnie negatywnie wpłynęło na jego serce, to stara się robić wszystko, aby być zdrowym.

Komentarze (5)
M-ka

Urządzenie do tomografii wyglądało jak mały pączek, w który pacjent wchodził, a zwapnienia były widoczne nawet bez kontrastu. (Nic mu tam nie urosło, jak można zrozumieć)

0
rarytas1

Taki jest koszt tego sportu. Towar brany latami w dawkach które zabiłyby konia muszą zabić człowieka

0
lordknaga

Tu nie tylko towar (ktory bral od nastolatka) ale tez dragi, ktorych naduzywal tez sie napewno do tego przyczynily, podobno lubial isc w party i znikal na kilka dni no i byl na odwyku wiecej niz raz.

1
M-ka

Czemu w takim razie niektórzy weterani żyją?

0
_GANGSTA_

Zależy jaki tryb życia sie prowadzi jak bierzesz saa z glową dbasz o to cąlą otoczke( zdrowa zywnosc,higiena snu) i masz w miare geny bez wiekszych wad to problem szybko nie powstanie.Jak laczysz dragi plus saa plus alkohol to wtedy żywotnosc sie skraca a i organy siadają szybciej.Pewnie wali scieme i mial juz wczesniej problem z sercem , a komentuje ze bylo wszystko ok.Jakies dolegliwosci musialy byc kwestia tylko jak podchodzi sie do tematu o czasie ,a jak po czasie wtedy juz trzeba zrezygnowac z wiekszosci(czyli saa dragi),zależne to jak bardzo chce wrocic do takiego zdrowia by komplikacje odwlec w czasie.

0