Zawodnicy Mr. Olympia są znani osobom, które interesują się kulturystyką bardzo dobrze. Amerykanie mawiają „Za każdym sukcesem wielkiego mężczyzny stoi wyjątkowa, mądra kobieta”. Tak też jest zapewne i w tym przypadku. Osoby, które mają za sobą choćby jeden sezon startowy, wiedzą z czym wiąże się przygotowanie do zawodów sylwetkowych. Reżim treningowy i dietetyczny, wahania nastrojów, chwile zwątpienia. Niejeden związek zostaje wtedy wystawiony na próbę. Jednym się udaje, innym nie... Przedstawiamy Wam galerię żon zawodników Mr. Olympia, które były w stanie lub nadal są znieść przygotowania do najważniejszych zawodów na świecie.

Ronnie Coleman

28 grudnia 2007 w Bejrucie poślubił Christine Achkar Coleman, z którą ma dwie córki Valencię Daniel i Jamilleah. Jednak doszło do rozwodu. Ożenił się ponownie z Susan Coleman, z którą ma córki - Ashiyę, Sametrię i J'Me.

Pierwsza żona: Christine Achkar Coleman

Druga żona: Susan Coleman

Dorian Yates

Jeden z bardziej znanych kulturystów na świecie, który jest sześciokrotnym zdobywcą tytułu Mr. Olympia.w latach 1992- 1997. Przerwał karierę z powodu kontuzji. Jego żoną jest Brazylijka i fitness modelka Glauce "Gal" Ferreira Yates, która poznał na zawodach Arnold Classic w 2008 roku. W 2007 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Fitness sylwetkowym. Jest również zawodniczką PRO. Mieszkają razem w Marbelli i mają syna Lewisa, który również ćwiczy.

Sergio Oliva

W 1976 roku rozpoczął pracę w policji. Jego starty przerwał ostatecznie wypadek z bronią służbową w lipcu 1986 roku (został postrzelony przez swoją żonę Arlene w czasie kłótni), w wyniku którego został ciężko ranny i nigdy już nie powrócił do startów. Wypadek przerwał również jego przygotowania do powrotu do startów w Mr. Olympia w 1986 roku.

Żona: Arleen Garrett

Arnold Schwarzenegger

Pierwsza dama Kalifornii (w latach 2003-2011), jako żona gubernatora Arnolda Schwarzeneggera.

amerykańska dziennikarka, zdobywczyni branżowych nagród, autorka pięciu książek, które ukazują się od 2000 roku.

Żona: Maria Owings Shriver

Franco Columbu

Franco jest przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym największego kulturysty wszech czasów, Arnolda Schwarzeneggera. Niewątpliwie treningi z "Austriacki Dębem" bardzo pomogły Francowi, ale prawda jest taka, że to właśnie Franco wymuszał na Arnoldzie treningi z bardzo dużymi ciężarami i był chyba nawet trochę silniejszy od Schwarzeneggera. Columbu zaliczał się do najsilniejszych kulturystów swoich czasów, a jego popisy siły nie są żadną legendą, gdyż zostały uwiecznione na taśmie filmowej. Był dwukrotnie żonaty.

Była żona: Anita Columbu

Obecna żona: Deborah Columbu

Frank Zane

W 1969 roku Frank przeniósł się do Kalifornii, gdzie zdobył dyplom psychologa.Niedługo po tym przeprowadził się na Florydę, gdzie poznał swoją żonę. Christine rozpoczęła akurat studia na wyższej uczelni, a Frank był wykładowcą matematyki w liceum, do którego uczęszczała jej młodsza siostra Patrycja. Patrycja „zareklamowala" Franka swojej siostrze, myśląc, że byłoby fajnie mieć w rodzinie szwagra-kulturystę. W tym czasie znawcy oceniali jego proporcje bardzo wysoko, twierdząc, że wygląda jak postać z rzeźby Michała Anioła. Frank otworzyl swojej partnerce „oczy na prawdziwa tajemnice kulturystyki". Chociaż Christine miała wspaniałą figurę, rozpoczęła regularne treningi.

Żona: Christine Zane

Samir Bannout

Samir Bannout bardzo szybko awansował do światowej czołówki kulturystów zawodowych – w 1980 zajął przedostatnie, XV miejsce na Mr. Olympia, w 1981 był dziewiąty, a w 1982 czwarty. Jednak rok później w Monachium był już absolutnym mistrzem.W 1990 roku na prestiżowych zawodach Arnold Classic został zdyskwalifikowany po wykryciu w jego organizmie niedozwolonych środków farmakologicznych (Drostanolon). Karierę zawodnika zakończył oficjalnie w 1996 roku. Obecnie mieszka w Los Angeles. Z zona Randa mają dwie córki.

Żona: Randa Bannout

Jay Cutler

Jay Cutler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów na świecie, jest czterokrotnym Mr. Olympia, mistrzem zawodów Arnold Classic oraz wielokrotnie zajmował 2 miejsce na Mr. Olympia. Był żonaty od 1998 roku z panią o imieniu Kerry, z która wziął ślub w Las Vegas.

Była żona: Kerry Cutler

Dexter Jackson

Startuje od 1992 roku i wygrał zawody Arnold Classic 9 razy- najwięcej w historii. Był żonaty z Carol Jackson.

Była żona: Carol Jackson

Phil Heath

Od 2011 roku do chwili obecnej, niepokonany zwycięzca zawodów Mr. Olympia. 23 czerwca 2007 roku poślubił Jennie Laxson, z którą zamieszkał w Arvada. W 2014 roku jego żona zachorowała na raka piersi. Rok później rozwiedli się.

Była żona: Jennie Laxson Heath

Lee Haney

Niektórzy uważają go za kulturystę wszechczasów. Posiadał niezwykła budowę ciała, szerokie barki i wąską talię. Zdobył tytuł Mr. Olimpia 8 razy. Obecnie Haney jest nauczycielem oraz pracuje z wieloma światowej klasy sportowcami. Jest żonaty z Shirley Draper i posiadają dwoje dzieci, które noszą imiona Joshua i Olympia.

Żona: Shirley Draper Haney

Larry Scott
Larry Scott był członkiem kościoła mormonów. Był żonaty z Rachel Scott, z którą miał pięcioro dzieci: córkę Susan i synów - Nathana i Erina. Jego syn Derek zginął w wypadku motocyklowym w 1992 roku, a syn Michael zmarł w 1993.

Żona: Rachel Scott

Komentarze (3)
natalijka

żona Doriana kozak

0
maxienon

True

0
maly999

doriana jedynie ladna. reszta brzydkie.

dorina widac ze sndrogenow miala duzo

0