Zawodnicy Mr. Olympia są znani osobom, które interesują się kulturystyką bardzo dobrze. Amerykanie mawiają „Za każdym sukcesem wielkiego mężczyzny stoi wyjątkowa, mądra kobieta”. Tak też jest zapewne i w tym przypadku. Osoby, które mają za sobą choćby jeden sezon startowy, wiedzą z czym wiąże się przygotowanie do zawodów sylwetkowych. Reżim treningowy i dietetyczny, wahania nastrojów, chwile zwątpienia. Niejeden związek zostaje wtedy wystawiony na próbę. Jednym się udaje, innym nie... Przedstawiamy Wam galerię żon zawodników Mr. Olympia, które były w stanie lub nadal są znieść przygotowania do najważniejszych zawodów na świecie.

Ronnie Coleman

28 grudnia 2007 w Bejrucie poślubił Christine Achkar Coleman, z którą ma dwie córki Valencię Daniel i Jamilleah. Jednak doszło do rozwodu. Ożenił się ponownie z Susan Coleman, z którą ma córki - Ashiyę, Sametrię i J'Me.

 

Dorian Yates

Jeden z bardziej znanych kulturystów na świecie, który jest sześciokrotnym zdobywcą tytułu Mr. Olympia.w latach 1992- 1997. Przerwał karierę z powodu kontuzji. Jego żoną jest Brazylijka i fitness modelka Glauce "Gal" Ferreira Yates, która poznał na zawodach Arnold Classic w 2008 roku. W 2007 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Fitness sylwetkowym. Jest również zawodniczką PRO. Mieszkają razem w Marbelli i mają syna Lewisa, który również ćwiczy

 

Sergio Oliva

W 1976 roku rozpoczął pracę w policji. Jego starty przerwał ostatecznie wypadek z bronią służbową w lipcu 1986 roku (został postrzelony przez swoją żonę Arlene w czasie kłótni), w wyniku którego został ciężko ranny i nigdy już nie powrócił do startów. Wypadek przerwał również jego przygotowania do powrotu do startów w Mr. Olympia w 1986 roku.

 

 

Arnold Schwarzenegger

Pierwsza dama Kalifornii (w latach 2003-2011), jako żona gubernatora Arnolda Schwarzeneggera.

amerykańska dziennikarka, zdobywczyni branżowych nagród, autorka pięciu książek, które ukazują się od 2000 roku.

 

 

Franco Columbu

Franco jest przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym największego kulturysty wszech czasów, Arnolda Schwarzeneggera. Niewątpliwie treningi z "Austriacki Dębem" bardzo pomogły Francowi, ale prawda jest taka, że to właśnie Franco wymuszał na Arnoldzie treningi z bardzo dużymi ciężarami i był chyba nawet trochę silniejszy od Schwarzeneggera. Columbu zaliczał się do najsilniejszych kulturystów swoich czasów, a jego popisy siły nie są żadną legendą, gdyż zostały uwiecznione na taśmie filmowej. Był dwukrotnie żonaty.

 

 

 

Frank Zane

W 1969 roku Frank przeniósł się do Kalifornii, gdzie zdobył dyplom psychologa.Niedługo po tym przeprowadził się na Florydę, gdzie poznał swoją żonę. Christine rozpoczęła akurat studia na wyższej uczelni, a Frank był wykładowcą matematyki w liceum, do którego uczęszczała jej młodsza siostra Patrycja. Patrycja „zareklamowala" Franka swojej siostrze, myśląc, że byłoby fajnie mieć w rodzinie szwagra-kulturystę. W tym czasie znawcy oceniali jego proporcje bardzo wysoko, twierdząc, że wygląda jak postać z rzeźby Michała Anioła. Frank otworzyl swojej partnerce „oczy na prawdziwa tajemnice kulturystyki". Chociaż Christine miała wspaniałą figurę, rozpoczęła regularne treningi.

 

 

Samir Bannout

Samir Bannout bardzo szybko awansował do światowej czołówki kulturystów zawodowych – w 1980 zajął przedostatnie, XV miejsce na Mr. Olympia, w 1981 był dziewiąty, a w 1982 czwarty. Jednak rok później w Monachium był już absolutnym mistrzem.W 1990 roku na prestiżowych zawodach Arnold Classic został zdyskwalifikowany po wykryciu w jego organizmie niedozwolonych środków farmakologicznych (Drostanolon). Karierę zawodnika zakończył oficjalnie w 1996 roku. Obecnie mieszka w Los Angeles. Z zona Randa mają dwie córki.

 

 

 

Jay Cutler

Jay Cutler to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kulturystów na świecie, jest czterokrotnym Mr. Olympia, mistrzem zawodów Arnold Classic oraz wielokrotnie zajmował 2 miejsce na Mr. Olympia. Był żonaty od 1998 roku z panią o imieniu Kerry, z która wziął ślub w Las Vegas.

 

 

Dexter Jackson

Startuje od 1992 roku i wygrał zawody Arnold Classic 9 razy- najwięcej w historii. Był żonaty z Carol Jackson.

 

 

 

Phil Heath

Od 2011 roku do chwili obecnej, niepokonany zwycięzca zawodów Mr. Olympia. 23 czerwca 2007 roku poślubił Jennie Laxson, z którą zamieszkał w Arvada. W 2014 roku jego żona zachorowała na raka piersi. Rok później rozwiedli się.

 

 

 

 

Lee Haney

Niektórzy uważają go za kulturystę wszechczasów. Posiadał niezwykła budowę ciała, szerokie barki i wąską talię. Zdobył tytuł Mr. Olimpia 8 razy. Obecnie Haney jest nauczycielem oraz pracuje z wieloma światowej klasy sportowcami. Jest żonaty z Shirley Draper i posiadają dwoje dzieci, które noszą imiona Joshua i Olympia.

 

 

Larry Scott
Larry Scott był członkiem kościoła mormonów. Był żonaty z Rachel Scott, z którą miał pięcioro dzieci: córkę Susan i synów - Nathana i Erina. Jego syn Derek zginął w wypadku motocyklowym w 1992 roku, a syn Michael zmarł w 1993.

 

Komentarze (3)
natalijka

żona Doriana kozak

0
maxienon

True

0
maly999

doriana jedynie ladna. reszta brzydkie.

dorina widac ze sndrogenow miala duzo

0