SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obrona przed "duszeniem" ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
No dziś był taki zbieg okoliczności, że mieliśmy to na treningu. Nawet się nie musiałem specjalnie upominać. Trener podsunął takie rozwiązanie:
Jak jeszcze stoimy na nogach i ktoś nam zapina gilotyne to odpychamy jego biodra jednocześnie robiąc zakrok w stronę zgodną z ręką na naszej krtani. Głowa sama wyślizguje się z uchwytu. Jednocześnie można przytrzymać tą rękę i skończyć nożycami lądując na macie z ręką przeciwnika idealną do balachy lub przejść do dźwigni na kolano.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Usunięty przez pinecone85 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
oj chyba sie modzi wkurza

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Moim zdaniem Ban.

Jodan,zalatw sprawe,bo ja nie umiem banowac....

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
Tomasz69 widze,ze trenujemy na tej samej sekcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1566 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13352
wojciolek9- Co napisal ten kolega Chociaz w skrocie

Zmieniony przez - CrazyFrog w dniu 2006-05-24 20:37:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
@bartosz: Zauważyłem to już w innym temacie - o ściskaniu gardą . Pozdrawiam.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 328 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8202
no to fajnie bo ja tez trenuje u Tomka Wojdana ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
Chlopaki nie spamujmy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 765 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3916
Akurat gilotyna jest jednym z duszen o mniejszej,jesli moge tak powiedziec skutecznosci:mam tu na mysli nastepujace jej aspekty:
-nie liczac duzego bledu technicznego ciezko w nia zlapac osobe prezentujaca jakis poziom
-poza tym nawet jesli sie uda takie zlapanie-zalozmy w stojce-to jest pare dosc skutecznych wyjsc-jedno przytoczyl Pinecone, inne to chwycenie reki ktora mamy na krtani,polozenie drugiej na barku przeciwnika i wspiecie sie na palce,zajscie za jedna noge,wychwycenie tejze nogi i przewrocenie(tak wiem-opis plastyczny jak diabli:) ).Krotko mowiac to mozna to sprowadzic do przewrocenia rywala i wyladowania gdziekolwiek poza jego garda.
-jesli gilotyna jest zalozona juz w parterze to bardzo czesto ma sie czas (przy odpowiedniej sile i umiejetnie ulozonej glowie-na bok)na wsuniecie pod reke szczeki co mimo bolu duszenia nie powoduje.
-reasumujac gilotyna jest dosc rzadka technika ktora powoduje skonczenia przy odpowiednim poziomie-dobry zawodnik prawie zawsze z niej wyjdzie (no chyba ze jest zalozona wybitnie czysto a garda jest zapieta).
Dodam, iz pisze to z perspektywy bjj(gdyby ktos sie nie zorientowal):)

Doradca dzialu grappling i C/S.

...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki tournee M.Maedy po Ameryce

Następny temat

Bowe będzie walczył październiku

WHEY premium