SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WSZELAKIE KONTUZJE - już nie tylko TU

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3064 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26585
grom czy sie rozgrzales to raz przed ta kontuzja bicepsu ale konkretan rozgrzewka a nie 3-5 mini heja :D :>? szczerze ? mow :P mozesz odpusicc treningi naj kais czas ale to wiesz kwestai sprboj na tydzien nei pomoze to na dwa

By Animal...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 576
Rynek - Szczerze to prawie się nie rozgrzewałem ok 4 min poświęciłem na rozgrzewke No ale stało się Mozesz mi odpowiedzieć na te pytania ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Ogry, dzieki. Chociaz mnie raczej chodzilo typowo jaki specjalista, bo z lekarzem rodz. nie ma najmniejszego problemu, i z jakimkolwiek skierowaniem tez, tylko kwestia taka, do jakiego specjalisty. Bo np. nie kazdy ortopeda bedzie sie znal na tyle, aby cos mi pomoc (rozmawialam dzisiaj o tym ze znajomym fizjoterapeuta). Przede wszystkim jest tak, ze moim przypadku to sie nie da zrobic, ze sie idzie do jakiegos pierwszego lepszego ortopedy jaki jest najblizej, tylko trzeba najpierw takiego znalezc (tzn to nie ja szukam, ale moj lekarz rodzinny , tylko musze wiedziec czego dokladnie mam oczekiwac od danego specjalisty, bo potem jest na mnie: "ja Ci szukam specjalisty, a Tobie potem nie pasuje i mowisz ze sie nie zna, to sobie sama znajdz takiego, jaki Ci pasuje!!" ).
[wiem ze takie szukanie specjalisty moze wydawac sie dziwne dla kogos z zewnatrz]

Przyblizylam termin wizyty i ide w czw (musialam zrezygnowac z tego weekendu, ale chyba wyjdzie mi to na korzysc).

Pozdr.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2080
TRZASKI W NADGARSTKU

Witam . mam problem . od jakiegos tygodnia stuka mi w nadgarstku [ normalnie grzechotka ] widoczne jest to prz obracaniu dloni wogol osi przedramienia , czasem przy zginaniu i przy ruchach okreznych kciuka [ po najwiekszym dostepnym okregu ] cwicze na silowni i to prawdopodobnie jest przyczyna - zbyt szybki wzrost obciazen. wszystko zaczelo sie od odczuwania "czegos" jakby lekkie rozpieranie na wierzchniej czesci dloni nad nadgarstkiem. Przy czym zaznaczam ze bolesnosc jest zerowa. Ale np przy wioslowaniu przy prawie kazdym ruchu [hantlem] jest odczuwaniy taki lekki trzask. niechcial bym po prostu zrobic sobie krzywdy =D wiec:

prosze o pomoc/opinie co to moze byc?/ chyba za mala rzecz zeby do ortopedy biegac...?/ jakies preparaty typu artrostop/ glukozamina?

Pozdrawiam.b.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
Witam! Trenuje pilke nożną...grałem aż coś nagle mi strzeliło w dolnych kręgach..nad posladkami..byłem juz u lekarza i mi powiedzial że mam zapalone kręgi i ze mam jejździć na nastawienia i masaże(podał nazwisko masażysty). Nie trenuję już 2 miesiace a to mi dalej nie pomaga..więc co jest?? co powinienem zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15
Ostatnio zbyt dobrze nie mogę ruszać prawą stopą i palcami. Ledwo nimi poruszam i boli mnie trochę noga. Jutro idę na pogotowie ale nie wiem co mi jest nigdzie nie upadłem itd. Na moję szczęście pewnie to coś poważnego ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KŁUCIE POD PACHĄ

Witam mianowicie jak robilem klate to czulem bol w lewym barku... postanowilem zrobic se z tydzien przerwy kupilem se glukozamine... wczoraj bylem po tej przerwie na silowni i po wyciskaniu czulem lekkie klucie pod pacha tak jak by wezly chlonne czy cos... dzis przy zakwasach ten bol jest nie do wytrzymania... co mi jest? Co mi sie popsulo? Jakies porady? Czy to moze samo przejdzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46
Czytalem dosc duzo tematow na forum na temat kontuzji stopy, ale nie znalazlem identycznego problemu jak moj. A mianowicie w wieku 8 lat (chyba albo 7) skrecilem stope skaczac ze schodow na zewnetrzna strone stopy, wysiadla mi torebka stawowa, mialem krwiaka, nie moglem praktycznie chodzic. Lekarz dal mi noge w szyne i potem bylo ok. ALE przy wisilku (np. gra w pilke nozna i jak nie trafilem czysto w pilke pojawial sie bol w SRODKOWEJ czesci stopy oraz czasami w sciegnie Ahillesa, dalej tak jest - teraz mam 15 lat) w wieku 13 lat (na poczatku 1 klasy gim.) skrecilem stope 2 raz w ten sam sposob procz tego ze wyskoczylem w powietrze bo chcialem zrobic wsad do kosza, wypuscilem wczesniej pilke i odbila sie od tarczy kosza tak pechowo ze udezyla w moje nogi i zle stanolem (na zewnetrznej stronie stopy) ledwo wstalem, musialem skakac na 1 nodze. Jakis miesiac temu zaczolem cwiczyc Judo, gdy robie gwiazde lub jakies podobne cwiczenia, gdzie pracuje stopa to pojawia sie ten sam bol. Bylem 2 razy u lekarza. Na rentgenie wszystko wychodzi dobrze, wg lekarza. Dokladne miejsce mojego bolu w stopie to srodkowa czesc, troche w lewo, liczac jakies 5cm od kostki po skosie do przod-lewo. Lekarz powiedzial, zebym sprobowal zalatwic sobie rezonans magnetyczny i wrocil do niego z wynikami.
Jezeli ktos mial podobny problem to prosze o informacje jak go rozwiazac, bo na prawde to jest juz troche nie do zniesienia. Dobre rady tez mile widziane.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Zmagasz się z niezaleczoną kontuzją stopy, tak to czasem bywa. Jeśli rezonans nie wykaże istotnych zmian strukturalnych (tak to się ładnie nazywa), to należałoby zająć się czynnością tej stopy. Pomóc tu może dobry fizjoterapeuta, który po wnikliwym badaniu być może zlecić specjalistyczne ćwiczenia mające na celu zmniejszenie ryzyka kolejnych kontuzji. Tu masz trochę takich ćwiczeń, ale samodzielnie możesz je robić tylko na własną odpowiedzialność.
http://www.aofas.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3330 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 46
Sadzisz, ze te cwiczenia same w sobie moga mi naprawic kontuzje? Tak czy tak pojde pewnie do tego specjalisty... Jeszcze jedno pytanie, czy to mozna w ogole naprawic, w sensie, zeby moja stopa byla taka jak kiedys??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja :/

Następny temat

Problem z głową, pomocy

forma lato