SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WSZELAKIE KONTUZJE - już nie tylko TU

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
Cześć!

też mam problem z pachwinami stało mi sie to przy grze w piłkę na podwórku potem grałem z tym jakes 7 mecze ale bul nie był zbyt mocny! pachwina nie chcę przestać boleć! proszę o jakąś odp. jak mogę to szybko wyleczyć!:)

:) Elooo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
15.06.07 miałam poważny wypadek samochodowy:( moje życie runęło i do dziś w pełni nie mogę funkcjonować. Mam problem ze stawem skokowym. Otóż było to otwarte złamanie ze zmiażdżeniem kości:( miałam operacje, długo leżałam (miesiąc i tydz w tym ok miesiąca na wyciągu) i wydawałoby się że nastąpi poprawa tym czasem okazało się że jest widoczne zwyrodnienie tego stawu stopa nie ma wyściółki(główka chrząstki jest wytarta) i kości się wycierają bo nie stawiam stopy prosto(nie jestem w stanie bo staw jest sztywny jak chcę ustawić stopę prosto podpierając się na kulach-stale o nich chodzę) szukam ratunku ale okazuje się że staw nie jest do zrekonstruowania i że jedyne wyjście to czekanie na postęp medycyny lub usztywnienie stawu skokowego za pomocą śrub by się kości zrosły z tym że lekarze się martwią i odradzają podjąć taki krok ponieważ jestem za młoda(mam dopiero 20lat). Jakbyście znali jakieś inne metody lub kliniki które dałyby mi nadzieję i szansę na w miarę normalnie funkcjonowanie to byłabym wdzięczna za porady. 24lipca czeka mnie przeszczep kości i używanie stabilizatora z dalszym chodzeniem o kulach ale to dopiero namiastka walki o rekonstrukcje stawu. Z góry dziękuję za wszystko. pozdrawiam wszystkich;*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 653
Witam !
Ostatnio grałem w piłkę nożną, dosyć poważny mecz i się przykładałem, uderzałem mocno prawą nogą itp.
Od tamtego czasu boli mnie udo, jak nim ruszam tak do kopnięcia i w innych ruchach, przy chodzeniu i siedzeniu nie boli.
Ile to może jeszcze trwać, czy da się tą kontuzję jakoś załagodzić tj. skrócić czas jej trwania? Czasem smaruję to miejsce maścią.
Proszę o odpowiedzi ! Piłka nożna czeka, muszę na w-f'ie popykać, pomóżcie koledzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 264 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 963
To na 100% zwykłe nadwyręzenie miesnia , smaruj to mascia 3 razy dziennie a nie jak to napisałes "czasem" proponuje tez owinac bolace miejsce opaska elastyczna :) pozdro .. to nic powaznego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Witam!

Mam pytanie - podczas uderzania w worek (miekki czy twardy) boli mnie kosc (srodkowy klykiec)
Objawia sie to tylko przy uderzeniach.
Czy ktos moglby poradzic jak to wyleczyc?
To chyba tylko stluczenie, jednak wyjatkowo upierdliwe.

Dziekuje z gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
Wczoraj na treningu na hali nie fortunnie wykroczyłem zgiętą nogą do piłki i coś chrupło mi w kolanie... Zszedłem z boiska poleżałem trochę... Z początku nawet nie puchło tak dużo. Zaszedłem do domu i bolało mnie lewe kolano z prawej strony(czyli od srodka) i za kolanem zrobiła mi się bulka na ścięgnie i nie mogę wyprostować nogi a zginać mogę ją tylko do pewnego momentu. Cała sytuacja miała miejsce wczoraj a dzisiaj trochę mi spuchło;/... Miałem już zwichnięte kolano a jakiś rok temu... Nie wiecie co to może być?? I co z tym robić? Do lekarza zapewne się wybiorę

Z góry THX za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
Ponawiam pytanie... Kontuzja jest swieza a nie wiem co robic...;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Byc moze uszkodzenie lakotki, byc moze zerwanie krzyzowego przedniego. Trudno powiedziec. USG kolana powinno rozwiac wszelkie watpliwosci. Jak najszybciej do lekarza.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
A jak myslisz?? Będzie jakas operacja? czy moze gips, szyna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
To zalezy co bedzie na USG, znajac polskie szpitale bedzie pewnie RTG i szyna
"typowo". Bo oczywiscie powiedza ze na rentgenie nic nie wyszlo wiec po co robic USG. Uraz ktory miales dotyczy tkanek miekkich wiezadel a to nie wychodzi na zdjeciu rentgenowskim. Domagaj sie pelnej diagnostyki i niech Ci powiedza dokladnie co Ci jest i na jakiej podstawie to stwierdzili

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja :/

Następny temat

Problem z głową, pomocy

WHEY premium