SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WSZELAKIE KONTUZJE - już nie tylko TU

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
słuchaj lekarz prawie zawsze daje najpierw skierowanie na rtg, jesli cos wykarze to uzna ze to tego przyczyna i nie zleca dodatkowych badan bo szkoda kasy. a jesli nic nie wyjdzie i pacjent nie ustepuje to wtedy laskawie cos przepisze.

a usg ma tą zalete ze mozna zbadac prawidłowy zakres ruchu, zobaczyc więzadła i sciegna, sprawdzic czy nie ma stanu zapalnego, zobaczyc panewke w okreslonej pozycji itd. usg ma w tym momencie pole do popisu ktorego inne badania nie mają.

ale co boli, miesnie, okolice stawu, czy co ?

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-06-22 14:05:41

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
nie jestem w stanie stwierdzic co mnie boli w tym stawie, to smieszne ale nie jestem w stanie tego stwierdzic, nie wiem czy to wiezadlo, czy to rzepka, czy stan zapalny, nie wiem po prostu boli mnie w sumie przy okreslonych ruchach, najgorzej jest własciwie przy rowerze, mniej przy bieganiu, ale wlasnie wnerwia mnie to ze nie moge ukucnąć mając ta lewa noge z przodu lub z tyłu bo bol jest taki jakby mi ktos noz w kolano wbijal, nie mam zadnego obrzeku ( w jeden dzien jakby tylko cos tam bylo nie tak, ale tylko w jeden dzien i niezbyt duzy ten obrzek), nie bylo zadnego uderzenia w to kolano, nie utykam jak chodze ale jak jest jeden z gorszych dni to boli mnie podczas prostowania przy chodzeniu. Jakbym miala go umiejscowic to jedyne co moge powiedziec ze raczej jest to bardziej z przodu, ale w srodku
W sumie to stara sprawa, olewalam ja, ale boję sie ze mi cos strzeli jak będę na obozie sportowym. Jade pod koniec lipca niby dopiero ale teraz mam same egzaminy i szczerze mówiac nawet nie wiem kiedy na to rtg pojade wiec do czasu obozu raczej nic sie nie dowiem i bede sie modlic zeby wszystko było ok teoretycznie powino, bo wiem ze bedziemy tam najwiecej biegac i plywac, chociaz wybrałam sobie tenis ziemny jako dodatkowa "atrakcje" wiec nie wiem jak to bedzie jak przyjdzie mi odbic niska piłke majac ugiete lewe kolano i z przodu bez sensu tez ze jestem leworeczna, w sumie lewonozna tez, ta noge mam silniejsza wiec przy jakis ruchach ona zawsze odgrywa wieksza role i trudno mi sie przestawic
P.S. jedyne czego jestem pewna to to, ze to nie jest miesien

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-06-22 16:15:52

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4416 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
USG.
bo można zobaczyć również tkanki miękkie, czego w rtg nie uświadczysz.

ale rtg na początek prawie zawsze się robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
no wiec własnie on tez tak mówil mi to w sumie... to stara sprawa, prawie jestem zdania ze jakby miało cos byc to dawno by bylo

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 361
Mam mianowity problem... - Ponad 3 tyg temu na zawodach judo niefortunnie wyladowalem po rzucie na kolanie ,chwile po uderzeniu zrobila mi sie mala twarda golka na rzepce ,lekarz obejrzal powiedzial ,ze wszystko o.k. bo rzepka ,gdy nia poruszalem na rozluznionych miesniach mnie nie bolala. Po zimnych okladach ,golka zniknela. praktycznie na 2gi dzien po tym zdarzeniu dalej juz trenowalem ,troche na poczatku bolalo ,ale z czasem bylo coraz lepiej (trenuje tez tajski box wiec obijam troche kolana choc puki co staram sie to zminimalizowac) teraz praktycznie mi nie przeszkadza w cwiczeniach ,ale nadal czuje bol ,szczegolnie przy bardzo mocnym zginaniu i rozciaganiu uda, wyczowam na rzepce mala golke i ponad rzepka pomiedzy dolna czescia miesni uda. Nie szedlem z tym do lekarza bo nie stanowi to dla mnie zbyt duzego problemu poza tym ,ze jednak nadal miejscami boli (jest to bol - zbicia przynajmniej tak go moge porownac) smaruje fastum gelem , probowalem tez rozne rozgrzewajace masci no i zimne oklady. Pisze po ponad 3 tyg w zasadzie miesiac to chyba dosc sporo no i niepokoja mnie te golki.
Czekam na odpowiedz z gory dziekuje. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2
Witam. 21 czerwca grałem z kolegami w piłkę. W pewnym momencie gdy mijałem jednego z rywali on nadepnął mi na stopę, a ja odruchowo odskoczyłem i upadłem. Po jakiejś minucie minął mi ból po nadepnięciu na lewą stopę i wtedy poczułem, że boli mnie prawe kolano. Przerwałem grę, ponieważ się przestraszyłem. Odpoczywam tydzień, a kolano dalej boli. Na początku tylko przy wyprostowaniu nogi i mocnym napięciu mięśni (w tej pozycji) ale teraz mam stały lekki ból ale przy wyproście nogi osłabł (prawie go nie odczuwam). Dzisiaj, jak wracałem z miasta bolało mnie pod kolanem:/. Obawiam się o nogę, ponieważ trenuję piłkę nożną i sprawność jest dla mnie niesamowicie ważna. PROSZĘ O JAKĄŚ RADĘ... Co mam robić i co to może być? Dodam, że mam 15 lat. Z góry dziękuję:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57
jedno proste pytanie: ile trwa rekowalescencja nadwyrezonego, wyeksploatowanego miesnia (miesien klatki wiekszy)??

necropol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Necropol, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zależy od Twojego organizmu, stopnia naciągnięcia, itd.
To może byćź różne, od kilku dni do kilku tygodniu. Jeszcze zależy, co rozumiesz przez pełną rekonwalescencję - że w ogóle zupełnie przestanie boleć i powrót do normalnej sprawności, czy ogólne opanowanie sytuacji.
Przeciążenie regeneruje się znacznie szybciej niż naciągnięcie.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57
Jeanette_ przez pelna rekowalescencje rozumiem powrot do treningow bez obawy nawrotu kontuzji przy mocnym treningu. lekarz chirurg powiedzial minimum 6 tygodni, minelo tyle i bolu juz nie ma od dawna, ale jesli wejde nawet pod sam gryf wtedy czuje lekki bol czy tez takie dziwne uczucie. w sumie racja, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, kazdy organizm jest inny.

necropol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
To jeszcze dodam, że nawet jeśli już kontuzję zaleczysz, i nie czujesz już bólu, to i tak i tak to miejsce jest nadal słabsze i bardziej podatne na urazy, więc trzeba być naprawdę bardzo czujnym.
Ponadto jeśli masz kontuzję i mimo to ćwiczysz, lub też dość szybko wracasz do swojej aktywnosci fizycznej, lub w ogóle nawet to, że jesteś aktywniejszy od przeciętnego człowieka sprawia, że wszystkie takie rzeczy dłużej się goją, niż gdybyś nic nie robił, tylko siedział za biurkiem.

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja :/

Następny temat

Problem z głową, pomocy

WHEY premium