SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Dieta" 16-latka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Witam wszystkich

Ze względu że mam 16 lat nie moge sobie pozwolić na jakąś ścisłą diete ale chciałbym żebyście mi doradzili co powinienem jeść a czego nie.

1.Śniadanie- do przygotowania mam około 10-15 min. zwykle jem chleb z serem lub szynką. Tu sie pojawia moje pytanie: jaki chleb, ser, szynke jeść najlepiej i w jakich ilościach? Może dołozyć jeszcze inne produkty do tego?

2.Obiad- jem to co mama przygotuje jakaś zupa i drugie danie. Czy tutaj mam coś ograniczyć np. ilość spożywanych ziemniaków czy cuś takiego??

3.Kolacja- Co najlepiej jeść na kolacje??

4.Cztery dni w tyg. chodze na siłownie zwykle po szkole przychodze do domu 15-20 min jem obiad i mykam na siłke. Czytałem troche na forum, że należy jeść 2h przed siłką. I teraz: czy obiad przed siłką sobie odpuścić i zjeść dopiero po?, Co zjeść przed i po siłowni żeby był jak najlepszy efekt?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Dobra więc tak powiedzcie mi tylko co jest najlepiej zjeść przed treningiem:

1.Płatki owsiane z mlekiem
2.Twaróg + banan
3.Obiad (zupa albo jakieś drugie danie)
4.Omlet(z jakimiś dodatkami)
5.Jajecznica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
5-6 mniejszych posiłków na śniadanie płatki, ogranicz pieczywo ewentualnie ciemne, szynka lepsza:) Obiad definitywnie 1 danie, dwa dania na pewno przekroczą wartość kaloryczna która Twój organizm bedzie mógł przyswoić. Na posiłki pomiedzy głównymi daniami jedz coś małego, jakaś kanapka, albo jabłko (nawet 2-3) ogranicz gazowane napoje, na kolacje łatwo strawne rzeczy. Więcej białka ogranicz weglowodany. Przed siłką dostarcz białko i po siłowni też, zapobiegnie spadką mięśnia. To tak ogólnie CI napisałem bo lece spać, a pewnie eksperci wiedza lepiej odemnie. :) powodzenia. btw, ja np chodze do dietetyka (w mojej przychodni jest osoba która ma przeszkolenie w tym temacie) i pani dr. daje mi dobre i sensowne rady. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Dzięki wam bardzo jeszcze troche doczytałem i mniej więcej wiem co i jakAle mam pytanie:
Czy jakieś 20 min przed treningiem moge zjeść jedno daniowy obiad?
W związku z tym, że przed jak i po treningu mam jeść białko to wraz z jakimi produktami je najlepiej dostarczać??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja bym nie chciał stanąć na linii strzału kogoś, kto 20 minut przed treningiem najadł się kaszy i mięsa z cebulą
Przedtreningowy powinieneś zjeść około godziny przed treningiem. Oba posiłki okołotreningowe powinny być węglowodanowo-białkowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
heh OK tylko, że ja mam jakieś 20 min przed treningiem żeby coś zjeść i nie wiem co najlepiej;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1039 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15123
chudy ser bialy i banan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
A czego dostarcza mi banan?(moge go czymś zamienić?)

W takim razie obiad mam zjeść po treninguDołożyć jakieś produkty do niego czy jedno danie mi w zupełności wystarczy? a potem jeszcze przed kolacją zjem jakieś jabłko albo twaróg czy coś takiego;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 290 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 588
a nie możesz sobie brać np. banana do szkoły i okolo 1,5 godziny przed treningiem go zjeść?????????

Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Nie no niby moge:D Ale wgl to co ten banan daje??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Banan dostarcza Ci cukry proste i nie jest dobrym pomysłem jedzenie go przed treningiem. Przed treningiem masz zjeść porządny posiłek z węglowodanami złożonymi i białkiem. Nie możesz na tą siłownię pójść pół godzinki później?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie 13 latka

Następny temat

Dietka do oceny

WHEY premium