SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zgaga na diecie ketogenicznej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
Cześć.
Otóż mam problem - potężną zgagę na keto. Jestem już tydzień na tej diecie - czyli w teorii nadal adaptacja (wszystkie makro liczę oraz ważę zjadane produkty) oraz paski do badania w moczu pokazują około 8 mmol/L ketonów. Glukoza wykazuje test negatywny. Będąc na tej diecie myślałem, że nie będę mieć problemu ze zgagą, lecz problem jest i coraz bardziej się nasila.
Co robić w takim przypadku? Dodać coś do diety? Ująć? Jem głównie rzeczy polecane przez OlęCHF (są tam też przepisy i co i jak odnośnie adaptacji) i na początku (pierwsze 4 dni) nie było żadnego problemu. Dopiero potem ten problem się pojawił.
Dodam, że jem o regularnych porach i tak, żeby nie chodzić głodnym (czyli wszystko prawidłowo).
Mam nadzieję, że znajdzie się dobra duszyczka, która udzieli mi jakichś porad, bo nie zdzierżę dłużej tej zgagi. Nawet po przebudzeniu występuje oraz po posiłkach. Pozdrawiam i z góry.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1
Na trądzik spróbuj odstawić kazeinę, tj odżywki białkowe z mleka, i wszystkie produkty nabiałowe które nie mają mniej niż 25-30g tłuszczu na 100g. Plus l suplementacja omegą lub olejem z wiesiołka. U mnie po 2 miesiacavh gładka buzia, a jak wypije coś na mleku albo zjem taniego lody śmietankowego od razu w ciągu 3 dni mam wysyp na buzi :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jest to dieta wysoce niezbilansowana, i nie ma żadnej przewagi nad dietą konwencjonalną.
Jeśli miałeś wcześniej zgagę to trzeba to zdiagnozować, zrobić odpowiednie badania
Dieta - szczególnie tak restrykcyjna raczej nie pomoże, a właśnie może nasilić objawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej nie miałem zgagi wcale (wyjątkiem są sytuacje, że człowiek najadł się jak przysłowiowa świnia). Po analizie i zbieraniu różnych danych doszły mnie słuchy, że właśnie przy diecie ketogenicznej nie powinno być zgagi, stąd ciekawi mnie ten fenomen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
W ramach zastępstwa diety ketogenicznej - jaka dieta będzie w porządku na zrzucenie tłuszczu z brzucha oraz twarzy oraz poprawa stanu skóry (trądzik)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Ile jesz posiłków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
popuri
Jest to dieta wysoce niezbilansowana, i nie ma żadnej przewagi nad dietą konwencjonalną.
Jeśli miałeś wcześniej zgagę to trzeba to zdiagnozować, zrobić odpowiednie badania
Dieta - szczególnie tak restrykcyjna raczej nie pomoże, a właśnie może nasilić objawy


Dobrze ułożona dieta ketogeniczna jest zbilansowana pod każdym względem
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
GrK
Ile jesz posiłków?

Jem 2-3 posiłki dziennie, bo tłuszcze wyjątkowo mocno zapychają. Śniadanie, obiad i kolację. Mniej więcej w tych samych porach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 280 Wiek 39 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 10662
Eliminuj kolejno produkty, które wprowadziles wraz z Keto, a wcześniej ich nie spozywales, lub nie w takiej ilości. Przy wprowadzeniu tak restrykcyjnej diety, wiele schorzeń może dać znać o sobie, taka zgaga, czyli refluks żołądka ma wiele przyczyn.

Umysł...duch i ciało.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
Gdyby tak wszystko wyeliminować, to wyjdzie, że nic nie będę mógł zjeść :p Nie wiem, czy problem nie leży po stronie żołądka - a dokładnie kwasu, który wszystko trawi. Znajomy, który jest na keto rzucił pomysł, żebym był ocet jabłkowy, wodę z ogórków lub sok z kapusty kiszonej, po to, aby kwas w żołądku wspomóc w trawieniu tłuszczu oraz ogólnie treści pokarmowej. Może to jest rozwiązanie. A jeśli pominąć dietę ketogeniczną? Jaka dieta byłaby dobra na zlikwidowanie trądziku oraz spowodowanie zejścia tłuszczu z brzucha?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Zgaga to efekt uboczny przestawiania się na energię pozyskiwana z cial ketonowych i niektórzy jej doświadczają. Wszystko powinno minąć z czasem. Masz dwie opcje. Albo rzucasz dietę w cholerę i jesz inaczej albo spróbuj jeszcze wytrzymać tydzień/ 2 tygodnie i wtedy podejmij decyzję. Na początku diety organizm produkuje duże ilości acetonu I stąd możliwa zgaga i inne dolegliwości Ale one przechodzą po czasie. Ja takich efektów nie doświadczyłem.

Myślę, że jak odstawisz cukier to trądzik też zacznie znikać A jeżeli chodzi o boczki to nic innego niż redukcja Ci nie pomoże, niezależnie na jakiej diecie będziesz

Ketoza to nie magia i nie sprawi że znikną boczki. Jak na każdej diecie potrzebny jest deficyt kaloryczny. Ketogenikom łatwiej schudnąć ponieważ organizm chętniej i efektywniej sięga po zmagazynowany tłuszcz ale bez deficytu tłuszcz sam się nie spali


Zmieniony przez - GrK w dniu 2019-11-12 22:57:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29
Dobrze. Dziękuję za odpowiedź. Właśnie skonsultowałem się z kolegą, który nie wytrwał niestety na keto, ale mówił, żebym dorzucił ogórki kiszone lub kapustę kiszoną i mniej tłuszczy spożywał, to przestanie palić rurę :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalorie w DT i DNT

Następny temat

Problem z śniadaniami :(

WHEY premium