SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tycie na diecie ketogenicznej ...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
Witam
Ostatnio dowiedziałem się o diecie, gdzie procent spożywanych węgli nie przekracza 15%,wyczytałem że jest dosyć efektywna, więc zacząłem ją stosować i na początku schudłem ok 2kg ze stosunkiem kcal mniej więcej 40% Białka, 50% tłuszczu i 10% weglowodanów.
Z czasem doczytałem taki fakt,że W diecie ketogenicznej suma spożywanych tłuszczy powinna być kluczowa i stanowić ok. conajmniej 80% a białka wraz z węglowodanami pozostałe 20% , więc przebudowałem diete i odciąłem ilość spożywanego białka na rzecz tłuszczy, w celu wejścia w stan tzw:"ketozy". Okazało się,że po krótkim czasie moja waga staneła, a po czasie wręcz zauważyłem lekkie przybycie na wadze, co moim zdaniem jest wręcz absurdalne, bo jak to jest możliwe że na tak restrykcyjnej diecie jaka jest dieta ketogeniczna można wychwycić zastój w redukcji?. Wychodzi na to, że przybycie wagi zpowodowany jest zwiększeniem ilości tłuszczy , bo jak spożywałem troche więcej białka a mniej tłuszczy(przy takim samym nakładzie wysiłku), Waga przynajmniej w jakimś stopniu zmniejszała się...
Waże aktualnie 75kg przy wzroście 171,a wyglądam troszke jak gruszka więc poradzcie czym może być spowodowany zastój na diecie ketogenicznej .. :p
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699812
Witam, jak długo jestes na tej diecie. Ile wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, ile kalorii zjadałeś na diecie przed modyfikacją a ile teraz?wstaw diete do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
na diecie przed modyfikacją jadłem ok. 1600 kcal, mój jadłospis był bogatszy w białko, w stosunku do tłuszczy i wyglądał mniej więcej tak:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699812
Czyli Głodówka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
SORY NIE NAPISAŁEM DO KONCA :P, na diecie przed modyfikacją jadłem ok. 1600 kcal, mój jadłospis był bogatszy w białko, w stosunku do tłuszczy i wyglądał mniej więcej tak:
Śniadanie: 3 jajka sadzone bez tłuszczu 200g, pomidor cały 150g.
II Śniadanie: twarożek wiejski200g,2 plastry sera
obiad: pierś z kurczaka ok.200g w przyprawach z sosem, mix sałatek z roszponką 100g, Korniszony 100g
podwieczorek:śledzik w śmietanie 100g
kolacja:tuńczyk w sosie własnym 180g
wychodziło ok.165g białka , 30g węglowodanów i 85 g tłuszczu
po modyfikacji jadłem podobnie tylko że jajecznica była okrapiana oliwą z oliwek, i zamiast tuńczyków próbowałem jeśc takie rzeczy jak kiełbasa czy parówki wieprzowe:
przykład
śniadanie:
jajko sadzone 130g z bekonem 30g i z pomidorkiem, do tego troche oliwy z oliwek
II śniadanie: twarożek z jogurtem i orzechami włoskimi 20g
obiad:Karczek w sosie 120g z brokułami gotowanymi 250g i poszatkowaną zieleniną
kolacja: kawałek kiełbasy 50g z majonezem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
Po modyfikacji jadłospis był stosunkowo bogatszy w tłuszcze niż w białko,na co kieruje dieta ketogeniczna, jednak z redukcją na tej diecie która trwała ok 1,5 tyg było lekko mówiąc słabo ;p, więc narazie przymierzam się z powrotem do pierwszego wyjścia, bo chyba to najlepsze wyjście skoro widocznie tłuszcz jest winowajcą ..., no chyba że to z innego powodu ??.. w sumie sam niewiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68540
W kiełbasie i parówkach jest malusio wartościowego białka... Nie sugeruj się napisami na opakowaniu, bo tam jest sporo kolagenu, glutenu, białka sojowego - a niedużo pełnowartościowego białka z mięsa, które zasiliłoby Twój organizm.
Kolagen, gluten itp. podbijają sztucznie zawartość białka w tabelce ze składem takich wyrobów, natomiast są to białka niepełnowartościowe, nie zawierają wszystkich ważnych aminokwasów do budowy naszych własnych białek w organizmie. Ilość białka z przeciętnej kiełbasy możesz spokojnie podzielić przez 3 i tylko tyle ma wartość...
Nie liczę już chemii, która tam jest i zatruwa organizm...

Dieta wygląda tragicznie; tak produkty, jak i kaloryczność, wypełnij dokładną ankietę ze swoimi danymi i szybko myśl nad zmianami, bo się prędzej rozchorujesz, niż schudniesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
W takim razie, jakie produkty tłuszczowe powinienem jeść jeżeli chodzi o Diete Ketogeniczną?


Zmieniony przez - oski990 w dniu 2016-09-25 15:14:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68540
Takie same, jak w każdej zdrowej diecie, tzn. bazujesz na mało przetworzonym jedzeniu:
mięsie, jajach, rybach, zdrowych źródłach tłuszczy, mało przetworzonych warzywach (ze względu na błonnik są ważne), surowe niesolone orzechy, migdały itp.
Musisz doczytać; w dwóch słowach nie da rady tego streścić:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

Po drugie: wszystko jedno, jaka to będzie dieta, ale należy uważać, by nie zestresować organizmu zbyt małą ilością i złą jakością jedzenia, bo wtedy się "buntuje", wchodzi w tryb oszczędzania energii i nastawia na gromadzenie tłuszczu, zamiast spalania go.
Żadne drastyczne głodówki nie pomagają chudnąć ! Grożą tylko problemami z tarczycą, hormonami...

Ja bym Ci proponowała w ogóle najpierw spróbować schudnąć na dobrej diecie zbilansowanej - w większości przypadków to w zupełności wystarczające i bezpieczniejsze rozwiązanie. Do ketogenicznej nie każdemu przychodzi łatwo się przystosować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
Masz racje, co do Zbilansowanej diety, na takowej udało mi się schudnąć z pierwszego balastu przy odpowiednim ruchu i wysiłku, co poprawiło mi samopoczucie, z czasem jednak wiadomo , że szło co raz wolniej , więc z ciekawości na to jak zareaguje mój organizm stosunkowo odstawiałem spożywanie węglowodanów, co skutkowało sukcesywnie kolejnym ubytkiem wagi, i nie miałem żadnych dotąd problemów z Nastrojem,Samopoczuciem,Zdrowiem itp,potem z kolei natknąłem się w internecie na taką dietę jaką jest dieta ketogeniczna, i z racji tego, iż mój organizm nie specjalnie się przejął tym, że tak skrupulatnie odcinałem węglowodany(co mnie cieszy), aż do wartości ok. 10% w stosunku do reszty makroskładników,więc chciałem "Spróbować" bynajmniej jak mój organizm zareaguje na zwiększoną podaż tłuszczy ( przy takiej samej ilości węglowodanów) właśnie w diecie ketogenicznej.Po dniach zorientowałem się,że zwiększenie ilości tłuszczów z powodowało zatrzymanie wagi, a w konsekwencji jego wzrost...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 154
Więc w sumie wychodzi na to, że lepiej sobie radze w diecie w ze zbilansowaną ilością białka i tłuszczy i ograniczonej ilośći węglowodanów , niż w diecie gdzie pierwsze skrzypce grają właśnie tłuszcze.No cóż chyba jednak powróce to wcześniejszej koncepcji Diety
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko w leszczu

Następny temat

Dieta na czystą masę mięśniową 67,5 kg.

WHEY premium