SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerowy bilans kaloryczny - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
Cześć i czołem. W przyszłym miesiącu będę kończył mase i planuje przejść na mniej więcej zero kaloryczne w celu utrzymania masy mięśniowej. Pytanie tyczy się tego czy trenując raz w tygodniu uda mi się zachować dotychczasową wypracowaną masę. Trenował bym wtedy planem fbw z tym że raz w tygodniu. Nie jestem typową osobą początkującą a coś bardziej na pograniczu osoby początkującej a sredniozaawansowanej

Aktualnie trenuję planem ppl

Push 1
Wl 3x8
Wyciskanie hantli skos dodatni 3x10
Landmine press 3x10
Wznosy bokiem wyciąg 3x12
Wyciskanie francuskie siedząc wyciąg 3x10

Pull 1
Podciąganie podchwyt 4x6
Przyciąganie uchwytu wyciągu dolnego jednorącz 4x10
Wznosy w opadzie 3x15
Uginanie o kolano (bicek) 3x10
Przedramię uginanie podchwyt 3x15
Deska

Legs
Wyprosty jednonóż na prasie jednonóż 4x10
Przysiady 4x8
Wykroki 4x10
Uginanie nóg na prasie (2głowe) 4x10
Wspięcia na palce 4x10

Push 2
Wyciskanie hantli leżąc 3x10
Rozpietki skos dodatni 3x10
Wyciskanie hantli siedząc 3x8
Wznosy bokiem 3x10
Wyciskanie francuskie hantli leżąc 3x10

Pull 2
Mc 4x6
Wiosło hantla 4x10
Przyciąganie uchwytu wyciągu górnego 4x10
Powell raise 3x15
Bicek na wyciagu dolnym (głowa długa) nie pamiętam jak nazywało się to ćwiczenie 3x10
Allachy 3x10



Zmieniony przez - Młody Adonis w dniu 2024-03-19 17:32:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Z tego co wpisałeś wynika, że aktualnie trenujesz 5 razy w tygodniu, a chcesz zmienić na 1 dzień treningowy.
Wydaje mi się, że częstotliwość treningu raz w tygodniu może być nie co za mała.

Choć to tak na prawdę zależy czy możesz coś jeszcze w ilości treningów zmienić. Bo ja bym dał co najmniej 2 treningi siłowe w tygodniu w formule fbw. Wówczas pobudzenie do pracy jest częstsze i większe możliwości dla utrzymania tego co wypracowałeś.

Natomiast jeśli jeden dzień w tygodniu wchodzi tylko w grę to tutaj bym się skupił na kilku podstawowych ćwiczeniach i dużej intensywności treningowej.
W przypadku tak rzadkiego treningu można tutaj dochodzić do upadku mięśniowego. Masę mięśniową zbudowana naturalnie i w dłuższym okresie czasu łatwiej jest utrzymać, ale to nie zmienia faktu, że na podtrzymanie niezbędny jest trening siłowy, a u Ciebie zmniejszenie ilości treningów w tygodniu jest drastyczne.

Osobiście też mi się czasem zdarza mieć okresy tylko podtrzymania i te dwa treningi w tygodniu muszę mieć. Jeden to za mało i czuję, że siła spada i masa mięśniowa też.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-03-25 12:25:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić tego, czy zachowasz obecną sylwetkę, czy też możliwości wysiłkowe, przechodząc z pięciu na jeden trening siłowy w tygodniu. Przede wszystkim kwestia tego, jak długo będzie to trwało. Im dłużej, tym spadki siły i mięśni będą większe. Jest to dość oczywiste. Jak dobrze rozumiem, będzie to miesiąc czasu? Być może przez ten okres nie będą to aż takie duże spadki. Ważne będzie również to, jak będzie wyglądała Twoja dieta przez ten okres. Im więcej odpuścisz, tym będzie gorzej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 1 rok Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1144
domer
Niestety, ale nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić tego, czy zachowasz obecną sylwetkę, czy też możliwości wysiłkowe, przechodząc z pięciu na jeden trening siłowy w tygodniu. Przede wszystkim kwestia tego, jak długo będzie to trwało. Im dłużej, tym spadki siły i mięśni będą większe. Jest to dość oczywiste. Jak dobrze rozumiem, będzie to miesiąc czasu? Być może przez ten okres nie będą to aż takie duże spadki. Ważne będzie również to, jak będzie wyglądała Twoja dieta przez ten okres. Im więcej odpuścisz, tym będzie gorzej.


Za niecały miesiąc muszę odstawić treningi z tego względu że zaczynam remont i nie będę miał czasu aby ćwiczyć jak do tej pory 5xtyg. Okres w ktorym będę ćwiczyć 1-2xtyg potrwa pewnie dość sporo. Oczywiście nie liczę na to że uda mi się utrzymać w 100% masę i siłę ale przynajmniej w większości. Raz w tygodniu uda mi się poświęcić czas na trening ale 2 razy może być problem.


Zmieniony przez - Młody Adonis w dniu 2024-03-28 16:51:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull - ocena

Następny temat

Obręcz barkowa - ćwiczenia

WHEY premium