SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój, zwiększanie wagi a objętość mięśni - prośba o poradę.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4
Witam, może wstępnie parametry:
20 lat, 180cm wzrostu, 83kg wagi (tak, tak, BMI właśnie przekroczyło mi 25.5), budowa ciała najgorsza z możliwych jeśli chodzi o przyrosty masy i wypracowywanie czegokolwiek.

Od dwóch miesięcy (o ile wcześniej przyrosty miałem naprawdę dobre) mam spory zastój jeśli chodzi o objętość mięśni - a na tym zależy mi najbardziej, żeby tą czterdziestkę w łapie powiedzmy mieć, a tak to stoję na 37.5 i nic nie idzie dalej (wcześniej szło jak już mówiłem)

Pierwsze pytanie, czy to wiąże się z tyciem wagowo, jeżeli powoli przechodzę granicę nadwagi, czy da radę "rosnąć" nie zwiększając drastycznie wagi? Przy czym dietę miałem tylko taką, że jadłem ile się da, no i z odżywek tylko raz białko olimpa, raz kreatyna.

No i dwa, czy możecie doradzić mi jakieś suplementy, żeby coś ruszyć, albo jak inaczej coś z tym zrobić, żeby urosnąć objętościowo a nie wagowo?

Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 83

Wzrost: 180

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: około roku

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): profesjonalna siłownia

Dieta: brak - "jem ile wlezie"

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: przez rok było tego 2kg białka olimp oraz green magnitude jabłczan kreatyny
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1825
1. da się rosnąć bez znacznego zwiększenia masy tłuszczowej, bo wiadomo waga będzie iść ale to będą mięśnie. no a poza tym to dieta to podstawa albo chociaż skorzystaj z 10 wskazówek żywieniowych
2.suplementy... to wszystko zależy od diety(zależy czego będziesz miał niedobór)
a tak na poza tym to trening napisz i kiedy ostatnio zmieniałeś trening?
Pozdro Jeż

jeśli pomogłem to sog
jeśli nie to nic
jeśli zaszkodziłem to ban ;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4
Trening zmieniłem około trzech tygodni temu (tzn wyodrębniłęm plecy i barki jako osobny dzień) , ale robię tak:
trzy razy w tygodniu:

zawsze 8 powtórzeń w serii

dzień 1: barki 10 serii (4 czymś i 6 czymś innym - zmieniam pomiedzy hantle, gryf, na atlasie) + plecy 8 serii gry/hantle/wyciąg
dzień 2: biceps 12 serii (po 4 czymś innym) np. hantle/wyciąg/gryf + przedramię 8 serii wyciąg/hantelek
dzień 3: klatka 12-16 serii po 4 na czymś innym np. wyciąg/atlas/rozpiętki hantlami/standardowe wyciskanie + triceps 8 serii po 4 na czymś innym wyciąg/hantle

Przerwy robię raczej krótkie pomiędzy powtórzeniami, około 2 minut max.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Bzdury wypisujesz. BMI nie dotyczy osób trenujących.
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862
Trening masz do wymiany, FBW.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4
Ok dzięki, spróbuję w takim razie tego FBW, właśnie zabrałem się za czytanie o tym :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21991
180cm wzrostu, 83kg wagi (tak, tak, BMI właśnie przekroczyło mi 25.5) - typ tropem idąc znakomita większość dłużej ćwiczących powinna mieć zaawansowaną otyłość, a nie spore mięśnie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy ;D

Następny temat

MC, początkujący, a zdrowie

WHEY premium