SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne - obliczenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72958
Zaczynam redukcję i chce pierwszy raz zrobić to z głową. Wpisując w fitatu dane tj.
Praca lekko fizyczna lecz kroków dziennie od 15 do 25000
3-4treningi Week.
95kg wagi, 183cm
Po wpisaniu danych wyszło mi około 3400 kcal. Pytam mądrzejszych kolegów czy na pierwszy rzut oka wydaje się to ok. Rozkład chce zrobić raczej oklepany czyli białko 2g, tłuszcze 1g i węgle reszta na kgmc
Jei mogę coś zrobić lepiej dajcie znać lub jeśli wyliczenia są niepoprawne to chętnie coś skoryguje. Zawsze ćwiczyłem z załapałem i zamiłowaniem ale ścisłe diety nigdy nie miałem. Okresowo jadłem zdrowo ale nie stricte pod siebie. Chcę to zrobić jak należy i przeprowadzić mądrą redukcję, polepszyć wrażliwość insulinową żeby później wejść na mase. Jei komuś się będzie chcialo, dajecie znać czy dobrze kombinuje. Po ustaleniu zapotrzebowania kalorycznego ułożę przykładowy jadlospoc i wrzucę do wglądu.

Zyj,a nie istniej!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie wiemy niestety czy obliczenia zapotrzebowania kalorycznego, które napisałeś są prawidłowe. Aby się tego dowiedzieć, sugeruję użyć dokładnego wzoru. Zapraszam do zapoznania się z nim i po dokonaniu obliczeń wrzuceniu całości tutaj. Zoabczymy jak to wygląda.

https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych--5255

Założenia odnośnie do ilości składników odżywczych wyglądają prawidłowo. 2 gramy białka na kilogram masy ciała, 1 gram tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 631 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72958
Rozumiem. Wrzucę jutro dokłade obliczenia do wglądu wraz z przykładowym dniem jeśli chodzi o aktywność. Dzięki!

Zyj,a nie istniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Hej, będziesz miał chwilę to rozpisz wszystko prawidłowo , wyliczenia zapotzrebowania daj z tego wzoru bo kalkulatory często zawierają granicę błedu https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 

Wypełnij też ankietę i daj przykładowy jadłospis z jednego/ dwóch dni https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  i dobrze by było rozpisac prawidłowo plan treningowy.Mając to wszystko można miec dobry podgląd na sytuacje i coś doradzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
myślę ze ciut sporo tych kalorii, chyba że te 25 tys kroków tak do góry je zawyżyły.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zero kaloryczne

Następny temat

Sylwetka - ocena

WHEY premium