SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZACZYNACIE KOKSOWAĆ, MACIE PROBLEMY - CZYTAĆ!!!

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 84009

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38343
Witam wszystkich,

Panowie postanowiłem napisać posta, który zawierałby podstawowe informacje, zależności, uwagi, wskazówki dotyczące wspomagania sterydami androgeniczno-anabolicznymi. Ten post dedykowany jest głównie osobom, które wchodzą na forum poraz pierwszy i są kompletnie zagubieni - tzn., zamiast przestudiować archiwum walą prosto w dechę z banalnymi pytaniami, na które większość z nas wszystkich nie ma już po prostu siły odpisywać. Do rzeczy.

Po pierwsze to nie jest jakaś instrukcja obsługi, lecz wskazówki na jaki temat powinniście robić research (zdobywać wiedzę na konkretny temat).

Powinniście dowiedzieć się o wiele więcej niż tutaj opiszę - są to jedynie podstawy skąd powinniście zaczynać - aczkolwiek ten post może większości z Was odpowiedzieć na wiele pytań.

Zobaczycie, że jest mnóstwo wiedzy, którą należy zdobyć w celu rozpoczęcia jakiegokolwiek cyklu, nie ma natomiast recepty na skróconą drogę do tego.

Problem #1. Co robić? Masę czy rzeźbę?

Wiele osób uważa, że są w stanie zrobić i to i to w tym samym czasie. Zapomnijcie o tym!!! Jeżeli jesteście gotowi rozpocząć swoją podróż w ciemną stroną powinniście wiedzieć o wszelkich konsekwencjach z tym związanych. A potem wychodzi tak, że pojawia się mnóstwo pytań: Kumpel jest na cyklu tego i tego, zaczynają go sutki swędzieć, co ma robić, albo śwagra wyrzuciło przez kierownik bo był nienawykły!!! No żartuje z tym śwagrem, ale chcę zaznaczyć jak bardzo ważna jest wiedza. Wg. 90% udanego cyklu to dieta. Ktoś powie... pier.d.olisz ja se wezmę anadrol i będzie git - takich ludzi nawet nie zachęcam do zaglądania na forum doping.

Zaczynając po raz pierwszy koksować jedziemy od razu z bulk’erem czyli materiałem na masę mięśniową. Zapomnijcie o cutter’ach na razie bo jak ma 68kg wagi to chyba .... he he ... no nic, nie ważne. Poza tym szkoda kasy na cutter’a. Róbcie cutter’y po tym jak zyskacie nowego mięcha. Jeżeli natomiast uważacie, że konieczne jest zdjęcie tłuszczu zróbcie to naturalnie zanim zajuice’ujecie!

Problem #2. Dieta.

Tutaj popełniamy najwięcej blędów. Starajcie się utrzymawać zdrowe żarcie. Wiele osób boi się, że podczas masowca zdobędzie za dużo tłuszczu (niepotrzebnej masy mięśniowej). To sprawia, że wiele osób się po prostu nie dożywia - nie je wystarczająco dużo i nie widzi tym samym efektów z cyklu. Więcej węgli Panowie to jest normalne, że tkanka z 11% może skoczyć do 18-20% Widzieliście Coleman’a na masie... wiem, że jest to fenomen genetyczny bo niektórzy z nas nie osiągną rzeźby takiej jakiej on ma na masie, ale na masie jest otłuszczony - i to widać. Wiele osób robiąc bulker’a zdaje się ze robią masę a tak naprawdę robią cutter’a. JMO.

Budując masę mięśniową proponuję wysokobiałkową, średnio węglowodanową, nisko tłuszczową dietę. Reguła to 2,2-3,3g białka na kg wagi ciała. Co do węgli podczas żłobienia się, he he to należy spożywac niskie ilości z okresami ładowania aby zapełnić rezerwy glikogenu. Bardzo świetna sprawa. Np. 3 dni nisko, 2dni wysokowęglowodanowe, lub 5 dni nisko, 2 wysoko - do rozpatrzenia indywidualnie co działa na kogo. Musicie mieć dietę już dawno rozpracowaną sięgając po doping. BO najpierw jest trening, dieta a po określonym już stażu - ewentualnie koks. Zróbcie research zanim zaczniecie jakikolwiek cykl. Jeżeli jesteście już w miarę zaawansowanymi użytkownikami SAA powinniście wszystkie te fakty już dawno znać na pamięć! Poza tym musicie znać zapotrzebowanie kaloryczne - musicie wiedzieć ile kalorii potrzebujecie, żeby na przykład osiągnąć tyle i tyle kilogramów przez taki i taki czas. Czytajcie dużo działu odżywianie - ja wiem, że się nie chce i że najlepiej przyjść i władować strzykawkę w dupę i po kłopocie... mylne myślenie - to prawda niektórzy i tak robią a może większość??? Acha, bardzo ważna rzecz - zapewnijcie sobie kompleks witamin i minerałów a już koniecznie z dietą niskotłuszczową!

Problem #3. He he no właśnie. The gear.

Jest wiele dobrych i tak samo wiele złych dróg aby działac z koksami. Nie ma żadnej magicznej formuły na cykl, ale są pewne zależności między środkami, których należy się trzymać i to mocno! Wiele z Was może mieć zastrzeżenia co do tekstu opisanego poniżej ale spróbujmy... tak czy inaczej...

Uważam, że najlepszym startem z koksem jest cykl tylko i wyłącznie z testosteronu. I to jest OK. Tak powinno być. Myślę, że rezultaty które otrzymacie będą satysfakcjonujące. Niektórzy uważają, że nie jest to odpowiednie, ale cóż. Przynajmniej będziecie wiedzieli czy jesteście podatni na ginekomastię i jak Wasz organizm reaguje. Najczęstszą kombinacją jest po prostu mix teścia z Decą. I tak też można zacząć, tylko, że nie będziecie wiedzieli czy przypadkowe gyno pojawiło się od Deci czy od Testosteronu. Żeby uniknąć paskudnego gyno progesteronowego zamienia się Decę na EQ - jeszcze do wczoraj byłem wielkim zwolennikiem i nie zamieniłbym tego na Decę, he he ale jak się dowiedziałem o właściwościach teratogennych to ...... załamałem się!!! CO gyno progesteronowego, nie jestem lekarzem specjalistą, tylko zwykłym czytelnikiem więc podobno Deca podnosi poziom prolaktyn co powoduje gyno (niektórzy twierdzą coś przeciwnego) a prawdą jest, że do wytworzenia gyno potrzebne są estrogeny to jednak Nolvadex z Decą ma się ni jak... Podobno Arimidex jest cudem które zapobiega powstawanie konwersji do progesteronów - tutaj mogłem palnąć gafę, sorki jeżeli tak się stało. Progo nie występuje w naszych męskich ciałach (zakładam, że kobiet nie ma w dziale dopingu, he he), więc zażywając Decę powstaje ono w skutek jeszcze dla mnie niejasny do końca - a jeśli chodzi o meritum to po prostu bromokryptyna musi być 1,25mg rano i tyleż samo wieczorem - czyli 2,5 mg dziennie do zwalczania prolaktyny. Dla innych dobrze natomiast robi vitamina B6 200-400mg dziennie.

Problem #4 Metanabol i inne orale.

Tutaj do Was meciarze i inni anapolonowce, he he

Wiem, że wiele z Was chciałoby dodać do pierwszego cyklu. Ale z doświadczenia wielu zaawnsowanych osób mogę stwierdzić, że nie jest to dobrym rozwiązaniem. Side’y są po prostu za wysokie. Niektórzy skręcają się na łóżku od bólów wątroby, inni mają sraczkę po 1 tablecie metki, inni usypiają na zajęciach, w pracy powodują zmulenie lub też nadmierna pompka w plecach co uniemożliwia trening - wiem co mówię sam miałem z tym problemy tylko po treningu, nie mogłem na fotelu wysiedzieć tak mnie rypało w plecach. Używajcie orali dopiero jak będziecie wiedzieli jak działają na Was wszystkie strzały. O hepatotoksyczności na wątrobę chyba nie muszę pisać.
Problem #5 Dawki.

Sugerowałbym dawki testosteronu około 500mg. I założę, się że niektórzy przyczepią się, że to zaaaaa wysoko i dawka 200-300mg jest wystarczającą. Może dla niektórych!!! Wiem napewno, że niebyłoby to zbyt wysoko. Osobiście używałem kiedyś, dawno np. 750mg teścia i do tego 50-60mg Dbolu i nic mi nie było. Oczywiście to nie znaczy, że Wam może nic nie być, każdy z nas jest inny, należy koniecznie wziąść to pod uwagę. 500mg jest ni jak zawyżone. Dlaczego? 500mg tygodniowo samego Enanthate’u to tylko 500mg anabolików, a 300mg teścia 200mg Deci to też jest 500mg anabolików. Więc dlaczego 500mg teścia miałoby być za wysokie a Teść z Decą nie? Hmmm tak poza tym 300 testy i 200 Deci to też nie jest wystarczająco. Efekt anaboliczny Deci wydobywa się właśnie od min. 300mg/tydzień. Więc 400mg teścia, 300mg Deci to jest równe 700mg - dlatego uzyskujemy lepsze efekty łącząc Decę z Testosteronem. Deca wcale nie wzmacnia magicznie i nie robi cudów tylko po prostu jest bardzo anaboliczna i tym samym używamy więcej soku, a więc i efekty są lepsze.

Teraz dlaczego samej Deci się nie bierze. Ludzie, do każdego cyklu dajemy testosteron, nie bójcie się, że Was zaleje wodą bo Wy akurat robicie rzeźbę. Wyróżnia się estry o długich łańcuchach i estry o krótkich łąńcuchach. Długie są do stosowania przez minimum 8 tygodni i można je ciągnąć do 14 tygodni a nawet dłużej tylko wtedy przy bardzo długich cyklach stosujemy HCG w trakcie - ale koniec z długimi cyklami. Te cykle są do robienia masy i powinny one trwać jak najdłużej. Np. z EQ im dłużej tym lepiej! Na krótkich estrach robimy albo LBM - Lean Body Mass, czyli beztłuszczową masę albo rzeźbę, które te cykle trwają najczęściej do 8 tygodni. Prop, Tren, Winko, (Suspension max 4!). A teraz co do Deci. Większość z Was pyta: Mam tyle i tyle Deci chcę dodać z Winko jak to rozpisać. A gdzie jest teść pytam się!!! Proszę zrozumieć, że Deca jest wysoko anaboliczną substancją i wymaga androgenu takiego jak testosteron, żeby zadziałać. Nie używając testosteronu to tak jabyście mieli wypasione BMW z gumą w obu przednich kołach i musicie jechać 10km, fakt dojedziecie ale co będzie z Waszym organizmem... Po tych 8 tygodniach Deci z Winkiem bez testosteronu nie będziecie w stanie odbyć stosunku przez około 5 miesięcy bo Was tak paskudnie zablokuje, że hej. Deca Dick, tak samo jak Fina Dick to symptom braku wzwodu. Zanik libido, i te sprawy - dobra wiadomość nie martwciw się - jest na to sposób, poprstu dołóżyć testosteron o co najmniej tydzień dłużej i w dawce o min. 100mg wyżej. Wyglądałoby to tak:

1-10 Test Enanthate 400mg
1-8 Deca Durabolin 300mg

To jest znakomity cyklon na 2 cykl

W kolejnych cyklach możemy dorzucić Winko Depot

1-11 Test Enanthate 400mg
1-10 Deca Durabolin 300mg
8-13 Winstrol Depot 50mg co 2 dzień

A teraz przeanalizujcie dokładnie te dwa cykle - zapewniam nie ma żadnego błędu, w każdym są inne dawki oraz czas ich stosowania.

W pierwszym cyklu powiozłem teścia nawet o 2 tygodnie dłużej od Deci - powód lajtowe odblokowanie - w praktyce Deca przestanie działać tylko tydzień wcześniej niż teść a nie dwa!!! Deca działa po 3 tygodniach i kończy swoją pracę po 3 tygodniach, Enanthate po 2.

Drugi cykl - wydłużyłem Decę do 10 tygodni z racji, że jest to kolejny cykl z rzędu i Deca i Teść skończą działać w tym samym czasie. Mało tego Winko dodałem na samym końcu i policzyłem od którego tygodnia mam go zacząć, żeby:

1) wyszło 6 tygodni - najsłuszniejsze rozwiązanie
2) skończyło pracę w tym samym okresie co reszta, a w szczególności Deca - bo są to substancje dla siebie stworzone Deca oliwi stawy na Winku, a Winko z kolei redukuje wystąpienie ginekomastii progesteronowej.


Problem #6 Inne rzeczy, które powinniście wiedzieć.

Mnóstwo wody. Nie mam na myśli 5 szklaneczek tak lajtowo, tylko mam na myśli conajmniej 5 litrów a lepiej byłoby gdybyście po prostu sączyli ją co chwilę to jest tak samo uciązliwe co codzienne wstrzykiwanie sobie gear’u! Ale to jest bardzo ważne! Wg mnie 8l powinno załatwić sprawę... to tak jakbyście codziennie wypijali objętość 16 piw - chyba da się wypić a jeszcze w przeciągu dnia... bo niektórzy wypijają tyle jednego wieczoru. Mam nadzieje, że nikt się nie będzie z Was śmiał, jak będziecie chodzili do łazienki co 15 minut. He he!!!

Antyestrogeny. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest poprostu branie Nolvadexu przez cały cykl w dawce 20mg. Jeśli zaczyna swędzieć zwiększacie do 50-60mg aż ustanie i znowu wracacie do 20mg. Można również brać aż do skończenia Clomidu - czyli nawet w PCT (Post Cycle Therapy) - w skrócie - odblokowanie. Jeszcze lepszym pomysłem byłoby używanie Anastrozolu (Arimidexu).

Post Cycle Therapy (PCT). Uważam, że sam Clomid jest dobrym rozwiązaniem dla większości cykli. Tutaj jedyną rzeczą, o której musicie pamiętać to czas, w którym przestają działać anaboliki:


Anadrol/Anapolan: 8 - 12 godzin
Deca: 3 tygodnie po ostatnim strzale i Clomid najlepiej przez 4 tygodnie
Dianabol: 4 - 8 godzin
Equipoise: 17 - 21 dni po ostatnim strzale
Fina: 3 dni
Primobolan depot: 10 - 14 dni
Sustanon/Omnadren: 3 tygodnie
Testosterone Cypionate: 2 tygodnie
Testosterone Enanthate: 2 tygodnie
Testosterone Propionate: 3 dni
Testosterone Suspension: 4 - 8 godzin
Winstrol: 8 - 12 godzin

Odpowiednim sposobem aby przeprowadzić PCT jest ten oto schemat:

Dzień 1: 300mg
Dni 2-11: 100mg
Dni 12-21: 50mg

HCG. „Kiedy farmakologiczne ilości ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej zostaną użyte w organiźmie męskim następuje wzrost bezpośredniej sekrecji estradiolu aby wzmożyć wydzielanie testosteronu" - cytat: [J. Clin Inves 1971; 53:1-6]

Jeżeli chcielibyście użyć HCG, powinno się jej używać w trakcie cyklu do momentu w którym terapia Clomidem jest rozpoczęta. Nie wolno natomiast używac dwóch środków jednocześnie!!! Zazwyczaj stosują go faceci co są na cyklach 20 tygodniowych po 1000mg Enanthate’u. Dobrym rozwiązaniem jest używanie HCG np. od początku cyklu 2 razy w tygoniu po 500 i.u. Pozwala to zapobiec skurczeniu się jajek niż potem zwalczać te skurczone już jajka... Pewnie wprowadzi to w Was w zakłopotanie i zapytacie to co w końcu z HCG - jak już napisałem wcześniej wiedza jest najważniejsza - poczytajcie sobie o HCG i stwierdzcie czy jest ona Wam potrzebna!

Czytałem, że należy odliczyć 20 dni od początku PCT i używać jej (gonadotropiny) do czasu rozpoczęcia Clomidu w dawce 500 i.u. w soboty i niedziele.

Jest wiele kontrowersji na ten temat, w każdym bądź razie. Tak samo jak brać metkę czy nie brać! W każdym bądź razie nie bierzcie po cyklu, tylko jeśli już to w czasie. Niektórzy twierdzą, że powinno się używać (tak jak już wcześniej napisałem) do dłuższych cykli 15+ tygodni, ale jeśli używacie ostrych środków jak Tren, lub Deca tak tak to nie jest błąd Deca dobrze napisałem - możecie ją dorzucić do 12 tygodniowca. Nie używać HCG podczas kuracji Clomidem!!!

Acha wracając do sprawy Arimidexu, Nolvadexu, Clomidu:

Nolvadex i Clomid są typu SERM, Arimidex AI - chodzi o łaczenie się z receptorami. Nie jestem lekarzem więc nie będę się tu wypowiadał chodziło tylko o różnice w działaniu na rózne receptory i sposób wiązania się z nimi, oraz rodzaju blokowania.

Myślę, że ten materiał trochę rozjaśni umysły wszystkim tym, którzy wchodzą na te forum po raz pierwszy i chcą się zorientować co się z czym je itd. To nie jest encyklopedia, chciałem podkreślić istotę wiedzy, która jest potrzebna do rozpoczęcia przygody z anabolikami. Panowie, po co zmarnować sobie życie, he he jak to mawiają, jak można to zrobić z głową.
Albo też wcale pod warunkiem, że wiemy co robimy.

To nie jest instruktarz, jedynie myśl przewodnia. Sterydy to nie jest 100 metki, które dostajemy od śwagra to coś o wiele więcej. Większość z Was przychodzi i pyta jak z tą metką. Napisałem... zaczynajcie od teścia, a w miarę nabierania doświadczenia włączajcie kolejne środki do gry. Metanabol jak już to bez piramidy. Piramidę w koksie stosowano kiedyś, żeby zmniejszając dawki szybciej organizm się odblokowywał. Teraz gdy mamy Clomid nie jest to konieczne, ale mówimy o metce więc 20-30mg dziennie co 2-3 godziny jedną tabletkę, ze względu na krótki okres półtrwania. Metka nie jest czymś niezwykłym, ona nie daje stałej wysokiej jakości masy, taką masę daje np. Boldenone, ale to już inna bajka. OK, nie chce mi się już więcej pisać, wszystkim nowym koksownikom życzę dużo rozumu i racjonalnie podejmowanych decyzji. A przypadki brania koksu takie jak: Dziewczyna mnie rzuciła dla innego, koksuje, że w.pi.erdolić dla kolesia co mi ją zabrał, czy też chcę na lato ładnie wyglądać i to czasami w miesiąc są nieuzasadnione. Wiem, że fajnie jest być na gear’ze, ale trzeba wiedzieć co się robi, warto czasami poczekać miesiąc i rozważyć wszystko na spokojnie, skompletować materiał, jeszcze raz nad wszystkim się zastanowić i wtedy działać. Wiedza jest najważniejsza!

Pozdrawiam wszystkich.

P.S. Proponuję przylepić tego posta, żeby każdy newbie mógł z niego skorzystać jeśli wg Was jest prawidłowo napisany oraz chętnie będę widział wszelkie uzupełnienia nt. w.w. tematu. Proszę o nie zaśmiecanie niestosownymi komentarzami.

Maciek.
14

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 249 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9473
wof niezle siem napracowales Uriel,duchowy sog za kwal dobrej roboty
osobisice jestem za tym alby twoj nick byl pogrubiony bo mocno wykazujesz siem w tym dziale
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tego nam trzeba bylo ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 677 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5955
Co będe dużo mówił - SOG

Pozdrawiam

"...Umiesz liczyć to na siebie licz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 968 Napisanych postów 19326 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158882
Uriel sog za ciekawy art

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1067 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 60807
wlasciwosci teratogenne - czyli mozna miec po tym z***anego dzieciaka ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38343
Dokładnie OZZO!

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Raczej wnuka.. ale mało kto wie coś na ten temat..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super art! Szacunek.

Uriel mam do Ciebie pytanie bo nie kumam jednej sprawy (już kiedyś o tym pisałeś i też nie załapałem)
"Po tych 8 tygodniach Deci z Winkiem bez testosteronu nie będziecie w stanie odbyć stosunku przez około 5 miesięcy bo Was tak paskudnie zablokuje, że hej. Deca Dick, tak samo jak Fina Dick to symptom braku wzwodu. Zanik libido, i te sprawy - dobra wiadomość nie martwciw się - jest na to sposób, poprstu dołóżyć testosteron o co najmniej tydzień dłużej i w dawce o min. 100mg wyżej"
Wytłumacz mi dokładniej jak to działa że po dołożeniu teścia mniej blokuje, wiem że należy zawsze dokładać więcej i tydzien dłużej ale nie moge zajarzyć na jakiej zasadzie to działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 8310 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38343
Witam, co do właściwości teratogennych to wiem prawie nic na ten teamt - mutacje genów i te sprawy, co do pokolenia - mutacja może nastąpić w drugim lub trzecim, lub żadna z powyższych nie jest prawdziwa.

Teraz odnośnie testosteronu:

Hypothalamic-Pituitary-Testicular Axis w skrócie HPTA - czyli oś podwzgórze-przysadka-jądra!!!

To jest ten właśnie problem, o którym piszę we wszystkich postach.

OO, musisz zrozumieć prwną zależność, a jest ona następująca:

Ta zależność dotyczy właśnie tej osi. Używanie SAA negatywnie oddziaływuje na nią. Organizm męski zawsze szuka stanu homeostazy - czyli balansu, równowagi w organiźmie. Z uwagi na fakt, że po podaniu jakiegoś koksu zaczynasz redukować właśnie homeostazę. Shit, zabawiam się w lekarza, a nie mam żadnych uprawnień, he he!!!

Niektóre związki chemiczne (czytaj: koxy)są znacznie ostrzejsze od innych w zaburzaniu HPTA i w związku z powyższym zablokowują Cię tragicznie, choć możesz o tym nie wiedzieć!!! Chodzi o blokowanie naturalnej produkcji testosteronu - odbiciem tej sytuacji jest stan rzeczy jaki się pojawia po zaprzestaniu stosowania środków! I właśnie stosuje się środki, które pomagają naprawić ten stan rzeczy - wrócić do homeostazy! Substancje, które są ostre na HPTA, są również ostre na Twoje libido, potencjał sexualny i co najśmieszniejsze nie możesz sobie poprostu po...ruchać!!! Jesteś mięciutki poprostu! O zgrozo!!!

tymi koksami bedą w szczególności dwa:

Dekanian Nandrolonu - Deca oraz
Trenbolone - Fina, Tren

Dlatego rozsądną decyzją jest włączenie chociażby ze względu na SEX Testosteronu do każdego cyklu -teść jest naszym męskim rozpoznawalnym hormonem, to dzięki niemu masz ochotę na to a nie przez inny hormon!

Testosteron jako baza:

Są pewne limity odnośnie długości cyklu. Jak jesteś na SAA zabiera Ci trochę czasu aby spowrotem "odwrócić" ten syntetyczny testosteron do normalnego, naturalnego. Jakkolwiek krótkie cykle i tak Cię zamkną tzn. Twoje HPTA i nie uzyskasz efektów w postaci przyrostów. Chodzi mi o długość estrów. 6 tygodni na Enanie to zbyt mało - zablokujesz się i tak a nic nie zyskasz! Z kolei za długi cykl 20+ tygodni na przykład spowoduje, że Twoja regeneracja/odblokowanie będzie trudniejsze, dlatego PCT Clomidem robi się i po 6 tygodni! Ciało ludzkie ma pewne limity ile może urosnąć, tak więc ekstremalnie długie cykle i wysokie dawki nie będą efektywne, no chyba, że jesteś starym wyjadaczem z wypalonymi receptorami i musisz używać wysokich dawek do podtrzymania tylko zdobytej wcześniej masy. Ale nie o tym mówimy! Chodzi o limit organizmu poprostu!

Czyli abstrah**ąc od wszystkiego... cykle nie krótsze niż 8 tygodni i nie dłuższe niż 14, 15! JMO!

I jeszcze jedno:

Anti-Estrogeny VS Anti-Aromatyzery

Poziom estrogenów bedzie podwyższony podczas brania koksów!

Ciało ludzkie ma receptory sterydowe i receptory estrogenowe. Naszym celem jest "zalanie" receptorów sterydowych a nie zalanie estrogenowych!

Antyaromatyzer taki jak Arimidex, Liquidex, zapobiega aromatyzacji sterydów, zapobiega konwersji tego związku do estrogenów i tym samym odrobinę hamuję/osłabia działanie towaru!

Natomiast nie jest puszikiwane zero estrogenów, niektóre z nich są wręcz potrzebne ale za dużo powoduje komplikacje takie jak chociażby ginekomastia oraz retencja wody!

Nolvadex jest przeciw ginekomastii estrogenowej i jego zadanie polega na zapobieganiu wiązania estrogenu do receptora. jak już napisałem Arimidex jest jest ypu AI, a Nolva typu SERM - rozsądne wydaje się połąćzenie obu tych składników! I jest wszystko GIT!

Be real - you have to make this shit your life. If you aren't in it all the way fully committed don't f***ing bother.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 38524
siemano uriel,

jestes pewien tego co napisales:

"Antyaromatyzer taki jak Arimidex, Liquidex, zapobiega aromatyzacji sterydów, zapobiega konwersji tego związku do estrogenów i tym samym odrobinę hamuję/osłabia działanie towaru!"

????

Konkretnie chodzi mi o oslabianie dzialania...
Stosujac antyaromatyzery, redukujemy poziom enzymu aromataz a co za tym idzie, mniej hormonow dla nas waznych zostaje zamienionych w te nie porzadane ( estrogen i progesteron ).
Mozna by wiec dojsc do wniosku ze stosujac antyaromatyzery nie dosc ze chronimy sie przed przykrumi skutkami jak ginekomastia, to jeszcze zwiekszamy uzyteczna ilosc soku we krwi.

Jesli jestem w bledzie prosze o poprawe czy to Ciebie Uriel czy innego ZNAWCE z forum.

emr

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proponicum+Superanabolon+Winko do Znawców

Następny temat

Krew z nosa

WHEY premium