SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamanie nosa :/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 140487

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Przedwczoraj dostałam dość mocno z łokcia w nos;/ Ból był okropny, oczy mi zaczęły łzawić, jednak po jakimś czasie ból zelżał. Nosiłam jakiś plaster na stłuczenia i obrzęk, tyle że obrzęku raczej nie było (do tej pory przy żadnej kontuzji nie miałam jakiejś widocznej opuchlizny). Przez wczorajszy i dzisiejszy dzień dalej utrzymuje się ból, ale nie jakiś koszmarny... czuje taki ucisk, kłucie, ale do zniesienia. Od czasu tego urazu bez przerwy boli mnie głowa, ale trudno określić czy ma to jakiś związek ponieważ do bólów głowy mam tendencje. Na nosie mam garba, idealnie prostego nigdy nie miałam, ale teraz wydaje mam wrażenie, że wygląda to gorzej. Nie wiem czy to zwykłe stłuczenie czy może coś bardziej pod złamanie... Krew z nosa mi nie leciała, ale to marne pocieszenie, bo już parę razy w nos oberwałam, a krwotoku z nosa nie doświadczyłam. Chciała bym wiedzieć jak duży jest ten ból przy złamaniach nosa, jaki ma charakter? Mój obecny ból nosa jest nie porównywalnie mniejszy do tego kiedy skręciłam staw kolanowy, no ale to był staw, ciągle tym przypadkowo ruszałam, i to pewnie powodowało ten ból.
Co powinnam z tym zrobić? Myślicie, że to tylko stłuczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
ból w moim przypadku byl taki jakby ktos wbijał mi w nos cienkie gwozdki ja bym radzil isc na rentgen pozatym dostalas z lokcia co mowi samo za siebie ze pewnie to zlamanie a nie stluczenie

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
Jak długo utrzymuje się ból po złamaniu? Chodzi mi o takie gdzie nos nie był nastawiany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6440
to wszystko zalezy od tego w jaki sposob nos jest zlamany
kwestia indywidualna, z reguly do tyggodnia, opuchlizna moze sie trzymac max do dwoch.

"...Jeśli czegoś bardzo chcesz to daleko zajedziesz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23
dziękuję za odpowiedź;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
Hej,
Też mam problem z krzywym nosem, tlye że nie jest to wynik żadnego niefartu podczas treningu czy cuś a po prostu odziedziczyłem go; ]. Trenuję tez sztuki walki od kilku lat a w zasadzie teraz jest to karate seido wiec postanowilem sie zarejestrowac na forum. Moje pytanie jest jednak kirowane do tego głupiego nosa, czy wiecie może czy jak mam od urodzenia krzywy nos a dokladnie przegroda strasznie krzywa no i to sie w jakims stopniu (znowu bez przesady ale jednak) rzuca na powierzchnie nosa i widac że jest krzywy, czy moglbym sie poddać takiego łamania i nastawiania nosa u chirurga i czy mi by to pomogło i czy musialbym za to normalnie płacić czy nie..?? Ten nos powoduje mi to, że od zawsze mam częsty katar, jak mam zatkaną jedna dziurke to przez tą drugą juz w ogole oddychac sie nie da, poza tym z tego co czytałem gdzieś na necie krzywy nos powodować może nawet jakies tam choroby itp., no i w sumie jest to niezbyt ładne, rzucajace sie w oczy. Please o jakąs radę etc co zrobic i głownie czy musialbym zabulic na to.. myslalem żeby moze specjalnie sobie złamac nos na treningu np i wtedy juz by mi go musieli nastawić =P, juz kiedys jeden koleś miał zlamany sensei podszedł i mu go nastawił i ma prosty : D.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja mam takie pytanie czy każdy trenujący sporty uderzane (boks mt kb) ma zniekształcony nos??? Np mój kumpel ma bardziej plaski i szerszy niż wcześniej... to powszechne czy zależy od genów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
wg mnie zlaeży kolega z klubu po kilku złamaniach ma ten nos krzywy, a u mnie po dwóch pęknięciach w ogóle nie widać różnicy w porównaniu z tym jak wyglądałam zanim zaczęłam ćwiczyć

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli ci się nie spłaszczył ani nic?? ;D

Ja miałem raz pęknięty też różnicy raczej nie widać ale mi tak fajnie pykał ;D I kilka razy zdrowo w srodku poharatany :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
nic generalnie po mnie nie widać, że trenuje takie mordobicie może to kwestia genów, nie wiem

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ŁAMANIE DESEK I INNE...

Następny temat

Film z walki:Jones vs Tarver

WHEY premium